První rande - jak zaujmout?

Randění je samo o sobě zábavné. Připomeneme si staré známé fígle flirtování a mnohdy nám stačí jediný pohled k tomu, abychom se naplno zamilovali. Někdy můžeme být pozvaní na rande stresující. Jak se chovat, aby rozhodně nebylo poslední?

Je to tady. Váš Pan Božský se konečně vyslovil a pozval Vás na rande! Jste v euforii, šťastná a nadšená! Jenže trochu Vás svírá i pocit strachu a úzkosti - co když to celé pokazíte? Zkuste být prostě sama sebou, nehrajte si na hrdinku a nepřemýšlejte nad každým slovem, které vypustíte z úst. Možná se znáte jen krátce, a tak o sobě nic nevíte. Poradíme Vám, jak zaujmout!

Co na sebe?

Vaše přípravy na první rande by měly být pečlivé, ale nikoliv přehnané. Toužíte po změně účesu? Fajn! Zajděte si ke kadeřnici jindy. Nový střih, ve kterém se nebudete cítit svá, Vás může naprosto rozhodit. Není vhodné ani příliš silné a výrazné líčení. Namalujte se decentně, na rty nedávejte rudou rtěnku. Oblečení volte dle pohodlnosti. Oblečte se do něčeho, v čem se cítíte krásná, ale ne vyzývavá. Rozhodně svého milého nezaujme to, že se budete celý večer kontrolovat, jestli Vám nekouká ňadro nebo netrčí zip. Tím dojem neuděláte! Doporučujeme šatičky s riflovou bundičkou nebo džíny, které krásně obtáhnout Vaše nohy a k nim pěkné sáčko. Velmi dobrou volbou jsou boty na podpatku - pokud v nich umíte chodit! Dodají Vaší chůzi šmrnc. Měla byste se také soustředit na přesný příchod a zbytečně se nikde nezdržovat. Určitě by ani Vás nepotěšilo, kdybyste na svého partnera někde čekala patnáct minut.

Téma konverzace

Co si na sebe oblečeme a jak se učešeme, je jasné. Teď jsme nervózní z toho**, o čem se bavit.** Co když si nebudeme mít o čem povídat? Co když nastane trapné ticho? Buďte připravená! Začít konverzaci můžete starou osvědčenou klasikou - co děláš ve svém volném čase? Nezačínejte hovory na téma počasí nebo politika. Celou atmosféru nenávratně pohřbíte! Zkuste přijít na věci, které ho zajímají a najít mezi svými zájmy nějaké společné. Můžete mezi hovorem natrefit i na společné známé. Dejte si pozor především na to, abyste nemluvila jen Vy. Nechte ho projevit svůj názor, nesmějte se jeho pohledům na svět a vše co řekne, sledujte se zájmem. Bavte se spolu o věcech, které jsou aktuální nebo o nich přemýšlíte do budoucna. Raději se nepitvejte v minulosti a nikdy nevytahujte historky o svých bývalých partnerech jako např. ,, jéé, v téhle kavárně jsme jednou seděli s bývalým a...,,

Opatrné buďte v případě, kdy ho nechcete vylekat. Neptejte se ho na každou blbost, záplava otázek ho může znervóznit. Nesnažte se být za každou cenu příliš chytré a nepřehánějte to s upřímností.

Když rande skončí...

Hodina pokročila a rande končí. Co teď? Mám ho nechat zaplatit nebo raději vytáhnu peněženku a zaplatím i za něj? Tím pádem by mi dlužil další rande! Myšlenek může být spousta. Projevte u sebe alespoň snahu a navrhněte, že útratu zaplatíte. Uvidíme, jak zareaguje. Dáte tím najevo, že nejste žádná držgrešle a umíte se o sebe postarat sama. Nemusíte se bát svého partnera ani políbit na rozloučenou. Měla by to být spíš ale něžná pusa na tvář, žádný francouzák na pět minut. Buďte způsobná. Pokud jste se na rande dobře bavila, dejte to najevo a buďte upřímná. Řekněte mu, že byste večer ráda zopakovala a rovnou navrhněte datum další schůzky. Sama se chopte iniciativy a sjednejte rande na nějakém netradičním místě - pozvěte partnera např. do 5D kina nebo na cyklo výlet.

Mám zavolat já nebo počkat, až se ozve on? Toť otázka. Většinou to vyplyne z toho, jak jste se oba bavili. Můžete se klidně ozvat jako první. Napište partnerovi sms na dobrou noc. Pokud jste ho zaujala, odepíše Vám. Pokud se však ozve až za víc jak dva dny, nejspíš jste pro něj zas tak žádoucí nebyla. A s tím je potřeba se smířit.

Co když se rande nepodaří?

I ten sebekrásnější muž může být někdy neuvěřitelně nudný, a i když jste se na rande těšila, neuvěřitelně Vás zklamalo. Co teď? Jak můžeme nepovedené rande ukončit důstojně? Domluvte se s kamarádkou, aby Vám v určitou dobu zavolala. Můžete se vymluvit na nějakou nenadálou událost a zmiznout. Můžete také předstírat nevolnost, ale to už chce zkušený herecký projev. V zoufalé situaci si vymyslete, že jste zapomněla sfouknout svíčku v obýváku a bojíte se, že zapálíte celý barák. Zkusit to na něj můžete i s náhlými pracovními povinnostmi - pracujte jako profesionální hasička a na konci města hoří seník. Pokud v sobě objevíte dostatek kuráže, na rovinu partnerovi řekněte, že tohle není to, co si představujete a s hrdostí odkráčejte pryč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9523 (magazinerotika.cz#382)


Přidat komentář