Správný výběr kondomu

Vybrat kondom tak, aby muži dobře seděl, aby jej neškrtil a aby spolehlivě plnil svoji funkci, není jen tak. Na správném výběru kondomu hodně záleží. Nekupujte pánskou ochranu naslepo, ale vybírejte tak, abyste se na něj mohli spolehnout.

Jak si vybrat kondom?

Kondom milenci vybírají z různých hledisek – jak podle velikosti, tak podle materiálu, vůně, příchuti, značky. Špatně vybraný kondom nikdy nezaručí dobrý sex. Jak si vybrat správný kondom, abychom měli z milování dobrý pocit, abychom si sex užili a věděli, že jsme skutečně chráněni? Kondom je malá, gumová ochranná pomůcka, kterou muži až tolik nepreferují. Raději si užívají sex bez něj, neboť, jak sami tvrdí, mají pak ze sexu větší požitek. Někteří z nich si stěžují, že jsou jim kondomy příliš úzké a škrtí je, někteří, že přes kondom necítí dostatečné vzrušení, někteří uvádí, že jsou na kondom alergičtí. Seznam důvodů, proč muži nechtějí kondom používat, je dosti dlouhý a lze jen hádat, co z toho jsou výmluvy a která tvrzení se zakládají na pravdě. I přesto, jak jsou kondomy neoblíbené, jsou považovány za** jedinou účinnou metodu**, jak se chránit před pohlavně přenosnými chorobami. Kondomy poskytují i ochranu před nechtěným a neplánovaným otěhotněním, tato však není 100%, ale pouze 80%.

Správná velikost kondomu

Kondomy se vyrábějí v mnoha různých velikostech. Nejčastěji se prodávají kondomy běžné velikosti, k dostání jsou ale i kondomy XXL nebo kondomy zúžené. Tyto kondomy se od sebe vzájemně liší v délce i v šířce, aby si každý muž mohl vybrat takový, který mu opravdu padne. Dokonce jsou i specializované prodejny, kde nabízí kondomy s rozdílnou šířkou u kořene a špičky. Správná velikost kondomu je skutečně důležitá. Pokud byste si nasadili kondom příliš malý, hrozí jeho prasknutí a tím i snížená ochrana před nechtěným otěhotněním a přenosem pohlavních chorob. U příliš velkého kondomu zase hrozí, že z penisu sjede a opět neplní svou funkci, navíc může zůstat uvnitř vagíny.

Podle čeho vybrat správnou velikost kondomu?

To, jak je kondom dlouhý, není při jeho výběru až tolik podstatné. Důležitější je jeho šířka. Kondom nesmí muže na penisu nijak škrtit, ale je důležité, aby mu pevně seděl. Při výběru se vždy vítá, když muž zná obvod penisu při plné erekci. Na balení bývá uvedena šířka kondomu. Vždy vybírejte takový kondom, aby obvod penisu byl o trochu větší než je dvojnásobek udané šířky. Jestliže se Vám po nasazení zdá kondom příliš krátký, zřejmě jste si jej nasadili naruby a v tom případě použijte kondom nový. Tento původní vyhoďte, neboť by na něm mohl zůstat preejakulát, který také někdy obsahuje sperma.

Výběr správného materiálu kondomu

Vedle velikostí je na výběr i materiál, ze kterého je kondom vyroben. K dostání jsou** kondomy latexové, polyuretanové** nebo ty, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů. Kondomy ze všech těchto materiálů poskytují stejnou ochranu proti nechtěnému těhotenství. Co se týká ochrany před pohlavními přenosnými chorobami, jsou jistě spolehlivější ty, které jsou vyrobeny z latexu nebo z polyuretanu. Latexové kondomy jsou také nejdostupnější z hlediska ceny i jejich dostupnosti. Jsou to ty, se kterými se setkáváte v každé prodejně, trafice a na benzínových stanicích. Nevýhodou latexu je snad jen to, že je na něj mnoho lidí alergických. Proto bývají často nahrazovány kondomy vyrobenými z polyuretanu. Takové kondomy jsou velmi tenké. Proto jim dává přednost většina mužů a to i těch, kteří na latex alergičtí nejsou, ale chtějí si sex užít a mít z něho požitek.** Kondomy** vyrobené z polyuretanu jsou také vhodné pro ty muže, kteří si penis potírají krémy např. z důvodu vyrážky, ekzému, aj. Tyto přípravky polyuretan nepoškozují a je na ně tedy spoleh.

