Sex ve zralém věku

Pustíme-li si nějaký romantický film, uvidíme v něm převážně zamilovaný mladý pár. Je to snad známkou toho, že lásku, stejně jako sex, máme spíše spojené s mládím? Ovšem sex může být naopak ve zralém věku hezčí, více prožitý.

I když lásce a sexu není třeba se nijak učit, jednat snad podle standardizovaných tabulek apod., přeci jen vyžaduje naše uvědomění, znalosti, zkušenosti, schopnost empatie aj. A vždy je jednou poprvé, podruhé. Poprvé, v případě milování, může proběhnout v době, kdy nám je- náct, a praktické zkušenosti chybí. Teorie je jedna věc, praxe však druhá. Sex však není ani tak o chybách, jako spíše o vnímání našeho vlastního těla, toho, co se líbí nám samotným, i tomu druhému. Sex může být jako kvalitní víno, které, čím je uzrálejší, tím je lepší a chuťově bohatší.

Sex si můžeme užívat v každém věku

A zatímco v době mládí se stále o něco snažíme, například udělat na druhého dojem, a spíše se soustředíme, abychom třeba nezklamali, tak zákonitě nemůže být moc řeč o užívání si. Ovšem, čím jsme starší, tím si více uvědomíme naše hodnoty, již víme, kam směřujeme, nebojíme se, ani se neostýcháme říci, co chceme. Ostatně, proč se například stydět za to, co se nám líbí? Proč se před druhým stydět hovořit o pocitech, prožitcích? Jsme dospělými, jsme s milující osobou, je nám spolu dobře, tak si můžeme užívat i skvělého sexu. A to, i když nám již dávno není – náct.

V sexu není kam spěchat

Sex rozhodně může někam směřovat, může mít obrazně řečeno svůj start a cíl, ale není nutné žádného soutěžení. Možná sami můžete zhodnotit, jak „vypadal“ Váš sex, když jste s milováním začínali, a nyní, když je to již nějaký ten rok. Mladí se spíše soustředí na kvantitu, než kvalitu. Čím více, tím možná lépe. Někdy to platí, někdy však ne. Kolikráte jedno pomilování během večera, noci, může co do prožitku převýšit nespočetné pomilování během několika hodin. Samozřejmě, něco jiného je, pokud sex probíhá sporadicky, což však nemusí souviset jen s postupujícím věkem.

Není důvod se stydět za své tělo

Kdo z nás může říci, že je dokonalý? Každý z nás je naprostým originálem. Někdo je hubený jak lunt, tyčka, druhý zase tak akorát, další méně, či více při těle. A takto bychom mohli pokračovat. Ovšem dokonalost si ani tak nepodává ruku s hubeností, štíhlostí, jako spíše se zdravým rozumem. Dokonalost jako bezchybnost, je sice pěkná věc, ale přílišné soustředění se, pídění se po ní, nás může velmi brzo zlomit. Jenže, ono se to říká, když Vás trápí nějaká ta nedokonalost. Nedokonalost, kterou však můžete vnímat jen Vy, zatímco protějšek Vás vidí ve zcela jiném světle. Milování si sami příliš neužíváte, a i když zhasnete, stále se nemůžete uvolnit?

Čas je neúprosný, ale nemusí vyhrát

Uvidíte, že co další rok, tím budou Vaše hodnoty někde jinde. Trápit se nad každým kilem, špíčkem, povadlou kůží, vráskami apod., je do značné míry zbytečné. Můžete se dřít v posilovně, omezovat v jídle, nicméně je tu také čas, který se odrazí na každém z nás. Je tak mnohem lepší tolik vše neřešit, mít rádi své tělo, vrásky, a těšit se z prožitků a požitků, které nám tělo může poskytnout.

Zkoušejte nepoznané

Každá doba má své, jak plusy, tak minusy. I v případě sexu se můžeme dohadovat, zda byla otázka sexu lepší před lety, nebo nyní. Každopádně v současné době je možné se těšit z řady erotických pomůcek. Sex může zevšednět, a to především u těch párů, které spolu již nějaký ten rok chodí, žijí. Všednost se může dotknout nejen starších, ale i mladých. Může tzv. zaklepat na dveře ložnice, zabydlet se v ní. Nemusí k tomu však dojít, pokud alespoň čas od času překonáte únavu, lenost, a vyzkoušíte trochu toho experimentování. Fantazii se v sexu meze nekladou. Důležité však je, aby se to, co činíte, líbilo Vám oběma.

