Líbání a sex

Kdo by se rád nelíbal? Také se nemůžete nabažit jemných, a přesto žhnoucích polibků, kdy se Vaše rty přiblíží ke rtům Vašeho milovaného protějšku? Polibky Vás mohou doprovázet po celý den. Můžete jimi vítat, loučit se, ale také milovat.

Co je na polibcích tak jedinečného, zvláštního? Co je na polibcích tak smyslného? Proč ve fázi zamilovanosti bychom se nejraději stále líbali, a nepřestali? Proč se nemůžeme nabažit slaďounkých polibků? Líbání sbližuje, je příslibem něčeho dalšího, vzrušivějšího, co může přijít dnes, nebo zítra. Návštěva bezpochyby jednou přijde. Návštěva v podobě milování. A líbání může dělat příjemnou společnost společníkovi jménem milování. Každý polibek, který můžete Vaší milované osobě dát, dejte. Neochuďte sami, ale také neochuďte toho druhého. Možná, že po čase se začne pomalu vytrácet kouzlo, výjimečnost polibků. To, jestli se zcela vytratí, záleží především na Vás. Byla by škoda to dopustit. Polibky nemusí být všední ani po několika letech společného soužití. I obyčejná pusa může být výjimečná.

Líbání popelníku

Ne vždy je však líbání příjemné. Jedním z důvodů může být kouření jednoho z partnera. Neholduje-li cigaretám, doutníkům i protějšek, pak je jen malá pravděpodobnost, že se pasivnímu jedinci líbání líbí, a bude ho aktivně vyhledávat, dožadovat si ho. Možná, že na počátku vztahu se „skousne“, a nedá na sobě znát, že mu pachuť v ústech nevadí. Slepá zamilovanost však může velmi záhy doznít, a s ní i přetvařování. Na povrch pak může vyplout pravda, která druhého nejspíš zasáhne. Líbání, činnost, která je tak přirozená, vyhledávaná milenci, se může v tomto případě stát důvodem k rozporům, hádkám, a bohužel i rozchodu. Může se to zdát jako maličkost, ale sami si řekněte, zda byste se jen tak dobrovolně vzdali polibků, každodenních polibků, kterých si jiní užívají?

Podle nosa poznáš kosa

Co přitahuje jednoho jedince k druhému? Je to skutečně jen jeho vzhled, vizáž? Rozhodně vzhled hraje svoji důležitou roli. Neméně důležitou rolí je však také jeho vůně. A onou vůní ani tak nemyslíme volbu parfému, toaletní vody. Jedná se nám o vůni, která je pro každého z nás typická, neopakovatelná. Každý zamilovaný ví, o čem je řeč. Když nemůžeme být s protějškem, tak máme alespoň „kousek“ z něho, zanechá-li nám například triko, které nosil. Onen kus oděvu v sobě drží příznačný „pach“ jedince. Pach, který nás vzrušuje, a nejraději bychom v triku spali, měli ho stále s sebou. Takže, můžete mít před sebou sebe atraktivnějšího jedince, ale pokud chybí chemie, nebudou ani polibky, natož sex.

Líbání jako signál k další aktivitě

Polibky mohou být různé, ne jen milenecké. Polibky také mohou být společenské, přátelské, rodičovské. My se však soustředíme na polibky milenecké. Polibky, které jsou signálem, nápovědou, a náznakem k další činnosti. Nebudeme zastírat, že nejsladší polibky jsou ty první, kdy se těšíme ze zamilovanosti. Polibky, které v sobě spojují žádostivost, očekávání, netrpělivost, hříšnost. Čas pro líbání je určitě dobré si vychutnat. Přeskočit tuto etapu, kdy se těšíte z přítomnosti jeden druhého, by byla věčná škoda. Přeskočit hned na další metu, kdy poznáváte intimní stránku Vašeho protějšku. Líbání nemusí být jen předehrou k samotnému milostnému aktu. Líbání může být předehrou, jako takovou, v období chození, randění, kdy jeden druhému „kradete“ polibky z horkých rtů. Polibky, které mohou chutnat po čokoládě, malinách, vanilce.

