Nezávazný sex a jeho pravidla

Sex bez závazků láká stále velké procento lidí. Člověk nemá žádné povinnosti vůči sexuálnímu partnerovi, a pokud by došlo k pokračování, může jít o velmi příjemné zpestření. V sexu bez závazků je ale potřeba umět chodit.

Ač se může zdát, že nezávazný sex nemá žádná pravidla, člověk nemá vůbec žádné závazky, žádné povinnosti a pouze si užívá, není to až tak snadné. I při nezávazném sexu je potřeba dodržovat určitá pravidla, aby se z něho nestal sex závazný. Znáte jeho pravidla? Někteří lidé si** sex bez lásky** nedovedou představit. Někteří si naopak dokážou skutečná a uvolněný sex představit pouze bez lásky. Stále mnoho lidí nedokáže pochopit, jak někdo dokáže spát s druhým bez lásky a bez vztahu. Nezávazné vztahy mají však něco do sebe. Lidé je stále častěji vyhledávají, oddávají se, libují si v nich a užívají si je.

Co je hlavním motivem nezávazného sexu?

Někteří se spálili v minulém vztahu a již nemají o trvalý a pevný vztah zájem nebo mu nedůvěřují. Někteří nemají čas na trvalý vztah, jsou pracovně vytížení, neustále na cestách a svou partnerku by zanedbávali, a někteří jsou rádi sami, samota jim vyhovuje, vyhovuje jim bydlet v malém bytě dle svých vlastních pravidel a neradi se podřizují nebo hledají kompromisy. Pro všechny tyto typy a mnoho dalších bývá právě jejich styl života hlavním motivem pro nezávazný sex, který si užijí přesně tehdy, kdy chtějí oni sami, způsobem, který se líbí jim a poté se opět vrátí domů, do svého klidu a pohody. Motivem nezávazného sexu je pro některý i nefungující partnerský vztah nebo manželství, kdy sex již není o tom, o čem býval na počátku, s partnerkou či manželkou si nerozumí a ve stávajícím vztahu mu něco chybí. To však ten daný člověk nepovažuje za důvod takový vztah ukončovat, ovšem občas si nezávazně povyrazit je pro něj pouze ku prospěchu věci. Nezávazný sex se týká jak zadaných, tak i** svobodných bez závazků**.

Kde hledat nezávazný sex?

Nezávazný sex můžete zažít kdekoliv. Seznámit a užít si můžete na diskotéce, v baru, v restauraci nebo v jiném podniku, ovšem partnerku či partnera pro nezávazný sex potkáte také na zastávce MHD, v zaměstnání, ve škole, v knihovně a jinde. Kde však máte jistotu, že potkáte partnerku nebo partnera pro nezávazný sex, jsou internetové seznamky, které jsou plné sexuálních nabídek od stejně smýšlejících lidí. Právě internetové seznamky jsou v současné době jedním z nejrozšířenějších zdrojů seznamování. Nezávazný sex je zkrátka velmi populární.

Základní typy nezávazného sexu

Ještě v nedávných letech byl náhodný sex naprostým společenským tabu. Pro dnešní mládež a mladé dospělé jde naopak o naprostý fenomén. Náhodný a nezávazný sex vyhledávají, užívají si ho a rádi se potom s přáteli dělí o zážitky z něj. Nejde pouze o muže, ale nezávazného sexu si velmi rády užívají i ženy. Dle některých psychologů existují 4 základní varianty náhodného a nezávazného sexu, které mají svá pravidla. A o které základní typy nezávazného sexu se jedná?

