Internetové seznamky - jak nenaletět?

Internetové seznamky využívá hodně lidí. Nejde jen o osamocené lidi, kteří hledají stálého partnera, ale po seznamkách brouzdají i lidé zadaní, kteří si chtějí pouze povyrazit. Na co si dát při seznamování přes internet pozor, abyste nebyli zklamaní?

Internetové seznamky zažívají velký boom. Stále více lidí se registruje a věří, že zde najde štěstí. Štěstí v podobě stálého partnera, štěstí v podobě sexu na jednu noc, štěstí v podobě flirtu po internetu, apod. Každý má jiný důvod své registrace na internetových seznamkách. On-line seznamek je víc než dost. Kam se zaregistrovat a kterým seznamkám se obloukem vyhnout? Na kterých seznamkách je pravděpodobné, že své štěstí skutečně najdete?

Internetové seznamky

Dnes má profil na internetové seznamce kde kdo. Někteří skutečně hledají někoho, s kým by si mohli porozumět a kde by mohli najít svého chvilkového nebo životní partnera, někteří jsou zaregistrovaní pouze ze zvědavosti a rádi si prohlíží objekty svého zájmu. Někdo hledá pouze kamaráda či kamarádku, neboť se cítí osamocen a nemá možnost se seznámit jinak a jinde. Na seznamkách je však stále bohužel mnoho těch, kteří k druhým nejsou tak úplně upřímní. Vzhledem k tomu, že jsou seznamky anonymní, nemáte ani možnost zjistit, zda fotka na seznamce odpovídá skutečnosti, zda informace Vám předané se zakládají na pravdě a zda si z Vás pouze někdo nedělá srandu. Internetové seznamky jsou lákavé. Člověk se nemusí hnout z postele a přitom může najít spřízněnou duši, se kterou si bude rozumět, aniž by ji musel zvát na panáka, atd. Proč to tedy nezkusit? Problém virtuálního seznamování je ten, že vůbec nevíte, kdo na druhém konci sítě skutečně je. Zda neposkytujete své důvěryhodné informace nějakému puberťákovi, úchylovi či osobě stejného pohlaví, o což např. zájem nemáte. Lidé zaregistrovaní na seznamkách mají různé úmysly. Nedáte se proto spoléhat na to, že vždy narazíte na člověka, který to s Vámi bude myslet stejně, jak to Vy myslíte s ním. Vždy je proto se mít na pozoru, s kým si píšete. Existuje několik znaků, dle kterých se dá poznat, že ten na druhém konci sítě je lhářem. Jak to tedy zjistit?

Jak nenaletět při seznamování na internetu?

Pozor na ty, kteří nemají vyplněný profil. Pokud někdo hledá někoho, s kým by si mohl porozumět, seznámit se a možná vytvořit vztah, obvykle o sobě do svého profilu napíše co nejvíc, aby se jej ten druhý mohl najít např. podle zálib, vzhledu, věku, apod. Pro ty, kteří hledají partnera je důležitá povaha, zájmy, nějaké fotky. Jen tak si můžou lidé udělat o dotyčném nějakou představu a usoudit, zda jim stojí za seznámení, nebo hledají spíš něco jiného. Ten, kdo nevyplní nic, nebo pouze věk, nemusí mít úplně dobré úmysly. Možná ho baví jen flirtovat a dělat si legraci z těch, kteří hledají partnera. Pozor na tajnůstkáře. Pokud si již s někým začnete dopisovat, pak Vás jistě zajímá něco z jeho života, soukromí. Pokud protějšek mlží, nechce se o sobě bavit, neprozradí o sobě ani to, kde bydlí, zda studuje, nebo kde pracuje, co má rád, pak je pravděpodobné, že mu nejde až tolik o povídání pro něho „o ničem“, ale raději by uvítal možná jít rovnou na věc, tedy na sex. Mějte se na pozoru, pokud z Vás ten, koho jste si vyhlédli, nebo kdo si vyhlédl Vás, mámí informace týkající se Vaší adresy bydliště, Vašeho zaměstnání či školy, emailu, telefonního čísla, facebooku, apod. Může si s Vámi dopisovat nebezpečný člověk. Nikdy na seznamkách neprozrazujte to, co by Vás mohlo identifikovat v reálném životě. Pokud se chcete sejít, vždy jen na veřejném místě, kde budou svědci. Je dobré o Vašem „rande“ vždy informovat někoho blízkého. Dalším znamením, že jste nekápli na toho pravého, může být fakt, že se s Vámi nechce sejít. Pokud si píšete a přeskočí mezi Vámi jiskra, zřejmě se budete chtít oba dřív nebo později vidět na vlastní oči. Jestliže má neustále výmluvy, proč to nejde, nebo na smluvené rande nedorazí, pak s Vámi zcela jistě nehraje čistou hru.

