Sexuální úrazy a jak jim předcházet

Každý, kdo má určité zkušenosti se sexem, se jistě již v minulosti s nějakým sexuálním úrazem setkal. Některé jsou méně bolestivé, ale některé člověka potrápí na delší dobu, neboť vyžadují i odbornou lékařskou pomoc. Jak jim předcházet?

Sexuální úrazy se nestávají pouze těm, kteří mají rádi drsnější milování, ale i lidem, kteří si rádi užívají něžností a jemného sexu. Při sexu je zkrátka nutné si dávat pozor, aby jeho aktéři nepřišli k úrazu. Při sexu je zkrátka opatrnost na místě, stejně jako u jiných aktivit. Někdy se člověk nemůže ovládnout a je tak zahlcen vášní k dotyčné osobě, že se chová jako utržený ze řetězu, a sex je tak divoký, že může dojít k určitým karambolům. Vášnivé sexy hrátky jsou velmi příjemné, jsou vzrušující a čas od času jsou i potřebné. Ovšem někdy můžou být bolestivé, v těch horších případech můžou vést k erotické nehodě. Sexuální úrazy se nevyhýbají ani mužům, ani ženám, i když u mužů jsou častější. Jak se chovat v případě, že k úrazu došlo? Vyhledat lékaře nebo zahájit domácí léčbu? A co dělat, aby k žádnému sexuálnímu zranění vůbec nedošlo?

Kde dochází nejčastěji k sexuálním úrazům?

K úrazům, ať už méně či více závažným, může dojít při jakékoliv aktivitě. Ne jinak je tomu u sexu. Jsou místa, kde k sexuálním úrazům dochází více, než když se milování oddáváte v posteli. Tak např. rozhodně nejsou ojedinělé případy, kdy si chcete s partnerem užít divoký sex na stole, a pod tíhou vašich těl se stůl zřídí a Vy si přivodíte zranění. Někteří zažili také situaci, kdy se pod nimi při souloži podlomila židle, která partnera nebo partnerku zranila. Sexuálním úrazem může skončit i milování v autě. Nejenže Vám může při sexu zavazet ruční brzda, můžete si odřít kolena v nedostatečném prostoru nebo nechtěně odjistit ruční brzdu a sjet s vozidlem do srázu. Nebezpečí při sexu v autě na Vás čeká mnohem víc. Kuchyň také často vybízí k erotickým hrátkám. Ovšem i zde může dojít k úrazu. Např. když muž položí partnerku na rozpálený sporák, což je ovšem extrém. Sex je zkrátka rizikovou záležitostí. Ale i v posteli při běžném milování, při praktikování klasických poloh, může dojít k vážným zraněním, která můžou vyžadovat ošetření nebo dokonce dlouhodobější léčbu. K poranění může dojít u jednoho nebo současně u obou partnerů. Zranění jsou to většinou hodně bolestivá a výjimečně můžou mít i trvalé následky.

Fraktura penisu

Fraktura penisu neboli zlomenina penisu, zní až neuvěřitelně. Navíc když v penisu žádná kost není. U fraktury penisu se nejedná přímo o jeho zlomení, ale může se stát, že neopatrným zacházením s penisem dojde k natržení topořivých těles. To se často děje při divokých a zvláštních sexuálních praktikách. K tomuto úrazu, který je opravdu velmi bolestivý, naštěstí nedochází až tak často, ale přesto s ním již hodně mužů pohotovost vyhledalo. K fraktuře penisu dochází především u mladších mužů než u starších. Možná je to tím, že mladší muži více experimentují a často se oddávají divokému sexu bez zábran. Pokud je penis při souloži plně ztopořený, pak se může stát, že krví přeplněná topořivá tělesa nejsou schopna vydržet silný tlak, který je na ně vyvíjen při určitých milostných polohách a aktivitách a ony pod tou tíhou prasknou. Jde o velmi bolestivé zranění, při kterém penis opuchne a zmodrá. Dokonce se může penis až několikanásobně zvětšit.

