Partnerské krize

Pokud budeme neustále hledat ideálního partnera, nejspíš nebudeme nikdy úspěšní. V lásce bychom měli tolerovat slabiny i stíny toho, koho jsme si vybrali a společně přečkat každou těžkou chvíli. Proč dochází k partnerským krizím?

Nemusíte se nutně hádat každý den, abyste si uvědomili, že Váš vztah prochází krizi. Těch aspektů je hned několik a některé mohou způsobit obě strany. Ve společnosti panuje odhad, že nejvíce partnerských krizí přichází v měsících podzimu, kdy jsou dny chladné a krátké. Lidé se dostávají snadněji do depresí a uvrtávají se doma. Právě na podzim byste s partnerem měli neustále vymýšlet nové aktivity a společně je podnikat. Najděte si společné záliby a užívejte sami sebe dřív než bude pozdě.

Krizové fáze vztahu

Nesmíme zapomenout na to, že každý vztah je svým způsobem originální a jiný. Ve všech vztazích se střídají dobré i horší dny. Každé slabší období je pro Vás zkouškou, jak silně svého partnera milujete. Partnerský vztah začíná fází zamilovanosti. Tato fáze je tak bezstarostná a krásná, že Vás celé ovládne a na oči Vám nasadí růžové brýle. Věnujete se sami sobě a trávíte spolu každou volnou chvíli. Nemůžete se jeden druhého nabažit, scházíte se spolu a testujete se. Pokud spolu už chodíte déle jak tři měsíce, Váš vztah začíná být vážnější. Toužíte vztah rozvíjet a místo ,,já,, a ,,Ty,, používáte slovo ,,my,,. Po více jak půl roce chození už jste se přistihli, že přemýšlíte nad společnou budoucností a umíráte touhou se svým partnerem sdílet společnou domácnost. Nastěhujete se k němu domů, všude si urovnáte své věci a jeho skříň vyklidíte podle svého uspořádání.** Žijete spolu dalších pár měsíců,** perete, uklízíte, vaříte a máte problém pustit partnera ven samotného s přáteli.** Fáze dvě: zamilovanost upadá.** Samotná zamilovanost však může trvat klidně i několik let. Nakonec však stejně uvadne, nevyhnete se tomu. Doma už chodíte v polorozpadlých teplácích a neobtěžujete se ani učesat. Proč? Vždyť by Vás měl přece partner milovat i neupravenou! Pomalu ale jistě dáváte STOP romantických gestům. Sex už není to co dřív a nakonec jste i rádi, když partner o víkendu vypadne pryč. Vidíme ho najednou v úplně jiném světle. Začínají nám vadit jisté věci, kterých se partner dopouští, bývají to i maličkosti, které nám dřív připadaly roztomilé. Vztahová kocovina je zkrátka tady! Nejkritičtějším obdobím pro krizi je však třetí a pátý rok vztahu. V této době je totiž většinou zamilovat pryč a partneři se potýkají s většími problémy, ať už finančními nebo citovými. Nedokáží nalézt kompromis a nejsou sami k sobě tolerantní. Ženy se v této době snaží otěhotnět, jenže tím krizi rozhodně nevyřeší. Naopak! Může dojít k rozchodu po narození dítěte, protože samotný krok - pořídit si dítě, abychom si partnera udržely, má spíše opačný efekt. Nejhorší fází vztahu je stereotyp. Ten může přijít klidně i po roce chození nebo třeba po sedmiletém vztahu. V této době si říkáte, proč vlastně s partnerem jste. Co je na něm tak skvělého, že s ním stále ještě sdílíte domácnost. Je třeba uvědomit si, proč jsme se do partnera zamilovali, ujasnit si, co v životě chceme a připomenout si okamžiky, kdy při nás stál a zastal se nás.

Jak z toho ven?

Pokud cítíte, že se v poslední době častěji hádáte a veškerou vinu přičítáte partnerské krizi, musíte hledat odpověď i v sobě. Milujete stále svého partnera? Pak není pozdě na to vztah zachránit a poprat se o svou lásku. V prvé řadě si musíme uvědomit, že nikdo není dokonalý a že i my máme své chyby, se kterými náš partner musí žít. I on má své povinnosti, které musí plnit a nemůže věnovat celý svůj volný čas jen nám. Problémy bychom neměli řešit stále dokola a připomínat si nejhorší vztahové úlety v každé hádce. S partnerem podnikejte společné aktivity, choďte častěji ven a na výlety do přírody. Vemte kola a udělejte si turistickou neděli na horách. Pobyt na čerstvém vzduchu je někdy tím nejlepším lékem na stres. Nebojte se vyjádřit své city. Řekněte svému muži, jak je pro Vás důležitý, aby neměl pocit, že se bez něj obejdete. Komunikujte! V neposlední řadě o sebe nepřestávejte pečovat. Snažte se být pro partnera stále sexy a i Vy sami se budete cítit dobře. Vyhraňte si čas na posilovnu, zajděte do solária a ke kadeřnici. Doma choďte oblékaná pohodlně, ale pěkně. Odličte se, až když bude partner v posteli, aby Vás stihl načančanou, když příjde z práce. Nebojte se být opět sexy a svůdná - zkrátka taková, jakou Vás poznal!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9526 (magazinerotika.cz#389)


Přidat komentář