Sexem proti depresi

Smutek, vnitřní vypětí, špatná nálada, rozladěnost, koho z nás uvedené občas či naopak často nepřepadne? Jak proti danému bojovat? Navýšit počet těch, kteří užívají antidepresiva? Máme pro Vás mnohem příjemnější řešení, a bez vedlejších účinků.

Možná, že jste zkusili sex na usmířenou. Byl hříšně sladký? A co kdybyste po sexu sáhli do „domácí lékárničky“ vždy, kdy Vám začne být ouvej, po duši? Milování Vám může vrátit jiskru do očí, tváře získají narůžovělou barvu, a co víc, klid se rozhostí ve Vašem srdci. A možná Vám ani nenapadne, abyste zašli do ordinace psychologa, psychiatra. A pokud již chodíte, pak si také můžete jednoho dne společně říci, že již vlastně není důvodu dál chodit na konzultace. Dávky případných antidepresiv, které Vám jsou předepisovány, se mohou snižovat, až na úplné minimum. Sex může být navíc mnohem rychlejší léčbou než zmíněná antidepresiva. A délka účinnosti? Bude záviset čistě na Vás.

Deprese

Tak, jako k dnešní době patří její výdobytky spojené s novou, ještě modernější technologií, tak se také zákonitě „pereme“ sami se sebou, kdy pracujeme od nevidím do nevidím. Ovšem ani doma si řada z nás většina neodpočine, kdy si jen tak nesedne, nezačte do časopisu, nepustí film, či si dá „dvacet“. Abychom se doma cítili jako doma, pak smejčíme, uklízíme, a tak na relaxaci moc času zrovna není. Chybí-li relaxace, čas jen tak pro „obyčejné“ dýchání, pak ani nemáme šanci v dostatečné míře zaměřit naše myšlenky na tu správnou cestu pro nás, která by nás dovedla ke spokojenějšímu životu. V naší hlavě se tak usidlují svazující myšlenky, starosti, povinnosti, úkoly, které doposud nemáme odškrtnuté aj. Mnohdy však pak není ani nutné, abychom čekali na tzv. stop stav, či stav, kdy toho máme již vážně po krk. Začneme se vnitřně sužovat, trápit, a dostihne nás stres, který je již „úspěšným nakročením“ k depresi.

Léčení deprese

Zvykli jsme si na to, že když nás začne něco bolet, tak bez jakékoli jiné větší snahy, nasměrujeme kroky k domácí lékárničce, abychom si vzali lék na utišení bolesti. Nad nějakou jinou alternativou ani moc nepřemýšlíme, protože by pro nás mohla být zdržující, vyžadovala nějaký ten čas, kterého zrovna na rozdávání nemáme. Vždyť je to tak jednoduché a rychlé sáhnout po prášku, pilulce, spolknout, zapít, a jde se. Snadné ano, to, jestli však dané plní svůj účel, svůj pravý účel, je již otázkou. Jenže ne na každý zdravotní neduh je možné si vzít „univerzální lék“ v podobě zmiňovaného prášku. Do domácí lékárničky si však můžete „přibalit“ léčivo, které nemá vedlejší účinky, na rozdíl od mnohých prášků, u kterých se to vedlejšími účinky jen hemží. Léčivo v podobě milování.

Nemilujete se, protože Vás bolí hlava?

Nejspíš Vás sice sex nezbaví bolesti hlavy, i když, kdo ví. Pokud bychom se podívali právě na jednu z nejčastějších zdravotních trápení, pak je to právě bolest hlavy. Ta odkudsi pramení. Bolest hlavy není jen bolestí, jako takovou, samostatnou. I ona má svoji příčinu. Příčinu, které může mít své kořeny právě z přemíry přetížení, nedostatku relaxace, neschopnosti umět vypnout. A tak paradoxně, když případně odmítáte sex, protože Vás bolí hlava, by Vás naopak milování mohlo bolesti hlavy zprostit. Ovšem, máte-li migrénu, pak je skutečně lepší odložit milostné hrátky, a počkat na příhodnější dobu.

