Vztah s výrazně starším mužem - co vás čeká?

Dnes se s velkým věkovým rozdílem mezi partnery setkáváme celkem často. Zcela jistě častěji, než tomu bylo před mnoha desítkami let. Co od vztahu s výrazně starším partnerem čekat? Může takový vztah fungovat i po mnoha letech?

Vztah s výrazně starším mužem

Jistě i Vy znáte ve svém okolí pár, který je věkově sice hodně nesouměrný. Dnes se na takové vztahy již pohlíží s nadhledem, s pochopením a již společnost tak** velký věkový rozdíl,** jako je dvacet let a víc, neřeší. Jak se však na takový vztah dívají samotní aktéři? Vyhovuje jim tak velký věkový rozdíl? Co může nabídnout podstatně starší muž mladé slečně a čím jej naopak může uspokojit ona? Společnost většinou uznává výrazně staršího muže a mladou paní, než když si starší žena najde zajíčka. Jak se vyvíjí vztah s výrazně starším mužem? Můžou být mladá slečna i starší pán spokojeni i po několika letech, jak tomu bylo na začátku?

Je rozumné začít si s výrazně starším mužem?

Toť otázka. Nikdy nevíte, jak dobře Vám to bude klapat s vrstevníkem, s mužem o pět let starším nebo o 20 a více let. Všichni jsme individuální a je možné, že co jste postrádala u stejně starého partnera, najdete u muže výrazně staršího. Potkala jste také muže, který je starší o 15, 20 let nebo i více? Zdá se Vám být bezvadný, skvělý, chápající, rozumný, přesně jako stvořený pro Vás? Samozřejmě Vám takový vztah může senzačně fungovat, možná Vás nepotká jediná hádka, ale vztah s výrazně starším mužem může přinášet i rizika. Takový vztah se samozřejmě zvládnout dá. Mnozí Vám jistě budou předpovídat krátkou budoucnost, budou si na Vás ukazovat prstem, že jste zlatokopka, nebo se budou posmívat Vašemu partnerovi, že si na stará kolena nabrnkl mladou slečnu. Pokud to spolu myslíte vážně, je potřeba trochu vůle a odvahy. Je vhodné být na takový vztah připravená. Pak Vás nic jen tak nerozhází a i okolí po určitém čase pochopí, že se ve Vás mýlilo a začnou Vám Vaši lásku přát. Pokud Vám však láska v blízké budoucnosti vydrží.

Na co pamatovat ve vztahu se starším mužem?

U mužů kolem padesátky počítejte s tím, že již byl jednou, dvakrát nebo vícekrát ženatý. Ze vztahů převážně pocházejí děti. Buďte tedy připravená na to, že jeho děti budou stejně staré jako Vy, nebo dokonce starší, než jste Vy. Děti se obvykle na mladé partnerky svých otců dívají přes prsty, nemají je rády a berou je jako nepřítelkyně. Pokud toto zvládnete a s dětmi si sednete a porozumíte, máte z části vyhráno. Může se Vám také stát, že se budete líbit jeho mladému synovi, který by věkem spíše odpovídal partnerství s Vámi. Je potřeba ujistit Vašeho partnera, že se synem opravdu nemáte žádné jiné úmysly, než s ním v rámci dobrých rodinných vztahů vycházet. Z minulých vztahů vedle dětí pocházejí také exmanželky. Muži s nimi častokrát udržují dobré vztahy, tudíž byste se měla naučit zachovat klid, pokud přijdete domů a tam bude kafíčkovat s Vaším drahým jeho ex. Měla byste se naučit k této skutečnosti zaujmout rozumný postoj a brát situaci tak, jak je.

Jak se na Váš vztah tváří okolí?

Zřejmě si na začátku řeknete, že Vás nezajímá, co si o Vás ostatní myslí. Jste tu přece jeden pro druhého, a nikdo Vás nemůže rozházet. Dřív nebo později Vám však nepříjemné a zvědavé pohledy začnou vadit. I když budete úspěšná, samostatná, a s partnerem z čisté lásky, stejně si o Vás kde kdo pomyslí, že jste s ním kvůli penězům. Na to se musíte připravit a zvyknout si. Až čas ostatním ukáže, jak jste to se svým partnerem myslela. Pokud si chcete vztah udržet, nic nikomu nevysvětlujte, ani se nesnažte všem něco dokazovat. Stejně by se vše obrátilo proti Vám. Pokuste se být nad věcí a místo pomluvám se věnovat svému partnerovi.

Na co se připravit několik let?

Pokud je Vám dvacet a jemu čtyřicet, pak máte před sebou ještě mnoho krásných let, kdy Váš partner bude relativně mladý a plný síly. Pokud je mu padesát a více, pak je potřeba se připravit, že s dalšími roky mu bude ubývat sil. Muži mají v pokročilém věku rádi svůj klid, pohodlí domova, a zatímco ženy po padesátce bývají sexuálně hodně náruživé, u mužů zájem o sex postupně opadává. Pokud plánujete se svým drahým zůstat už napořád, je dobré si uvědomit, že za patnáct dvacet let mu bude 70, zatímco vy budete zdravá padesátnice, možná i mladší žena, plná elánu a sexuální chuti. I když se Vám to zdá za strašně dlouho, je dobré myslet takto do budoucna. Zvláště pokud např. ráda sportujete, nebo je Vaším koníčkem cestování a poznávání památek či různých světových destinací. Váš partner s Vámi nebude moci držet krok. Může to dopadnout tak, že buď se nebudete Vaší oblíbené činnosti věnovat ani jeden, nebo Vás bude mile rád pouštět na zájezdy a dovolené, či za sportem sám, s kamarádkou, či partou přátel, a on na Vás bude spokojeně čekat doma. Pamatujte, že padesátiletého a staršího muže již k obrazu svému nepředěláte. Muž v tomto věku již není tvárný. Spíše se bude vše řídit podle něj.

Jaké jsou výhody vztahu se starším mužem?

Vztah se starším mužem má však i spoustu výhod, pro které jsou starší muži tolik žádaní a mladé slečny a ženy s nimi nejsou pouze kvůli penězům. O dost starší muži mají obrovské životní zkušenosti. Jsou již, nebo by měli být, vybouření a nejspíš budou šťastní, že Vás, mladou ženu, mají právě oni. Proto se již za mladší nebudou otáčet. Starší muži mají zcela jasno o své budoucnosti. Své názory již mají v hlavě urovnané a krizové situace již dokážou řešit s klidnou hlavou, bez stresů, bez nervů, bez hádek. Muž o mnoho let starší bude vůči Vám pozorný, bude se Vám věnovat a bude Vás podporovat. Pokud není již v důchodě, pak má zřejmě stabilní práci, možná je i na vyšším postu, proto již nebude svůj čas trávit budováním kariéry, ale bude mít čas na Vás. A pokud se rozhodnete pro děti, pak můžete očekávat, že bude dobrým a moudrým otcem. Většinou si starší tatínci pochvalují svou otcovskou roli a shodně tvrdí, že až „na stará kolena“ si konečně dokážou svých malých dětí užít, a jak moc jsou šťastní, že je mají.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9530 (magazinerotika.cz#401)


Přidat komentář