Příchuť kondomu

Kondomy existují o různých příchutích. Můžete si koupit kondomy jahodové, banánové, vanilkové nebo mentolové a další. Záleží na tom, co Vám voní, co Vám chutná a jakou vůni chcete při milování cítit. Správný výběr příchuti je důležitý zejména tehdy, budete-li se chtít při sexu věnovat i orálnímu uspokojování. I když si před orálním sexem kondom stáhnete, na penisu zůstane zvolená příchuť, která je mnohem příjemnější a chutnější než příchuť gumy.

Prezervativ a jeho vliv na citlivost penisu

Mnoho mužů trápí nízká citlivost po nasazení kondomu. S tím souvisí i ochabnutí erekce. Jestliže Vás také trápí tento problém, vybírejte kondomy, které jsou ztenčené. Jsou to takové, které jsou označené slovy Sensitive, Thin, apod. Latexové kondomy jsou silnější a jejich tloušťka je 0,06 mm. Kdežto u tenkých kondomů se setkáte s tloušťkou pouze 0,04 mm, což je rozdíl. Pokud sáhnete po polyuretanových kondomech, pak se Vám do rukou může dostat kondom s tloušťkou pouze 0,02 mm. Pokud do takového kondomu přidáte několik málo kapek lubrikačního gelu ještě před jeho nasazením, dosáhnete pocitu, jako byste byli bez kondomu.

Selhání kondomu

Nejčastěji k protržení kondomu dochází vadným zacházením ze strany jednoho z partnerů, než že by byl vadný samotný kondom. K nejčastějšímu porušení kondomu dochází při otevírání obalu ústy, nebo nůžkami, nožem nebo jinou pomůckou, při čemž může dojít k jeho propíchnutí. Při otevírání kondomu a jeho nasazování je nutné dbát opatrnosti, aby nedošlo k jeho poškození šperky. Při nasazování kondomu je vždy nutné zmáčknout jeho špičku. Pokud byste tak neučinili, bude v kondomu vzduch, což zvyšuje riziko jeho prasknutí až dvojnásobně. Kondom může prasknout také z důvodu nedostatečné lubrikace. Jestliže jste pro sex zvolili latexový kondom, vždy spolu s ním používejte i lubrikační gely vyrobené na silikonové nebo na vodní bázi. Pokud byste sáhli po lubrikačním gelu na olejové bázi, jeho povrch by se narušil a hrozilo by prasknutí. Polyuretanové kondomy můžete lubrikovat všemi možnými typy gelů a olejů.

Jak si počínat po ejakulaci

Pokud se Vám stane, že dosáhnete orgasmus dřív než Vaše partnerka, pak se doporučuje penis vytáhnout, dokud je ještě ztopořený. Pokud byste penis i nadále ponechali v pochvě a erekce by odeznívala, což je přirozený jev po vyvrcholení, může sperma uniknout, nebo může celý kondom sklouznout. U většiny mužů mizí erekce bezprostředně po ejakulaci, proto byste v sexu neměli pokračovat. Pokud patříte k těm, kterým erekce trvá i po vyvrcholení, můžete v sexu pokračovat, ale pro jistotu kondom přidržujte, aby nesklouznul.

Alergie na latexové kondomy

Alergie na latex je způsobena proteiny, které jsou obsažené v přírodním kaučuku. Kaučuk je surovina, která se používá pro výrobu latexu. Tyto látky můžou spustit rýmu a kýchání, ale také můžou způsobit svědění a pupínky. Pokud je jeden z Vás na latex alergický, vyhněte se kondomům z tohoto materiálu a raději sáhněte po jiném, vyrobeném z polyuretanu nebo polyisoprenu. Takové kondomy jsou sice až 3x dražší než latexové a také se hůř shánějí, ale na internetu je koupíte snadno. Mezi nejznámější kondomy, které neobsahují latex, patří např. Durex Avanti Bare, Trojan Supra, Pasante Unique aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9484 (magazinerotika.cz#161)


Přidat komentář