Tipy pro spokojenější sexuální život

Jste ve fázi chození a vzájemného oťukávání? Pak si užívejte tohoto krásného období, které doprovází jemné mravenčení, sotva pomyslíte na Váš protějšek. Nebo již kouzlo zamilovanosti tak trochu pominulo a máte pocit, že Vás již žádné vzrušení nečeká?

Budete-li jen tak „sedět se založenýma rukama“, pak nejspíš vzrušující dobrodružství nezaťuká na dveře Vašich ložnic. Můžete však vzrušení jít sami naproti. Váš sexuální život zase může dostat novou jiskru, nový žár, který Vás s protějškem více sblíží a kvalitu vztahu prohloubí.

Vliv spokojenosti v sexu na spokojenost ve vztahu

Berete sex jako něco navíc ve Vašem vztahu, zvláště, jste-li ve vztahu již nějaký ten rok? Většinu dne jste v práci. Ani po příchodu domů nemůže být moc řeč o tom, že byste se zastavili. Večer, či spíše v noci, kdy Vaše kroky směřují do ložnice, si přejete povětšinou jediné, a to co nejdříve usnout a mít kvalitní, hluboký spánek?

Stereotyp, který může potkat každý vztah

Ono ani není divu, že díky takovému zápřahu, se Vám nedostává sil a chutě na sexuální hrátky. Jenže, jak plyne den za dnem, tak můžete sklouznout do stereotypu. Stereotypu, který nemusí být zase tak špatný, nepříznivý pro Váš vztah, ale je ubíjející, všední, a svým způsobem i nudný. Sex můžete stále brát jako něco navíc, ale v tom případě je dobré k němu tak přistupovat. Když se ji „vzmůžete“ na mazlení, snažte se trochu, neberte ho jako povinnost.

Milování Vás zbaví vnitřního napětí

Nepociťujete jakoby ztuhlost, vnitřní napětí? Nejste povětšinou napruženi, kdy stačí málo, a hned se stavíte do opozice? Věřte, že nejste sami. Může to být tím, že se Vám nedostává stránka relaxační. Pracovat na plný zátah můžete dlouhou dobu, ale jednoho dne se dostaví „stop stav“, kdy další povinnost, úkol, pro Vás bude nepřekonatelné, příliš těžké břímě, nehledě na to, jak ve skutečnosti je činnost složitá. Budete bez energie, vnitřní síly. Nebude se Vám dostávat tolik potřebná invence. Energii a vnitřní „šťávu“, musíte zase organismu dodat. A právě milování Vám k tomu může být velmi nápomocno. Po milování, které půjde přímo z Vás, nebude jen tak „obyčejné“, mechanické, se budete cítit uvolněně a současně plni síly, která Vás nakopne, a kterou můžete zúročit pro následující činnosti.

Milování se postará o zdravý ruměnec

Milování, sex má i další pozitivní doprovodné faktory, které na sobě můžete zaznamenat. Případná bledost, našedlou pleti, se pomalu dá na ústup, a do Vašich tváří se navrátí zdravý ruměnec, který Vás učiní přitažlivějšími. A rozhodně je lepší pohled na jasnou, prozářenou barvu pleti, než na pobledlou tvářičku.

Milování zjemní Vaše rysy

Během milování se dají „do pohybu“ svaly Vašeho těla, a to i ty, které možná jinak moc nepoužíváte. Svaly, včetně mimických ve Vašem obličeji. Dojde tak k zapojení každičké části těla i obličeje. Což se odrazí nejen na zpevnění postavy, ale také zjemnění rysů ve Vašem obličeji. Sexem se dá skutečně omládnout, není to jen zavedené klišé, o kterém se můžete dočíst. Ostatně, sami to vyzkoušejte. Určitě nebudete litovat. Vaše oči budou prozářené a zároveň z nich bude vyzařovat tajemství. Záhada, jejíž rozhřešení budete znát jen Vy a Váš protějšek.

Sex – když chybí energie a chuť

Nedostává-li se Vám energie, pak je lepší se nepřemáhat, nelámat to nijak přes koleno. A tak všední dny, pokud jsou pro Vás časově, fyzicky i duševně náročné, nechte plynout tak, jak jsou. Zato víkendy mohou být Vaše. Vaše však ne v tom smyslu, že v sobotu, neděli budete dohánět resty, které se nahromadily během pracovního týdne. A tak někdy, kromě obligatorního velkého úklidu, gruntování, nákupu, sledování televizních pořadů aj., něco z uvedeného „ošiďte“, či přesuňte na jiný den, a věnujte se sami sobě. A že to, co vypadá tak jednoduše, se však v praxi moc realizovat nedá? Třeba z důvodu, že máte děti? Pokud máte možnost hlídání, třeba babičkou, dědou, pak toho využijte. Zatímco se děti dostanou do jiného prostředí, budou dělat radost Vašim rodičům, pak Vy zase můžete dělat radost sobě i protějšku, navzájem.

