Milostný dopis

V dnešní přetechnizované době, kdy se nás snaží zaujmout jedna firma za druhou, se na nás po otevření schránky vyvalí hromada letáků a nabídek výhodného nákupu. Ručně psaný dopis, aby člověk pohledal.

Spěch a zase spěch, k tomu pak ještě žalostně málo času. Tak to je současný obrázek našeho žití. Pokud se necháme polapit, pak místo radosti ze života budeme zažívat devastaci vlastní osoby, a to včetně našeho nitra. Nebo snad nepatříte k těm, kteří si nakládají na bedra víc a víc, aby měli pocit potřebnosti, důležitosti a nenahraditelnosti? Jak je to dlouho, kdy jste ve sledu událostí zastavili, nadechli a uchýlili jste se k činnosti, která je sice zdlouhavá, nekomfortní a těžkopádná, ale jde přímo z Vašeho srdce? Řeč je o** milostných dopisech**, psaných ručně a poslaných klasickou poštou.

Výjimečnost milostného dopisu

Že nejste ze staré školy, a tak napsání milostného dopisu je pro Vás jednou velkou neznámou? Zvykli jste si na SMS zprávy, které snesou i delší rozepsání a nějaký ten symbol v podobě rozesmátého obličejíčku? Do SMS zprávy však jen těžko napíšete vše, co cítíte, aby to mělo hlavu a patu, nebylo uvedené jen ve zkratkách, či zkrácené verzi. Nebo si snad říkáte, že milostným dopisům odzvonilo, a ženy po nich netouží? Pak se ovšem velmi mýlíte? Být ze staré školy, či se k ní navrátit, se Vám může vyplatit. Místo všelijakého moderního vymýšlení, jak partnerku zaujmout, můžete vsadit právě na milostný dopis, který spatřit v útrobách schránky je výjimečnost, asi tak jako najít jehlu v kupce sena. O to více však zabodujete, a můžete si být jisti, že dopis nezůstane nepovšimnut. Chce to však jen vědět, jak na něj. Vězte, že milostný dopis není životopis, který čím stručnější a v odrážkách, tím lepší.

Milostný dopis versus SMS zpráva

Stále ještě váháte, zda máte jít do napsání milostného dopisu? Nechcete působit trapně, vyvolat bouři smíchu? Nechcete se před Vaším objektem touhy zesměšnit, a navždy si tak uzavřít cestu? Jistě, milostný dopis může být do jisté míry riskem. Zhostíte-li se ho však se ctí, a budete ho brát vážně, pak je jen malá pravděpodobnost, že byste u partnera vzbudili vlnu smíchu. Nehledě na to, zda jste mužem, či ženou. Milostný dopis totiž nemusí psát pouze muž, ale i žena. Již dávno totiž neplatí, že svádění, první krok k seznámení musí učinit muž. V tomto směru Vám moderní doba přeje. Vy ji jen můžete doplnit vlastnoručně napsaným dopisem, než krátkou SMS zprávou, kde byste uvedli, že se vám dotyčná osoba líbí. Krom toho, získat telefonní číslo na osobní mobil může být zapeklitým oříškem, než získat adresu, kde dotyčná osoba bydlí. Stačí trocha toho času a nenápadného pátrání, kdy Vaše kroky budou zpovzdálí sledovat kroky vyvoleného jedince. A pak již jen bude stačit si poznamenat adresu, a pelášit domů sestavit milostný dopis, který může danou osobu ohromit.

Proč napsat milostný dopis

Milostný dopis má mnohem větší váhu, než SMS zpráva, která je poměrně neosobní, i když je směřována konkrétní osobě. Již jen ten fakt, že jste museli vynaložit energii na napsání dopisu, kdy jste zvolili propisku, která neumožní chybovat, činit překlepy, a dále jste podnikli cestu na poštu, je svým způsobem obdivuhodné. Věřte, že druhá strana si toho bude vědoma. Milostný dopis chytne za srdíčko, a přiměje druhého, aby se zamyslel, proč jste tak činili. Bezpochyby danou osobu napadne, proč jste si nezjistili číslo na mobil, či proč jste nešli rovnou do seznámení tváří v tvář. Především však budete Vaším milostným dopisem imponovat. Neštěstí by však bylo, kdyby dopis náhodou skončil v koši na papír s hromadou letáků, které dotyčná osoba nekompromisně hned likviduje, aniž by se blíže zajímala o jejich obsah. A protože prakticky žádnou jinou poštu nečeká, kromě snad výpisů z banku, katalogů, předplacených časopisů, tak je zde určitý risk, že dopis zůstane neotevřený. S touto malou pravděpodobností však raději nepočítejte. Protože život není o tom „co kdyby“, ale život je o „právě tady a teď“.

