Sex po infarktu

Zažili jste při sexu infarkt a přišli jste tak o veškerý sexuální zájem? Nezoufejte! I s nemocným srdcem si můžete sex užívat na plno! Možná jste jen málo informovaní. Vyhněte se raději stresu než sexu!

Jak vlastně poznáte, že u Vás nastupuje riziko infarktu? Vyznačuje se silnou tupou bolestí na hrudníku. Můžeme cítit také nepříjemné pálení, které se nemění, ani když se snažíme otočit na bok či záda. Bolest vystřeluje někdy až do čelisti nebo končetin. Začíná se nám špatně dýchat a cítíme nevolnost. Je to tady! Postihl nás infarkt a naše další cesta míří rovnou do nemocnice...

Sex s nemocným srdcem

Sexuálního života se nemusíme vzdávat ani když trpíme na nemocné srdce. Stačí se poradit s lékařem a připustit si možná rizika. Cvičením a pravidelným tréninkem si můžeme své zdraví testovat. Choďte do schodů, zrychlete chůzi a jezděte na kole. Jsou pro Vás tyto fyzické aktivity příliš náročné? Pokud ne, nebudete mít problém uspokojit své sexuální choutky v posteli! Doktor Vám také může předepsat léky a vitamíny, které nijak neohrozí sexuální apetit nebo potenci. Naopak - pomohou Vašemu tělu, aby se lépe vyrovnalo s vyšší zátěží. Odborníci dokonce sex doporučují, abyste se infarktu vyhnuli, a to dokonce dvakrát týdně! Bohužel spousta lidí po padesátce se o svém sexuálním životě stydí mluvit, a to je chyba. Nebojte se a otevřeně si svým lékařem promluvte! Život totiž v seniorském věku rozhodně nekončí.

Hrozí riziko?

Pokud jste prodělal infarkt, nemusíte se bát, že by Vás při sexuálních radovánkách poskytl znovu, pokud se budete řídit základními radami. Neoddávejte se sexu ihned po těžkém jídle, ani pokud jste požil alkohol. Nepoužívejte léky na erekci bez doporučení lékaře a po sexu si odpočiňte. Není vhodné, abyste po vyvrcholení okamžitě běžel do sprchy a sprchoval se ledovou vodou. Dobře Vám udělá také užívání přírodních vitamínů a homeopatik. Rozhodně se vyhněte i cigaretám. Pokud máte strach po infarktu znovu začít se sexem, může to sebou přinášet těžké deprese, velký nadbytek hmotnosti a poruchu spánku. I další rizikové faktory můžeme ovlivnit. Hlídejme si hladinu cholesterolu v krvi stejně jako krevní tlak. Zabraňme obezitě a věnujme se každodennímu pohybu. Snažme se nepropadat depresím a stresu. Dopřejme si alespoň jednou týdně celodenní relax.

Kdy začít se sexem po infarktu?

Se sexem po infarktu můžete začít už tři týdny po srdeční příhodě, někdy se však doporučuje delší doba. Záleží na celkovém stavu těla a psychice. Sexu se musíte oddávat zcela zrelaxovaní a uvolnění. Pokud cítíte tlak na prsou nebo jinou nepříjemnou bolest, soulož okamžitě přerušte. Jelikož budete mít zákaz používání přípravků na podporu erekce, můžete vyzkoušet vakuované pumpy nebo erekční kroužky. Zapomenout musíte na vibrační hračky a veškeré pomůcky s elektrickými diodami. Uvědomte si, že sex je vlastně takové ,,cvičení,, a když se sexu naplno oddáte, nemusíte další den běhat po schodech.

Sex našemu tělu zkrátka pomáhá. A v čem nejvíce?

** **1. je to elixír mládí, pomáhá nám cítit se svěže a přitažlivě.

  1. posilujeme díky němu pánevní dno a další důležité svaly v těle

  2. hubneme a spalujeme kalorie

  3. netrpíme stresem a depresemi

  4. zvyšujeme si svou imunitu

  5. žijeme déle

  6. netrpíme poruchou spánku

  7. migréna? Bolest hlavy? To neznáme - díky pravidelnému sexu!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9528 (magazinerotika.cz#398)


Přidat komentář