Jak postupovat při fraktuře penisu?

Pokud by se Vám při sexu přihodilo toto velmi nepříjemné zranění, pamatujte na to, že musíte penis začít co nejdříve chladit. Dejte na penis spoustu ledu a vyhledejte lékařskou pomoc. Jestliže byste totiž frakturu penisu neléčili hned, jak se Vám to stane, může dojít k trvalé poruše erekce, nebo může být postižena močová funkce penisu.

Prasklá uzdička

Prasklá uzdička patří dalšímu sexuálnímu úrazu, ke kterému dochází neopatrným zacházením s penisem. Jestliže žena dráždí svého partnera rukou nebo pusou příliš drsně, rychle a neopatrně, pak může dojít k natržení uzdičky, což je drobounká páska, která spojuje předkožku na spodní straně se žaludem. Prasklá uzdička je hodně bolestivé zranění, které navíc může hodně krvácet.

Jak postupovat při prasklé uzdičce?

Ihned po protržení uzdičky je nutné stisknout ránu, porušené místo vydezinfikovat a pokusit se zastavit krvácení. I v tomto případě neotálejte a vyhledejte lékaře, který Vám doporučí sexuální zdrženlivost po celou dobu hojení, případně bude zranění vyžadovat malý chirurgický zákrok.

Bolestivé oděrky

U sexu může dojít k oděrkám, které hodně bolí. Zpravidla k nim dochází při velmi častém nebo hrubém sexu, při dlouhém sexu, při němž nebyl použit** lubrikační gel** a partnerka není dostatečně vlhká, atd. Např. několikahodinový sex může zapříčinit mnoho oděrek na sliznicích, které potom pálí, bolí, svědí. I následné močení může být hodně bolestivé s pálivou bolestí.

Jak se bolestivým oděrkám vyvarovat?

K těmto rankám dochází tak, že při dlouhém tření nebo příliš silném tření sliznice vysychá a pokud není pochva dostatečně zvlhčená pomocnými přípravky, vznikají pak** oděrky a ranky** u obou partnerů. Jak vagína, tak i penis, můžou být zarudlé. Proto používejte vždy, pokud můžete, vhodné lubrikanty, které aplikujte i opakovaně v průběhu sexu, a k oděrkám určitě nedojde.

První pomoc při bolestivých oděrkách

Pokud Vám pohlavní orgány zarudly, jsou na nich oděrky a tyto pálí, bolí a svědí, navštivte lékárnu a zde si kupte nějakou hojivou mast. Vhodné masti jsou ty, které obsahují heřmánek nebo měsíčkovou mast. Poté nechejte své pohlavní orgány od sexu alespoň 2 dny odpočinout.

Vaginismus

Jde o potíže, které souvisí s křečovitým stažením poševního svalstva. Tyto křeče brání proniknutí penisu do pochvy. Příčinou bývají nejčastěji psychické problémy, než že by k němu došlo v průběhu sexu v důsledku úrazu. Některé ženy trpí vaginismem např. po znásilnění nebo po špatném sexuálním zážitku. Tato porucha se dá řešit vhodnou psychoterapeutickou a gynekologickou léčbou. Těmto ženám se také doporučuje, aby zkoušely s vagínou pracovat postupně a pomalu. Nejdříve aby zaváděly do vagíny konečky prstů, později celé prsy a až poté, co bude dostatečně uvolněná, může zkusit dovolit partnerovi, aby zavedl do vagíny své prsty.

Natržená předkožka

K natržení předkožky může dojít např.** skousnutím penisu** při orálním sexu nebo jiné sexuální praktice. Tento sexuální úraz s sebou doprovází mnoho krve, ale také se budete muset na určitou dobu obejít bez sexu. Léčba natřené předkožky není složitá, ale je nutné při léčení předkožku nenapínat a důsledně dodržovat hygienu, aby se do penisu nedostala infekce a nedošlo k zanícení rány.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9471 (magazinerotika.cz#111)


Přidat komentář