Jak poznat kvalitní internetovou seznamku?

Jen v České republice máme téměř 50 internetových seznamek. A je to stejné, jako se vším. Některé jsou kvalitní, jiné méně, některým je dobré se obloukem vyhnout. Vždy jsou rizikem ty internetové seznamky, které chtějí za registraci od uživatelů peníze a nejen za to. Inkasují i za další služby se seznamkou spojené. Jak rozpoznat, která seznamka je kvalitní? Registrace na seznamce by Vám neměla zabrat víc jak 5 minut. To je první znak kvalitní seznamky. Každý chce mít registraci rychle za sebou. Pokud je na Vás chrleno padesát otázek, už to je signál, že zde seznamování nemusí být vždy dle Vašich představ. Je sice pravda, že Vám budou vygenerováni partneři, kteří nejvíce odpovídají tomu, co hledáte, ale co si budeme nalhávat. Většina lidí se na seznamkách vylepšuje a nehovoří o sobě pravdu. Proto garance navržených partnerů nemusí vždy odpovídat tomu, co hledáte. Raději vyhledejte ty seznamky, kde po Vás chtějí minimum informací a Vy si budete hledat sami toho, koho chcete. Na kvalitní seznamce nemusíte zadávat své skutečné jméno. Jestliže ho seznamka vyžaduje, rovnou** registrační okno** zavřete. Vaše údaje pak můžou být zneužity pro marketingové účely. Kvalitní seznamky respektují Vaše soukromí. Seznamce nemusíte platit za registraci ani pravidelné měsíční poplatky. Pokud ano, nejde o seriózní seznamku. Platit byste měli pouze za nadstandardní služby a to jen jednorázově. Např. za lepší zviditelnění vašeho profilu ostatním uživatelům. Seriózní seznamce nemusíte dávat číslo Vaší platební karty. Pokud ho po Vás chce i když na zaplacení pouze jednorázového poplatku, pak většinou automaticky nastavujete u svého účtu obnovení systému placení. Seznamka tak má pak možnost si pravidelně strhávat peníze z platební karty. Dobrá seznamka by Vám měla dát možnost blokovat otravného uživatele. A měla by fungovat i na mobilu.

Jak internetová seznamka funguje?

Princip internetových seznamek je velmi snadný. Stačí si vybrat vhodnou seznamku, a zaregistrovat se. Po registraci si vytvoříte svůj vlastní profil, kde můžete o sobě napsat cokoliv, a dát si profilovou fotografii a další fotky, které chcete, aby lidé na seznamce viděli. V profilu však nesdělujte žádné konkrétní údaje, jako je adresa bydliště, adresa zaměstnání, podnik, kam pravidelně chodíte za zábavou, apod. Nemuselo by se Vám to vyplatit. Pište o sobě krátce. Dlouhé romány nikoho nebaví číst. Osobě, se kterou si chatujete, nesdělujte bližší údaje o Vás, telefonní číslo, facebook, apod. Nikdy nikomu na seznamce neposílejte své intimní fotografie. Nevíte, jak s nimi naloží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9592 (magazinerotika.cz#396)


Přidat komentář