Sex po sexu

V sexu je důležitá předehra, samotné milování, ale také chvilky po něm. Jakou váhu Vy sami kladete sexu a momentům před a po? Sotva, co s protějškem dosáhnete vyvrcholení, jdete každý po svém, nebo si vychutnáváte společné okamžiky?

Někdo může za společný okamžik považovat ponoření se do říše spánku. Ne oba partneři jsou však tak nastaveni, že si dají po milování „dvacet“. Dokonce může jeden z partnerů považovat spánek svého protějšku za určitou známku nevšímavosti, až hrubosti. A takto může být chápána i jiná činnost. Mlčením se však ani jeden z partnerů nedozví, jaká jsou jejich vzájemná očekávání. Není od věci si promluvit, říci si, co by se Vám líbilo, a co naopak ne. V podstatě je to jako u milování, kdy protějšek také nemusí poznat, co se Vám líbí, pokud to nějak nedáte najevo. A tak se může s nejlepším vědomím snažit, ale svým způsobem nadarmo, protože se snaha míjí účinkem, či dokonce může být negativně hodnocena. Nespokojeností při předehře, sexu i strávených chvilkách po sexu, může také Váš vztah utrpět.

Zjištění, s kým jsme byli v posteli

To, že oblečením je možné umně zakrýt nedostatky postavy, je známá věc. Ti, kteří jsou šikovnější, tak mohou zamaskovat rýsující se větší bříško, zadeček, povolené paže, stehna, projevy celulitidy aj. V posteli se však nevyhnete tomu, abyste ze sebe neodhodili alespoň část oblečení. Jistě, může jít o nespoutaný, divoký sex v podobě rychlovky, kdy prakticky bude stačit jen rozepnout zipy, odhrnout spodní prádlo. Pokud se však** po sexu** hned nerozloučíte, ale přejdete třeba na další, již poklidnější** milování**, může jít dolů i zbytek šatstva.

Pozorování a posuzování nahého těla

A asi jen málokdo z nás není zvědavý, jak jeho protějšek vypadá zcela bez oblečení. Jak muži, tak ženy začnou zkoumat s menším, či větším zaujetím jednotlivé partie těla. Muži se soustředí na zadeček, klín, ňadra, ale i další části těla něžného pohlaví. A ženy? Těm také zabrousí oči k intimním partiím mužského protějšku. Jejich oči zabloudí i k zadečku, hrudi, a celkově se budou zajímat, jak je muž vypracovaný, jaké má svaly apod.

Samochvála po sexu

Ať už byl** sex** jakýkoli, líbil se Vám méně či více, co vzápětí udělal Váš protějšek? Labužnicky se natáhl, dal ruce za hlavu, zapálil cigaretu a řekl něco v tom smyslu, že to byl ale vydařený sex? V podstatě se pochválil, jak by dobrý, a nyní od Vás očekává pozitivní odezvu? Pokud nepřijde, můžete ho hluboce urazit. Takto si však nejspíš romantické chvilky po milování nepředstavujete. Uvedený příběh není ničím výjimečným, překvapivým. Narazit na takový protějšek se jen těžko dá považovat za výhru. S největší pravděpodobností se potřeba zviditelnit, posílit ego, projeví i v jiných stránkách, než jen v sexu. A netřeba říkat, že samochvála tohoto ražení je spíše příznačná pro mužské, než ženské pohlaví.

Kritizování pevného mužství

A se samochválou úzce souvisí opačná strana, kterou je kritika. V tomto případě se do kritiky pouští jak mužské, tak něžné pohlaví. Něžné pohlaví například z důvodu, že protějšek nebyl dostatečně výkonný, či ani k aktu, jako takovému, nedošlo. Jenže, to je snad to nejhorší, co může žena mužovi udělat. Nikdo není 100%, nikdo není dokonalý. A kritizovat muže, že se mu neztopořilo jeho mužství, že bylo ochablé, jako leklá ryba, je zákeřné, podlé, a nízké. Ženy to v tomto směru mají o mnoho snazší, když k souloži nepotřebují, aby se jim určitá část jejich těla ztopořila. A pokud dojde ke kritice v této oblasti, pak spíše mužovi ještě více ublíží, ranní ho na tom možná nejbolestivějším místě. A co na to muž? Oplatit stejnou mincí? Pak není ani divu, že příští sex, dojde-li k němu vůbec, bude pln očekávání, ale také stresu.

