Erotické seznamky

Jak fungují erotické seznamky, jak se za ně platí, jak se na nich vytváří inzeráty a co od nich může potenciální zájemce očekávat? Na tyto a případné jiné otázky odpovídá následující článek.

Seznamování po internetu

Určitý základ platí jak pro běžné, tak pro** erotické seznamky**. Za použití internetu se dva lidé seznámí. Pomohou si k tomu zaregistrováním se na speciální internetové stránce. Nelze vyloučit, že se poznáte i na běžně dostupných diskusních fórech, ale pokud nemáte uveřejněnou fotografii a krátký popis své osoby, tak vám asi nikdo nebude chtít dát telefonní číslo. Proto vznikly** internetové seznamky**. Jejich velkou výhodou je důvěryhodnost. Jednotlivé inzeráty jsou prověřovány, takže je malá šance (byť stále existující), že byste narazili na podvodný inzerát. Vzhledem k tomu, že na některých serverech navíc platíte poplatek za vstup, tak přece jen zájem případných podvodníků klesá. I proto se internetové seznamky poměrně úspěšně rozšiřují a počet lidí seznámených přes internet rok od roku stoupá.

Fungování internetových seznamek

Toto opět platí jak pro erotické internetové seznamky, tak pro ty běžné. V zásadě je princip jednoduchý. Zaregistrujete se na danou** internetovou seznamku**. Někdy platíte vstupní poplatek, někdy ne. Některé stránky také účtují po měsících. V registraci vyplníte své jméno a příjmení, město původu (adresu zpravidla netřeba uvádět a ani to nedoporučuji) a krátký popis své osoby. Ten by měl být věcný a rozumně zformulovaný. Jde o to se určitým způsobem prodat, ne vypsat všechno, co o sobě víte. Zaměřte se na to, co se týká daného tématu. Pokud jste tedy na erotické seznamce pro lidi s určitými zvláštními sexuálními zájmy, tak je tam v kostce popište a naopak nevypisujte irelevantní údaje. Každý chce jít co nejrychleji k věci. Dále se musíte prezentovat fotkou. Vyvarujte se zavádějícím fotografiím. Na internetu sice můžete někoho zmást o svém vzhledu, ale tváří v tvář se stejně vše odhalí, takže to podle mého názoru nemá cenu. Někteří také nahrávají jako svou profilovou fotografii fotku svého přirození. Má to asi jistou relevanci, ale upřímně to považuji za trochu nevkusné. Nahrajte fotografii uvedených rozměrů, na které jste dobře vidět a která dobře zobrazuje váš obličej a tělesné proporce (toto je zejména důležité u erotické seznamky). Některé pak požadují i vaše míry a jiné informace. Ne vždy jsou však tato pole povinná. Tímto si vytvoříte profil, pod kterým budete vystupovat. Můžete vstupovat do diskusních fór, nebo čekat, až vám někdo napíše.

Rozdíl mezi erotickou seznamkou a privátem

Poměrně hodně osob uvádí na** erotických seznamkách** inzeráty na privát. Jedná se tedy de-facto o prostitutky nebo gigoly, kteří zneužívají (nebo využívají – záleží na úhlu pohledu) systému erotických seznamek k vlastnímu byznysu. Takováto dostaveníčka vás však budou něco stát. Není tedy těžké rozpoznat, zda se jedná o privát nebo o seriózní inzerát. Toto rozlišování je nutné zejména pro muže, protože je přece jen na erotických seznamkách více mužů než žen a to mnohdy i ve velkém poměru. Existuje také celá řada normálních „neprofesionálů a neprofesionálek“, kteří přesto nabízí za sex peníze. Pak se o privát nejedná a je na vás, zda do toho půjdete.

Oslovení osoby na erotické seznamce

Fungování erotických seznamek není příliš odlišné od fungování standardní seznamky, ale pár zásad musíte v každém případě dodržovat. Před tím, než někomu napíšete, je naprosto nutné, abyste si přečetli jeho profil. Mnoho lidí si vkládá na profil zprávy typu „neodpovídám těm a těm“ nebo „nemám zájem o to a to“. Tímto způsobem můžete předejít trapasu. Ať už se vám některá žena nebo muž podle profilového obrázku líbí, stejně si musíte přečíst jejich profil. Je to nutnost a slušnost. Dále je potřeba dodržovat zásady, které platí vlastně i v reálu a ne jen na internetu. Postupujte pomalu. To, že má někdo** účet na erotické seznamce**, nemusí nutně znamenat, že chce hned s každým sex. Váš postup musí být odpovídající a musíte být ochotni ve většině případů s vaším kontaktem několikrát vést diskuzi, než dojde na osobní setkání.

Osobní setkání s osobou z erotické seznamky

Pro osobní setkání je dobré dodržovat několik zásad. Nejprve se dohodněte s vaším kontaktem, jak se poznáte. Je lepší se sejít na nějakém veřejném místě. Tam však bývá hodně lidí, takže je nějaký prostředek identifikace naprostou nutností. Dobré je třeba předem uvést, co budete mít na sobě. Otázkou zůstává, zda je dobrý nápad s vaším kontaktem jít třeba někam na kávu nebo něco jiného. Hodně záleží na vaší komunikaci. Jedná se o erotickou seznamku a ta je především o sexu, ale zase nechcete jistě z celé operace vyjít jako někdo neslušný. Pak nezbývá nic jiného, než doporučit se rovnou otevřeně zeptat. Otevřenost je ostatně jedním ze znaků erotických seznamek. Není co skrývat. Obě strany vědí, že jde o** sex** a ne o vztah (byť nelze vyloučit, že i ten z toho bude). S tím souvisí i skutečnost, že některé kontakty (zejména muži) asi budou chtít setkání rovnou u nich doma – tedy že za nimi přímo přijdete. Osobně toto nepovažuji za vhodné, protože z neutrální půdy se poměrně snadno uniká (pokud se ukáže, že vás kontakt klamal), zatímco z jeho bytu nebo domu už to bude složitější. Rozhodně se nenechte k ničemu nutit. Na setkání přikývněte až v momentě, kdy budete mít pocit, že je druhá strana skutečně vážná a nejde o pokus o podvod nebo něco jiného. Jistou větší míru otevřenosti ale musíte na erotických seznamkách očekávat.

Tipy k seznamování přes internet

Pokud chcete vyzkoušet** erotické seznamky**, stačí se zaregistrovat a můžete jít na to. Otázkou zůstává, zda uvádět své pravé jméno, protože vás takhle může kdekdo najít díky Googlu. Na druhou stranu je to upřímnější přístup. Možná, že si říkáte, že když jde o sex, tak jméno není tak podstatné (což je asi pravda), ale jistou míru důvěryhodnosti budete potřebovat. Také můžete užívat erotických seznamek k vyhledávání privátů a jiných služeb tohoto typu. Není to sice primární zaměření, ale existuje to. Musíte však počítat s tím, že za tyto služby se platí. Raději pořádně zkontrolujte profil vašeho kontaktu, abyste nenaletěli, což by mohlo být dost nepříjemné. Nezapomeňte si vyplnit profil upřímně a realisticky. Nejde ani tak o to, někoho zaujmout na internetu, ale o to, někoho zaujmout v reálu a tam už se hůře lže. Na osobní setkání se připravte, chovejte se podle případně domluvených pravidel a – to je hlavní - užijte si to.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9538 (magazinerotika.cz#40)


Diskuze a zkušenosti

michal | 30.08.2013 09:16
Re: Erotické seznamky hledám nezávazný sex


Přidat komentář