Žijeme jen jednou

I když to může znít jako fráze, náš život je opravdu příliš krátký na to, abychom ho jen prožili, propluli jím, aniž bychom si ho užili. Spoléhat se na to, že budete žít i další život, je otázkou. Proč již však řešit, dohadovat se o tom, co ne/přijde. Místo otázek, dohadů, je určitě mnohem lepší si užívat právě tohoto života. A užívat si můžete v jakémkoli věku. Láska, něžnosti, sex není synonymem jen pro mladé. Nikde není psáno, dáno, že sex je jen pro mladé. Samozřejmě, s postupujícím věkem jsme více unaveni, zdoláni starostmi, povinnostmi, životem vůbec. Již nejsme tak nadšeni, plni elánu, výkonu. O to důležitější roli pak hraje to správné načasování. Tím však nemyslíme plánování „do puntíku“. Ono, přílišné plánování pak nemá moc co společného s vášní, nespoutaností. Nezaškodí však milování nasměrovat na den, kdy jsme měli méně stresu, dobře jsme se vyspali, následující den nemusíme brzy vstávat apod. Čím vhodnější den zvolíme, tím více si pak můžeme sexu užít, nehledě na to, zda je nám třicet, čtyřicet, padesát, či více.

Nezapomínejte na líbání

Když jsme zamilovaní, pak se řady věcí nemůžeme nabažit. A k zamilovanosti zákonitě patří i líbání. Sami si řekněte, jak jste na tom s Vaším protějškem nyní stran líbání. Jste spolu již více než pět, deset let? Pak nám asi nejspíš řeknete, že líbání již není tak časté a nespoutané, jako na počátku Vašeho vztahu. Spíše se jedná o polibky ráno, při návratu domů z práce, večer před spaním. A vášnivý polibek se postupně mění v „suchou“ pusu, jen takový letmý polibek. A co při milování?

Líbejte se nejen při vítání, loučení

Líbáte se během předehry, při samotném milování, po milování? Nebo i zde jste na polibky, ať už Vy, nebo Váš protějšek, skoupí? Vneste opětovně polibky do Vašeho života, do Vašeho milování? A vůbec neplatí, že líbání u starších jedinců je něco nevhodného, nebo snad nechutného. Pokud se s takovým prohlášením, vyřčením setkáte, pak je problém na druhé straně, ne u Vás. Líbejte se, ať už je Vám dvacet, čtyřicet, šedesát i více. Líbání dva jedince spojuje, sbližuje, a navíc je zdraví prospěšné, aktivuje obličejové svaly, a tak do jisté míry omlazuje.

Využijte momentu překvapení

Že Vás v životě již nic nepřekvapí? Že máte vše nalinkované, kdy víte, co se bude dít v jednotlivé dny? Ano, jistě, vstáváme v určitou dobu, chodíme do práce, staráme se o domácnost, rodinu. Není to však tak trochu nuda? Nemusíte se ní však nechat zahltit. Je krásné se jen tak nudit, ale příliš dlouhá nuda nás může doslova znudit, udolat. A to nás samotné, ale i náš protějšek. Není náhodou, že my sami ovlivňujeme jak sebe, tak i ty, se kterými trávíme náš čas. A tak i našeho milovaného partnera můžeme ovlivňovat. My sami ho můžeme obrazně řečeno unudit, ale také ho můžeme mile překvapit. A zábava je nejen pro mladé, nespoutané, ale i pro ty, kteří jsou již usedlými. Ztřeštěnosti, stejně jako lásce se může dařit v každém věku. Co překvapení v podobě sexy prádla, romantické večeře, lázně ve vířivce apod.? A překvapení může být svým způsobem předehrou k milování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9470 (magazinerotika.cz#106)


Přidat komentář