Milostný dopis jako památka v krabičce vzpomínek

Vezměte to sami podle sebe. Když Vám přijde pěkná SMS zpráva, která Vás potěší, chytne za srdce, uložíte si ji v telefonu, na simce, ale to je asi tak všechno. Když Vám přijde e-mail, který Vás osloví, tak si ho možná vytisknete a uložíte. V obou případech je však ona zpráva taková neosobní. Prošla totiž technikou, a je taková anonymní. Kdežto milostný dopis můžete hned v prvním momentě držet v ruce, dotknout se barvy písmen, kdy můžete v hloubi duše pocítit každý tah, který učinila osoba, jež Vám dopis poslala. Milostný dopis přímo volá po tom, abyste si ho uložili do krabičky vzpomínek, tužeb, přání. Vždy, když Vám pak bude smutno, budete si chtít připomenout lásku toho druhého směrem k Vám, stačí otevřít krabičku, a opětovně se začíst do řádků. Milostný dopis, pokud bude mít stále tu váhu, kdy vztah přetrvá i nějakou tu krizi, může být vždy vzkříšením, nastartováním Vašeho milostného života, který po čase může ztratit svoji jiskru.

Čeho se vyvarovat při psaní milostného dopisu

V každé domácnosti se bezpochyby najde nějaký ten čistý papír, pero, a možná i obálka. V případě papíru však zapomeňte na to, že byste snad použili list z bloku, školního sešitu apod. Takový milostný dopis by neměl patřičnou váhu, a působil by lacině. Co se týká pera, tak ač se nabízí různé barevné náplně od žluté, růžové, po zelenou, hnědou, ale také se třpytkami, pak zůstaňte u klasiky, tj. modré, případně černé. Pokud totiž muž zvolil třeba zmíněnou růžovou, či zelenou, žlutou apod., mohla by žena nabýt dojmu, že je buď zženštilý, ještě nedospěl, nebo prostě sáhl po prvním peru, které se mu dostalo do rukou. A v případě žen, které by zvolily ony barvičky, pak si muž zase bude myslet, že jsou ještě děvčátky, naivní, a také dětinské. A poslední ze základních artiklů je obálka. I zde se oplatí klasika v podobě bílé obálky. Opět je možné zakoupit si různě barevné obálky. Na ty však raději zapomeňte. Zaujali byste nápadností zvolené barvy u obálky, ale působili byste podivínsky. Vedle těchto tří pomůcek Vás to pak možná bude svádět, abyste dopis například ozvláštnili malůvkami, razítky, lístečky, kvítečky apod. Tak, na to také zapomeňte. Přílišná romantičnost, sentimentálnost je na škodu.

Jak napsat milostný dopis

Zvykli jste si na pomoc internetu, kde můžete najít prakticky vše, co potřebujete? Internet je skutečně studnicí informací. Je i docela možné, že najdete nějaký mustr milostného dopisu, či přímo otisknutý milostný dopis, jako v případě pomoci při sestavení životopisu. Rozhodně se však vyvarujte toho, že byste snad daný mustr, či dokonce přímo napsaný dopis použili. Adresát nemusí být vůbec hloupý, a pozná, že se dopis je tzv. plagiát, kdy se pak Váš pokus o seznámení se, mine účinkem. Věřte, že energie, čas, kterou věnujete do napsání Vašeho vlastního milostného dopisu, se Vám vyplatí. Nebo by Vás snad samotné těšilo, kdybyste získali partnera podvodem?

Parfémování milostného dopisu

Chcete dát do milostného dopisu kus sebe samého? To je celkem pochopitelné, a také rozumné. Vaši osobnost však do dopisu vtisknete již tím, že se v dopisu otevřete, sdělíte své niterné pocity. Nemusíte vůbec přikládat Vaši fotografii, nejde přeci o plánovanou seznamku. Krom toho, fotka může zkreslovat, a nemusí plně korespondovat s celou Vaší osobností. A co takové parfémování dopisních papírů? Je lákavé věnovat druhému část sebe, a to v podobě vůně, kterou používáte. Tím by se i vlastně dozvěděl o Vás více. Ovšem parfémované listy mohou působit zženštile. A také je možné, že onen parfém druhému nebude zrovna vonět. Krom toho také pamatujte na fakt, že cestu, kterou dopis ujde, bude poměrně dlouhá. Podstata vůně by již byla ta tam, než by doputovala k rukám adresáta.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9560 (magazinerotika.cz#218)


Přidat komentář