Zajímavosti o vagíně

I přesto, že většina lidí spojuje vagínu jen s pohlavním stykem, existuje mnoho zajímavostí, které o ní nevíte. Mnoho žen nemá ani představu, co všechno tento pohlavní orgán vlastně dokáže!

Vagína je dost možná centrem veškeré ženské energie. Vždyť se v ní rodí nový život! Je magická a přitahuje pozornost. Seznámíme Vás s několik fakty, které jste o vagíně nevěděli a možná Vás překvapí.

Z historie

Slavný Sigmund Freud šokoval svět svým tvrzením, že existuje tzv. zubatá vagína. Vídat ji mohou muži, kteří mají narušený vztah k ženám, jsou agresivní vůči slabšímu pohlaví a trpí obavou z kastrace. Dnes se však teorie o zubaté vagíně vede spíše cestou k reálnému stavu nenávisti vůči ženám známému jako misogynie. Jedná se zde také o strach z pohlavního styku a může se týkat i skryté homosexuality. V jistých kulturách např. v Řecku lidé věřili báchorkám o tom, že žena vlastnící zubatou vagínu může svým dotekem vraždit a menstruace se báli víc než válek. Misogynie přežívá dodnes zejména v silně věřících muslimských státech. Menstruace se skutečně lidé obávali a považovali ji za nečistou. Ženy ,,postižené menstruací,, se museli skrývat v domech a křesťanství kdysi ženský genitál naprosto ignorovalo. Mluvilo o něm jako o rozšklebeném úsměvu pekel. Samozřejmě ve světe existovalo i pár náboženství, které vagínu oslavovalo.

Proč se stydíme mluvit o vagíně?

Vztahy žen k pohlavním orgánům jsou anonymní a citlivé. Může se jednat o pozůstatek viktoriánské éry, je však pravda, že téma vagíny je stále pro mnohé tabu. Velkým problémem je, že ženy nejsou schopny svůj orgán pojmenovat. Čím to je? Nikdo je to nenaučil. Rodiče dnes často se svými dětmi o sexualitě nemluví nebo toto téma jednoduše odbydou. Tato neschopnost komunikace by měla budoucí matky motivovat k tomu, aby o vagíně mluvily se svými dcerami. Těžko říct, jestli se žena naučí mít ráda svůj genitál, když o něm nic neví. Muži to v tomhle ohledu mají snažší. Měly bychom být ve vztahu k vagíně pozitivnější, přijmout ji jako přirozenou a ctnostnou část našeho těla.

Zajímavosti o vagíně

Vagína je část pohlavního ústrojí, která spojuje vulvu s děložním hrdlem. Vulva zahrnuje malé i velké stydké pysky, klitoris a hráz. Ženy ji mají každá jinou, ale zajímavostí je, že vagína je u žen stejná. Lůno každé ženy může vykazovat rozdílnou barvu a rozdílná je také barva poševního vstupu a stydkých pysků. Vagína je dlouhá průměrně 10 cm a široká cca 3 cm. Je velmi pružná a dokáže se až trojnásobně roztáhnout. Další zajímavostí je, že na vagíně nepoznáte, jestli žije pět let sexuálním půstem nebo je v ní penis každý den. Co se týče bakterií, vagína je jich doslova plná! Ale nemusíte se děsit.** Ve vagíně totiž sídlí především laktobacily**, které chrání děložní sliznici a zároveň potlačují růst kvasinek. Pokud se budeme bavit o pachu, můžeme pozorovat, že je před menstruaci lehce nakyslý a po menstruaci zase štiplavý. Vůně lůna také ovlivňuje jídelníček a sportovní aktivita.

A co dál?

Možná jste také netušili, až 3000 žen se rodí na svět s dvojitou vaginální přepážkou. Ta rozděluje pochvu na dvě části. Tím pádem si tyto ženy mohou užívat pohlavní styk daleko intenzivněji. No a když už jsme u pohlavního styku, co si budeme povídat, orgasmus tělu rozhodně prospívá! Díky vagíně můžeme prožívat orgasmus, což je nepříjemnější stav těla. Nejen že nám zažene příznaky deprese, ale nebude nás bolet hlava a budeme se cítit dobře. No a zase jste o něco moudřejší ...

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9595 (magazinerotika.cz#407)


Přidat komentář