Nevěra - jak ji odhalit a jak se s ní smířit?

Nevěra může vážně narušit každý vztah a mnohdy je opravdu neodpustitelná, zvlášť když se opakuje. V některých případech se však zvládnout dá a dokonce se s ní umíme i smířit. Jak vlastně odhalíme nevěru?

Nevěru můžeme někdy chápat jako zkoušku lásky. Odpuštění bývá psychicky náročné, ale pokud chceme vztah zachránit, je potřeba alespoň zkusit zapomenout na to, jak je naše duše zraněná. Svou bolest si plně uvědomujeme, střídají se v nás pocity zrady, nenávisti, selhání a strachu z budoucnosti. Měli bychom se vcítit do kůže partnera a zapřemýšlet, co ho k nevěře vedlo a proč měl potřebu ukojit své vášně jinde.

Jak poznat, že Vám partner zahýbá?

Znáte to - s partnerem spolu žijete již delší dobu, možná i několik let. Máte společné děti, sem tam se pohádáte kvůli maličkostem, tolerujete jeho zlozvyky, on Vás na oplátku pouští pravidelně s kamarádkami ven a vlastně si myslíte, že je Váš vztah celkově pohodový a fajn. Najednou se však objevují první příznaky změny chování. Cítíte se nejistě a máte pochybnosti. Máte strach, jestli v tom není někdo třetí. Jak poznat, že nám partner zahýbá?

  1. V prvé řadě mu neustále chodí smsky, a to zejména v noci. Schovává před Vámi telefon a když mu někdo volá, okamžitě spěchá pryč z Vaší blízkosti.

2. Přehnaně o sebe pečuje, kupuje si nové parfémy, denně se holí a ve vaně tráví pomalu více času než Vy. Také se pěkně obléká, když jde ven - samozřejmě bez Vás.

3. Z práce najednou chodí později a vymlouvá se na přesčasy.

** **4. Zájem o sex s Vámi je mnohem menší než dřív.

5. Komunikace se omezí na Ahoj a Dobrou. Nechce mluvit o svých pocitech, je nervózní a protivný. Každou chvíli se chce hádat.

6. Projevuje se u něj větší spotřeba financí a v domě se vyskytují dárky a maličkosti, které jste nikdy dřív neviděla.

7. Přátelé se Vás ptají, co se s ním děje, protože s nimi přerušil kontakty apod.

Partner se také může cítit dotčeně, když se ho zeptáte na jinou ženu. Už se s Vámi nechce domlouvat na společné budoucnosti ani neplánuje dovolenou na další léto. V tuto chvíli je nejlepší, na tvrdo se zeptat, zda Vám je nevěrný. Může mlžit, vymlouvat se nebo se dokonce naštvat. Pravda však vyjde najevo brzy. Nezapomeňte, že nevěra partnera neznamená, že jste Vy sama nějak divná nebo špatná. Je to spíš poučení toho, že něco bylo špatně a mělo by se to změnit.

Dokážu se smířit s nevěrou?

Nevěru chápe každý tak trochu jinak. Pro někoho znamená nevěra už to, že partner na sociální síti flirtuje s kamarádkou. Někdo vnímá nevěru tak, že se partner v opilosti líbal s kolegyní z práce. Vždycky to nemusí být pouze o sexu nebo dlouhodobém stýkání s někým jiným. Neexistuje univerzální recept na to, jak se s ní vyrovnat. Nevěra je plná emocí a bolesti. Ve většině případů potřebuje pouze čas odloučení, aby se ukázalo, jak to s těmi city vlastně doopravdy je. Velmi důležitá je komunikace. Měli bychom se partnera na rovinu zeptat, kde se stala chyba a proč měl potřebu najít si jinou ženu. Nevěru můžeme odpustit pouze v případě, zda nebyla opakovaná. Je třeba řešit celou situaci v klidu a bez zbytečných hádek a obviňování. Největší chybou je nevěru oplatit další nevěrou. Člověk se pak sám sobě znechutí a vztah půjde definitivně do koše. Říká se, že jakmile se jednou zradí důvěra, už se těžko napravuje a je to pravda. Můžete na ní však zkusit pracovně. Samozřejmě společně! Zachránit vztah musejí chtít obě strany. Nevytahujte partnerův úlet při každé hádce. Udělejte za ním tlustou čáru. Hysterickými scénami nikdy nikdo nic nevyřešil. Nechtějte po svém partnerovi, aby Vás vyprávěl všechny podrobnosti své nevěry, to by Vás akorát zranilo ještě více. Vžijte se do jeho kůže - může být problém i ve Vás. Třeba jste se v posledních měsících zříkala sexu nebo jste se zkrátka málo ptala na jeho pocity a potřeby. Silná láska dokáže zázraky. Buďte trpělivé.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9522 (magazinerotika.cz#380)


Přidat komentář