Proč se lidé líbají?

Lidé se líbají od nepaměti. Líbají se nejen milenci, ale i děti mezi sebou, rodiče s dětmi, sourozenci, přátelé a všichni, kteří si chtějí mezi sebou projevit lásku, nejen tu partnerskou. Odkud líbání vzešlo? A proč se lidé líbají?

Proč se lidé líbají?

Vědci se touto otázkou začali zabývat před více než sto lety. Někteří vědci se domnívají, že líbání je vrozené a že se jedná o naprosto samozřejmý a vrozený instinkt. Jiní tvrdí, že líbání je chování, které je naučené, nikoliv vrozené. Ať tak či tak, líbání je projevem lásky a úcty k druhému člověku. Jde o chování, které však není po vůli všem. Jsou lidi, kteří se za žádných okolností nelíbají. S nikým. Líbání jim není příjemné a nedovedou si představit, že by někoho políbili na ústa. Proč?

Líbání v cizích zemích

Jak to mají s líbáním na ústa lidé kdekoliv ve světě? V Číně např. přijde lidem** líbání na ústa** přímo nechutné. Nejsou na to zvyklí a takto blízkému kontaktu, při němž by se měli lidé políbit na ústa, se vehementně vyhýbají. Dále bylo provedenými výzkumy zjištěno, že ani ve Finsku není některým párům příjemné líbání na ústa, proto se jen některé páry dokážou políbit na ústa, jiné si raději užívají společných chvilek jinak. Ani v Mongolsku se ne všechny páry líbají. Dokonce celých 10 procent párů se na ústa vůbec nelíbá.

Proč se lidé líbají?

Lidé se líbají, neboť jim to přijde přirozené. Líbání vždy souviselo s projevem pozitivního vztahu k druhému. Nikdy tomu nebylo jinak. Líbají se lidé, kteří se mají rádi, kteří jsou si blízcí, kteří se ochraňují, kteří k sobě cítí nějaké pouto. Lidé se líbají proto, že je jim to příjemné. Líbáním projevují náklonnost k druhému člověku. Lidé se líbají při romantických chvilkách, líbají se při děkování, líbají se při setkání a při loučení. Líbají se často, za jakýchkoliv situací. Při líbání se lidé uvolní, je jim krásně, cítí se příjemně. Dokonce bylo zjištěno, že při polibku u obou pohlaví prudce klesá hladina kortizolu, tedy hormonu, který způsobuje pocity stresu. Díky líbání se lidé zbavují stresu, líbáním se uklidní a přichází na jiné myšlenky, příjemné.

Jaký má líbání význam

Líbání je považováno za velmi osobní projev. Pro mnohé lidi má líbání podstatně větší význam než samotný pohlavní akt. Jsou lidé, kterým nedělá problém mít pohlavní styk s náhodným partnerem, bez emocí, bez citů, avšak nikdy by se s takovým člověkem nelíbali na ústa, neboť polibky patří pouze těm vyvoleným, které milují, ke kterým cítí pouto a hlubší city. Lidé, kteří se líbají, k sobě mají vždy mnohem blíže než ti, kteří se nelíbají. Je to tak i v manželských svazcích. Pokud z manželství vyprchala touha a manželé se přestali líbat, spěje i jejich sexuální život do záhuby. Manželé si naopak zůstávají neustále na blízku v případě, kdy se často líbají a kdy jim líbání nedělá žádné potíže. Líbající se lidé k sobě mají blízko, a nemusí se jednat pouze o polibky milenecké. Mluvíme o polibcích mateřských, sourozeneckých, přátelských.

Vliv líbání na zdraví člověka

Jak jsme již vzpomněli, líbání odbourává účinně stres. Látky, které aktivně a efektivně snižují stres, jsou produkovány mozkem. Děje se tak ale pouze v případě, že se lidé líbají dlouho a vášnivě. Člověk, který miluje a který je milován, se tedy nemusí bát stresu. Stres se odbourává nevědomě, automaticky. Ne, že by byl člověk ve stresu z nějaké situace a řekl si, že teď se s někým políbí, aby se napětí zbavil. Tak to bohužel nefunguje. S pravidelným, vášnivým a dlouhým líbáním byste se neměli bát ani vysokého tlaku, vysokého cholesterolu a dokonce údajně dlouhé vášnivé líbání zabraňuje odumírání mozkových buněk.