Podzim a zima jako depresivní období

Na jaře a v létě, kdy je venku plno sluníčka, všude to kvete, voní, a nás to láká vyjít častěji ven, se v menším měřítku potýkáme se splínem. Oproti tomu nástup podzimu a zimy v nás vyvolává chmury. Nejenže závěr a přelom roku je jakýmsi polemizováním nad tím, co se nám povedlo, co nikoliv, ale můžeme se cítit více smutni, více osamoceni, více nepochopeni apod. Ne náhodou je právě na podzim a v zimě více případů, kdy si jedinci dokonce sáhnou na život, v partnerském svazku se hádají, opouštějí. A není ani náhodou, že v tomto období naše tělo více „zásobujeme“ pokrmy. Možná i z důvodu, abychom si obalili nervy. Jenže vedle pomyslného obalení nervů, si také sami svým přičiněním dáváme důvod, abychom se pak stresovali v momentě, kdy máme potíže s dopnutím kalhot, ručička váhy nám ukáže vyšší cifru, než si přejeme. Podzim a zima je časem, kdy je venku chladno, a tak bychom toho mohli naopak využít pro společné choulení, tulení, mazlení. Nejenže pak nebudeme muset řešit ne/dopnutí kalhot, ale ještě uděláme hodně pro naše spokojené nitro.

Láska a sex v každém věku

Co na tom, že Vám je tolik, kolik Vám je? Na Vašem narozeninovém dortu jste sfoukli více jak třicet, čtyřicet, padesát, šedesát svíček? Číslo samo o sobě však ještě není ukazatelem. Ukazatelem toho, že se ještě můžete zamilovat. Ukazatelem toho, že ještě není nic nenormální na tom, že byste se s protějškem objímali na ulici, drželi za ruce, vášnivě milovali v přítmí, pohodlí Vašeho domova. Číslo je jen číslo.

Stárnutí ještě není důvod k depresi

To, co je rozhodující, je, jak se cítíte. Budit se, přes den fungovat, a v noci usínat s tím, že stárnete, že Vám již není – náct, Vám moc nepomůže, a spíše dáte šanci depresi, aby Vás navštívila, a pěkně se u Vás zabydlela. Pokud již takovou nevítanou návštěvu u Vás doma máte, nemusíte ji donekonečna podstrojovat. Jednoho dne ji „řekněte“, že již káva a zákusky došly, a je čas na odchod. Znamením k odchodu je láska a sex. Jste-li zamilovaní, pak se můžete doslova vznášet na obláčku štěstí, harmonie, spokojeného soužití. Sex pak jde ruku v ruce s láskou, je její součástí. A rozhodně není na tom nic žádného „fuj“, když se dva jedinci líbají. Dva jedinci, i když jim dohromady již může být více jak jedno století.

Sex vykouzlí zdravý ruměnec jako procházka

Jdeme-li ven na procházku, na čerstvý vzduch, pak se vzduch, vítr, sluníčko, postarají o to, aby se nám na tváři vykreslil zdravý ruměnec. Pokud je Vaše tvářička pobledlá, a ven Vás to zrovna neláká, co se postarat o narůžovělé tváře jiným způsobem? Sex Vám pořádně rozproudí krev, kdy budete doslova cítit, jak Vaším tělem proudí „nová“ krev, která nabije a posílí každičkou část Vašeho těla. Budete příjemně uvolněni a zároveň plni energie. A to, že jste se právě oddávali milostným hrátkám, může být i vidět. Vidět na Vašich očích, spokojeném úsměvu a tvářích, které prozradí, že úklid domácnosti nejspíš neproběhl, spíše úklid Vaší duše.

Dávkování sexu a mizení deprese

Sex Vám tak může postupně odkrojovat z depresivních myšlenek, jako když odkrojujete dort, pěkně kousek po kousku. A tak, jak si vychutnáváte dortík s každým soustem, tak s každým vychutnávajícím sexem se budete vynořovat z hladiny smutku, bolu a deprese. Čím častěji se „přemůžete“, vyhrajete nad únavou, ale také mnohdy leností, a vydáte se do říše sexu, tím rychleji se budete moci s depresí, která se usídlila, nebo se snaží usídlit, rozloučit. Je tak ve velké míře jen na Vás, zda a jakou šanci depresi dáte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9461 (magazinerotika.cz#82)


Přidat komentář