Kritizování aktivity a šikovnosti ženy

Ovšem ani muži nemusí zůstat pozadu ohledně kritiky v sexuální oblasti u své partnerky. Na co si můžou muži stěžovat? Třeba na nedostatečnou invenci, soustředěnost, šikovnost. Kritika se také může ubírat směrem k míře hlasitosti při sexu. Žena může mužovi připadat příliš tichá, nebo naopak až moc hlasitá. Milování je o užití si, odbourání stresujících myšlenek. Velmi lehce však i sex může být poměrně stresující záležitostí, pokud jedna, nebo druhá strana bude s napětím očekávat, co jim bude po aktu sděleno. Sex není o soutěži, o tom, kdo s koho. Ovšem, někdo má nutkání být pánem situace i při něm, a tak to dává i patřičně najevo.

Ticho léčí

V nemocnicích můžete spatřit nápisy s označením, že ticho léčí. Ne však všude je možné podstatu nápisu, jeho účel použít. A to platí i po milování. Máte to štěstí, že nepatříte k párům, kde Vás protějšek po sexu hodnotí, poučuje, kritizuje? Přesto nejste zrovna moc odvázáni z toho, jaká je dohra milostného aktu, protože je prakticky nijaká? Sotva, co dosáhnete vyvrcholení, tak se protějšek bez nějakého pronesení slůvka sebere a odejde, aby se osprchoval/a, či šel/šla něco zakousnout? Nebo si vezme rozečtenou knihu, položenou vedle postele? Ticho, lhostejnost, žádná reakce po intimních chvilkách, pro Vás může být poměrně zničující. V tomto případě nemá co moc společného ticho se souhlasem, přitakání. Ticho si můžete vyložit jako odezvu, že sex byl jen vlažný, nijak zvláštní.

Mazlení po sexu

Nemusíte mít však „štěstí“ jen na výše „povedené“ protějšky. Řekněte sami, jak by se Vám líbilo, kdy ještě při dozvuku libida, se od Vás protějšek hned neodtrhl, neukázal záda, ale naopak se k Vám přitulil, začal Vás hladit, objímat, a takto jste v objetí ještě několik minut, desítek minut setrvali? Mazlení Vás naplní hlubokým uklidněním, které se vlije do každičké části Vašeho těla. A, že je mazlení jen doménou něžného pohlaví? Nenechte se zmást, i muži mají rádi doteky. Doteky však musí být o něco pevnější, hlubší, než doteky směřující k ženám, které naopak uvítají jemnost a lehkost.

Sex po sexu

Máte pocit, že se nemůžete nabažit blízkosti druhé osoby? Pak možná skončíte sex tím, že začnete další kolo milování. Noc je poměrně dlouhá, a pokud nemusíte druhý den do práce, kdy Vás čeká volný den, víkend, pak není nad skutečně promilovanou celou noc. A jako příjemný bonus navíc? Vyplavíte z těla tolik endorfinů, a navíc se rozloučíte s nemalým počtem kalorií. Díky sexu se tak budete moci těšit ze štíhlejší, pevnější i hladší pokožky. A až se Vás budou známí, kolegové ptát, jakou omlazující proceduru jste podstoupili, pak je jen na Vás, zda jim prozradíte Vaše sladké tajemství.

Připravení něčeho dobrého k snědku

A když již budete u „maratonu“ milování, nezapomeňte na doplnění energií v podobě chutného pokrmu a osvěžujícího moku. Když jsou dva zamilovaní, pohybují se na obláčku lásky, maximální spokojenosti a štěstí, tak ani „nepotřebují“ jíst. Takový pocit mohou mít, ale jejich tělo může být názoru opačného. Nemusíte jíst nic těžkého, hutného. Co si společně připravit nějaký lehký pokrm, třeba plný afrodiziak. Ty se jistě budou hodit, nebudete-li chtít zůstat jen u jednoho kola milování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9456 (magazinerotika.cz#70)


Přidat komentář