Léky jako příčina nechuti k sexu

Berete dlouhodobě nějaké léky? Přečetli jste si vedlejší příznaky? Právě na ně se zaměřte, protože mezi nimi můžete objevit, že lék, který Vám ošetřující lékař doporučil, se může například projevit i v menší chuti na sex. Kupříkladu antidepresiva jsou známá tím, že ve významné míře snižují chuť na milování. A i když se to nezdá, není nás málo, kdo se léčí z deprese. Pokud i Vy řešíte otázku deprese, a současně Vaše chuť na milostné hrátky, poklesla, pak se poraďte s ošetřujícím lékařem, psychiatrem, psychologem. Třeba bude možné přejít na jiná antidepresiva, či snížit jejich dávku, nebo vedlejší příznaky vykompenzovat afrodiziaky, ať už přírodními, nebo umělými.

Léky na podporu potence, sexuální výkonnosti

A jak je to s léky, pilulkami na podporu potence, sexuální výkonnosti? Mohou na Vás působit pozitivně. Může se však také jednat o tzv. placebo efekt, kdy Vám léky pomohly, ale s podporou psychiky, sebevědomí. Velmi totiž záleží na tom, jak se cítíte uvnitř, jak smýšlíte, jak si věříte, v jaké jste psychické pohodě. Pokud nemají zmíněné léky na podporu potence, sexuální výkonnosti nijaké drastické vedlejší účinky, a pomáhají Vám, tak není důvodu s nimi přestat. Jen jejich dlouhodobé užívání není zrovna ideální. Zkuste pro jednou vynechat, moc nad tím však nepřemýšlet, a užít si blízkosti Vašeho partnera. Třeba najednou zjistíte, že léků již není třeba. A tak cesta do domácí lékárničky před milostnými hrátkami, bude moci být čím dál více sporadičtější.

Čistota není jen půl zdraví

A když jsme již u té podpory, pak se zaměříme na podporu, či spíše zvýšení sexuální touhy tak trochu z jiné stránky. Možná se Vám to bude zdát divné, ale nezbytným základem pro sexuální přitažlivost je čistota a příjemná vůně. Čistota tak neznamená jen půl zdraví. Čistota může ve významné míře pomoci i pro sexuální chuť, atraktivnost. Není dobré si plést mužnost, „syrovou drsnost“ a mužnost, kdy je protějšek cítit potem. Linoucí se pot z podpaží asi jen málokoho přitahuje, natož něžné pohlaví. Ovšem, to platí i opačně. A co se týká vůně, pak můžete použít Vaši oblíbenou vůni, která se líbí i Vašemu protějšku. Jen nezapomeňte, že méně znamená více. Chodící parfumérie z Vás být nemusí. Stačí jen kapka na pulsující místa: zápěstí, na krk, podkolenní jamky apod.

Sebeuspokojování je fajn, ale nenahradí vzájemnou blízkost

Řada z nás, ne-li drtivá většina masturbuje, ať už sporadicky, nebo pravidelně. Sebeuspokojování je vhodnou alternativou k tomu, když se nám nedostává sexu v takové míře, kterou potřebujeme. Pozor však, abyste se nestali závislými na masturbaci. Velmi snadno byste přivykli sexu, kde hlavní roli hraje jen jeden účastník. Tato forma sexu by pro Vás byla pohodlná, nijak omezující, a dostupná prakticky kdykoli, kdy byste chtěli. Jenže, nebylo by to na druhou stranu smutné? A o nějakém výjimečném vzrušení, jako takovém, také nelze zrovna hovořit. U masturbace jde „jen“ o ukojení, zbavení se přepětí. Zato s protějškem se Vám dostane i vnitřního uspokojení, kdy budete jeden druhému nablízku, budete zde jeden pro druhého. A to, že se budete „muset“ podělit o hlavní roli, kdy již budou ve hře dva aktéři, jistě skousnete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9454 (magazinerotika.cz#61)


Přidat komentář