Mýty o sexu v těhotenství

Pokud máte i v těhotenství chuť na sex, rozhodně si jej nemusíte kvůli tomu, že jste v jiném stavu, odpírat. Jestliže je Vaše těhotenství bezproblémové, pak není důvod se mu vyhýbat a sex jej i pro Vás bezpečný.

Do současné doby bylo mnoho řečeno o sexu v těhotenství. Zatímco jedni tvrdí, že sex v těhotenství je bezpečný, ba co víc, dokonce přispívá k pohodovému průběhu těhotenství, druzí se řídí tím, že sex je během jiného stavu škodlivý a je potřeba se mu na míle vyhýbat. Kde je tedy pravda? Nutno sdělit, že některé povídačky o sexu v těhotenství jsou skutečně vymyšlené a jde o mýty, které stojí spíše za pousmání, než aby je člověk bral vážně. Každá těhotná žena by se měla především v otázkách sexu radit se svým ošetřujícím lékařem, který podle aktuálního stavu ženy pozná, zda je sex ještě v daném stádiu bezpečný, nebo zda je lepší tuto příjemnou aktivitu odložit až po porodu.

Sex v těhotenství je bezpečný

Jestliže je žena v průběhu těhotenství po zdravotní stránce naprosto v pořádku, není důvod, aby si sex odpírala. Dítě je v děloze chráněno plodovou vodou a plodovými obaly. Děložní hrdlo je uzavřené hlenovou zátkou. Ta bezpečně chrání dělohu před průnikem infekce z pochvy.

Chuť na sex v těhotenství

V době těhotenství probíhá v těle ženy mnoho významných změn. Ty všechny ovlivňují chuť na sex a jeho potřebu. Zatímco některé ženě po celou dobu těhotenství sex nechybí, jiné ženy jsou navíc při chuti a rády si sexu dopřávají do poslední chvilky. Především v prvním trimestru dochází u ženy k výrazným hormonálním změnám. Ženy jsou unavené, pociťují nevolnosti. Ve 2. trimestru již u většiny těhotných žen dochází k prokrvení poševní sliznice, k častému výtoku z pochvy. Prsa jsou více citlivá. V posledním trimestru se již opět může objevovat únava, zvyšují se bolesti zad z důvodu zvýšené váhy a objevují se problémy s trávením. Stejně, jak se mění projevy těchto trimestrů u každé ženy, tak se mění i chuť na sex. Potřeba sexu v těhotenství je u každé ženy zcela individuální. Může být zcela jiná, než když žena těhotná není, nebo se nemusí dostavit vůbec žádná změna v chuti na sex. Některé ženy si v těhotenství dokážou užít sexuální život víc, některé naprosto ztratily chuť na sex.

Frekvence sexu v těhotenství

Žena se má milovat v těhotenství pouze tehdy, pokud má na sex chuť. Rozhodně by se do sexu neměla nutit, ani by po ní sex neměl být vyžadován ze strany partnera přes její nevoli. Někdy může mít muž obavu, že by sexem mohl plodu v děloze ublížit, což je nesmysl. Pro některé muže je jejich partnerka v těhotenství nepřitažlivá, a proto raději čekají do doby, než porodí a postava se jí vrátí do normálu. Jestliže se sexuální potřeby v době těhotenství u obou partnerů rozchází, je potřeba si o nich promluvit a vysvětlit si situaci.

Největší mýty o sexu v těhotenství

Ještě jste neslyšeli o největších mýtech o sexu v těhotenství? Nebo jste naopak toho slyšeli již hodně, ale teď sami nevíte, co je pravda a co jsou holé výmysly? Seznamte se s mýty o sexu v těhotenství.

1. Ženy v těhotenství nemají zájem o sex

O chuti k sexu v době těhotenství jsme napsali již v odstavci výš. Opět tedy uvádíme, že zájem o sex v době těhotenství je opravdu velmi individuální. Samozřejmě v případě, že je žena v průběhu těhotenství nějakou dobu unavená, je jí špatně, zvrací, a sotva se drží na nohou, asi nebude mít ani pomyšlení na nějaké erotické radovánky. Obecně se má však za to, že libido těhotných žen pracuje na plné obrátky Naprostá většina těhotných žen si užívá sexu naplno v prvním i druhém trimestru těhotenství, některé sexem proplují i do třetího trimestru. Mnoho žen má sex ještě pár dnů před porodem. Mnoho žen během těhotenství nezaznamenalo žádnou změnu ve svých sexuálních aktivitách. Nebrání se různým** sexuálním polohám**, ani neomezují frekvenci sexuální aktivity. Jsou i takové ženy, které si v době těhotenství vychutnávají i** anální sex.**

2. Sex v těhotenství může vyvolat porod

Mnoho žen, ale i jejich partnerů má strach z toho, že by mohlo v důsledku sexu dojít k předčasnému vyvolání porodu. Odborníci tvrdí, že i toto je jeden z mnoha mýtů o sexu v těhotenství. Není tedy důvod se vyhýbat sexu, jestli je těhotenství partnerky naprosto bezproblémové. Sex v těhotenství, které nedoprovází žádné zdravotní potíže, je naprosto bezpečný, navíc je zcela běžný, a rozhodně u něj nehrozí riziko předčasného porodu. Podle výzkumu ale může riziko vyvolání porodu po sexu stoupnout v těch případech, kdy žena čeká dvojčata, trojčata nebo více plodů.

3. Sex v těhotenství může ublížit nenarozenému dítěti

Mnoho párů má obavu z toho, aby své nenarozené miminko neobtěžovalo penisem nebo aby miminko necítilo průnik penisu. Tyto všechny představy jsou naprosto nemístné a zcestné. Jde o holý nesmysl. Dítě je v děloze dokonale chráněno plodovým vakem, plodovou vodou a svaly dělohy. Pokud si budete s parterem dopřávat sex, jak je libo, nebojte se, že by to vaše nenarozené dítě nějak zaznamenalo. Pouze ve 3. trimestru by si měli páry dát větší opatrnost při sexu, ne ale proto, aby nedošlo ke zranění dítěte penisem, ale proto, aby nebyla do pochvy ženy zanesena infekce, což by mohlo znamenat komplikace při porodu nebo bezprostředně po něm.

4. V těhotenství vynechejte orální sex

Žena, která si ráda vychutnává od svého partnera** orální sex**, nemá důvod se ho v těhotenství vzdávat. I když si většina lidí myslí pravý opak, běžný orální sex je zdravou součástí sexu a není důvod jej jakkoliv omezovat. Uspokojování v průběhu těhotenství je naprosto bezpečné. Pouze v případě, kdy by partnera napadlo fouknout vzduch do partnerčiny vagíny, což se ovšem běžně nedělá, a proto ani není úplně jasné, proč by to někdo udělat vůbec měl, pak by mohlo dojít k zablokování cév a to by mohlo mít velmi negativní vliv na matku a nenarozené miminko.

Kdy je lepší vynechat v těhotenství sex

Lékař Vám obvykle doporučí vzdát se sexu, jestliže provází Vaše těhotenství určité komplikace. Např. pokud v průběhu těhotenství dochází k** vaginálnímu krvácení**, jestliže pociťujete časté děložní kontrakce nebo tvrdnutí dělohy, a to v brzkém stádiu těhotenství, jestliže Vám hrozí předčasný porod, nebo trpíte bolestmi v oblasti dělohy. Sexu se budete muset vzdát i v případě, kdy se Vám předčasně začal otevírat čípek nebo začal nadměrně krvácet, jestliže Vám začala odtékat plodová voda, apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9550 (magazinerotika.cz#118)


Přidat komentář