Líbání a jeho vliv na zdravý chrup

Líbání podporuje tvorbu slin. Je obecně známé, že sliny obsahují fosfor a vápník, které zabraňují tvorbě zubního kazu. Tvorbu slin podporuje také žvýkání. Pak už záleží na každém, čemu dá přednost, zda žvýkání nebo líbání.

Vypadejte mladší díky líbání

Líbáním procvičujete svaly v obličeji. Obličej je přímo protkaný svaly a při líbání jich pracuje více než 30. Díky pravidelnému, častému a dlouhému líbání si můžete udržovat mladistvý vzhled bez nutnosti chodit na masáže obličeje. Zamilovaní lidé, kterým nechybí projevy lásky, jsou navíc šťastní a šťastní lidé přece vypadají vždy mladší, než je jejich skutečný věk.

Líbáním proti bolesti

Bolí Vás něco? Pak se líbejte. Líbání přispívá ke zmírnění bolesti a působí jako anestetikum. Libání dokáže výrazně zmírnit silné bolesti. Proto pokud je Váš partner zraněný, leží v nemocnici, nebo ho zrovna začala bolet hlava, klouby či něco jiného, začněte ho líbat. Uvidíte, že mu Váš počin vykouzlí úsměv na rtech.

Proč se někteří lidé nelíbají?

I přesto, že drtivá většina lidí po celém světě se líbá, jsou i takoví, kteří polibky na ústa přímo nesnáší a přijdou jim odporné. Jsou to lidé, kteří např. nemají dostatek citů, neumějí nebo nechtějí své city projevovat. Libání jim může přijít slabošské, nedůstojné a trapné. Avšak jsou lidé, kteří mají k odmítání líbání zcela jiné důvody a to zdravotní. Líbání na ústa jim přijde nehygienické a nejsou daleko od pravdy. Při líbání z úst na ústa se předává celá řada bakterií, které můžou dlouhým a vášnivým polibkem vyústit až v pohlavní nemoc. Pokud je jeden z partnerů nemocný, nachlazený či trpí nějakou virózou, je velmi pravděpodobné, že při líbání nakazí svého partnera.

Líbání jako předehra

Téměř každá** milostná předehra** začíná líbáním. Bez líbání si mnozí neumí ani sex představit. Polibek aktivizuje tvorbu pohlavních hormonů. Předehra bez polibků není vůbec ono. Při líbání stoupá hladina adrenalinu v krvi a člověk se líbáním lépe připraví na sex. Muži se většinou již při samotném líbání** ztopoří penis** a žena zvlhne. K tomu by bez líbání nemuselo vůbec dojít a oba partneři by tak museli vyvinout nějakou snahu, aby ke styku mohlo dojít. S líbáním to jde samo.

Proč je pro ženy líbání důležité

Většinou má vášnivý polibek pro ženy větší význam, než slova. Muž může říct cokoliv, ale v okamžiku, kdy ženu políbí, žena zapomíná na řečené a užívá si polibky. Ženy obecně dávají polibkům podstatně** větší význam** než muži. Ženy navíc z polibků rády vyvozují, jaký bude partner milenec. Zda vášnivý, nebo zda s ním do postele raději ani nejít. Pro muže polibky až tak hluboký význam nemají. Většina z nich bere polibky jako ideální předehru k sexu. Mnoho mužů je toho názoru, že kdyby věděli, že po polibku k sexu nedojde, ani by se s ženou nelíbali. Muži jsou také podstatně méně nároční v tom, s kým se budou líbat nebo s kým budou mít sex. Nevadí jim ani sex bez líbání, a nevadí jim ani sex se ženou, která se jim nezdá přitažlivá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9585 (magazinerotika.cz#366)


Přidat komentář