Prvním typem je soulož na zavolání, druhým typem je přátelství s výhodami, třetím je sex na jednu noc a čtvrtým typem je sexuální kamarádství. Každý tento typ má v sobě něco jiného, než typ druhý a vzájemně se tyto základní typy od sebe odlišují. Souloží na zavolání se rozumí pozvání na sex od někoho, kdo Vám pošle sms, nebo Vám zavolá, či Vám napíše na internetu bez předchozí domluvy. Zpravidla se jedná o spontánní akci, častokrát po požití alkoholu ať už jednoho, nebo obou zúčastněných. Sex na jednu noc představuje naprosto nahodilý sex. Ten provozují dva lidé, kteří se náhodně potkají a seznámí na diskotéce, v baru, apod. Po sexu zpravidla jejich známost končí, milenci se rozcházejí. Znovu se již zpravidla nesejdou. Tento sex je pro mnohé dosti lákavý a vyhledávaný. Přátelství s výhodami znamená vztah, kdy mezi sexuálními partnery existuje silné přátelství. Tito přátelé zpravidla svůj poměr tají. Sex je pro ně nezávazný a jejich přátelství nijak neomezuje. Sexuální kamarád je něco jiného než přátelství s výhodami. Sexuální dvojici spojuje pouze sex, nikoliv přátelství. Scházejí se opravdu pouze kvůli sexu, jinak se nijak blíže nepřátelí.

Od nezávazného sexuálního partnera nic nečekejte

Někteří lidé si užívají nezávazný sex pouze virtuálně, přes internet. Až po nějakém čase přistoupí k tomu, že by se mohli sejít a nezávazný sex si užít i v reálu. Mnohým vyhovuje pouze virtuální podoba nezávazného sexu, kdy si můžou hrát na co chtějí, můžou se předvádět a dokonce se vydávat za někoho jiného. Některým jde právě a jen o** reálný sex.** Někteří sexuální partneři, kteří přejdou od dlouhé konverzace na pokračování u internetu k reálnému sexu, očekávají po strávené noci s partnerem pokračování, neboť se jim sex i partner líbil. Ovšem jaké je jejich zklamání, když po první strávené noci se jim již jejich několikatýdenní internetový partner neozve. Je to právě proto, že pro něj to byl nezávazný sex bez pokračování. Přesně takový, jaký vyhledává většina vyznavačů nezávazného sexu. Proto od něj nic neočekávejte, žádné pokračování. Prostě si jej užijte se vším všudy, a pokud by přece jen k pokračování došlo, může Vás tou pouze příjemně překvapit. Vždy je potřeba si uvědomit, že partnera, se kterým se chystáte** užít si sex**, neznáte. Nevíte tedy ani to, co se z jedné noci může vyvinout. Jestliže se pro dobrodružství v podobě nezávazného sexu rozhodnete, musíte počítat, že se může stát opravdu cokoliv.

Pravidla nezávazného sexu

Ze všeho nejdříve si musíte ujasnit, co vlastně chcete a o co Vám jde. Co od nezávazného sexu očekáváte? Pokud si zodpovíte, můžete tím předejít zbytečným zklamáním. U nezávazného sexu je potřeba nastavit jasná pravidla. I v případě, že nemáte k sobě vůbec žádné závazky, je potřeba si sdělit a ujasnit hranice Vašeho vztahu, co Vám vyhovuje a co naopak už nejste ochotni tolerovat. Například si sdělte, že si nebudete volat v určité době nebo si nebudete posílat vůbec žádné sms během dne, večer, nebo o víkendu, apod. Dalším pravidlem nezávazného sexu by mělo být jistě to, že byste si neměli volat opilí. Alkohol totiž zbavuje lidí zábran, a proto byste se měli vyvarovat alkoholu a sladkobolných výlevů, které pod jeho vlivem občas vznikají. Pokud možné, vyhýbejte se nezávaznému sexu se zadaným sexuální partnerem. Milostný trojúhelník totiž vždy zavání komplikacemi, které Vám nestojí za to. Vždy mějte i jiný program než pouze** nezávazný sex**. Tímto sexem byste měli pouze vyplňovat mezery ve svém programu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9540 (magazinerotika.cz#55)


Diskuze a zkušenosti

milan | 09.01.2014 19:57
Re: Nezávazný sex a jeho pravidla Hledam ženu z olomouce viška 165 cm černe vlasi ja jsem svobodni a bydlim sam

Mirek | 26.06.2014 19:34
Re: Nezávazný sex a jeho pravidla Hledám ženu z Brna k příležitostným schůzkám. Jsem ženatý 57 letý 182 cm vysoký s bříškem, prostě normálné chlap. Tak že diskretně.


Přidat komentář