Sex bez líbání

Sex bez líbání, tak to není nic neobvyklého, a to především u párů, kteří jsou již spolu nějaký ten rok. Absence líbání je však také u párů, kdy například jeden z nich kouří, viz výše. Můžete se však také setkat s tím, že druhý se nechce líbat z přesvědčení. Tento „požadavek“ bývá vyžadován například u zadaných, či ženatých mužů, kteří vnímají líbání, jako velmi intimní záležitost dvou lidí, kdy líbání „věnují“ jen manželce, zatímco milence své tělo, čas, případně i finance v podobě darů. Sex bez líbání je však v nemalém měřítku ochuzen. Jako byste si chtěli vychutnat čerstvý voňavý chléb, ale ten byl bez kůrky. A co si budeme povídat, právě kůrka je na chlebu stěžejní, a dalo by se říci i nejchutnější, nejžádanější, pokud se tedy povede. A stejné je to s líbáním, respektive sexem spojeným s líbáním. Dostane se vám „střídky bez kůrky“. A i když se chleba nezají, neustálé pociťování, že mu něco chybí, Vás na dlouho neuspokojí.

Líbání i sex mohou zevšednět

To, jestli** líbání a sex** upadnou do stereotypu, šedi všedních dnů, záleží čistě na Vás. Přiznejme si, že je to někdy naše pohodlnost, ať už způsobená únavou, nebo prostě tím, že se nám nechce, kdy si odpustíme polibek na přivítání, či dobrou noc. Na začátku vztahu jste se možná jeden od druhého doslova nemohli odpoutat, jak byste se nejraději stále líbali. A jak dny plynuly, žádostivost polibků pomalu uhasínala, stejně jako výjimečnost erotických hrátek. A jak je to nyní? Líbáte se jen tak, kdy chcete druhému sdělit, jak moc pro Vás znamená, nebo jste polibky značně omezily, a daly by se prakticky pro každý den spočítat na prstech jedné ruky?

Líbání je dárek – těšte se z něho

I když líbání, stejně jako sex, jejich intenzita do značné míry souvisí se stupněm zamilovanosti, ještě není důvodem, aby ustupující zamilovanost „zabila“ Vaši touhu po blízkosti, objetí. Berte to tak, že jste to Vy, kdo má devizu svého partnera líbat tak, jako nikdo jiný. Berte to tak, že to jste Vy, kdo mu může „ukrást“ polibky. Neberte pusy jako všednost, jen takové suché lípnutí na rty. Zbytečně se ochuzujete o jeden z nejkrásnějších darů, který si můžete rozbalit každý den, a těšit se z něho.

Líbání – předehra, hlavní chod, dezert

Polibky si můžete pěkně naservírovat jako nejvybranější menu, které nedostanete, ani v té nejluxusnější, nejvyhlášenější restauraci. Jste to Vy sami, kdo bude šéfkuchařem a dovolíte Vašemu „hostovi“, aby ochutnal delikatesy. S polibky si skutečně můžete hrát. Každý polibek může být jiný. Jeden může být žádostivý, další nedočkavý, jiný zase naprosto odzbrojující. Ne nadarmo se říká, že kdo si hraje, tak nezlobí. Využijte, že hrát si můžete, i když jste dospělí, a nikdo se na Vás nebude snad nějak dívat divně. Máte svoji hru pro dospělé, a je na Vás, kdy s ní začnete, jak dlouho ji budete hrát, a vlastně i s kým. „Rozdejte karty“, a můžete vytáhnout Váš největší triumf. Polibkem totiž můžete říci vše, a vlastně ani žádných slov nebude třeba. Tak, jako se říká „mlčeti zlato“, tak polibky by mohly být pravým opakem. Polibkem vše řeknete, a polibek Vás také může prozradit, co k druhé osobě cítíte.

Líbání přináší příjemné bonusy navíc

Vedle toho, že je líbání velmi příjemnou záležitostí, přináší i další neméně zajímavé bonusy, které přinesou mnoho pozitivního po zdravotní i psychické stránce. S čím bojuje řada z nás je obranyschopnost organismu. Nejen jaro a podzim je pro nás zátěžovým obdobím, kdy jsme nachlazeni, cítíme se tzv. pod psa. Čím více a častěji se budete líbat, tím přispějete ke zlepšení Vaší imunity. Líbání má současně pozitivní vliv na krevní tlak, kdy případný vysoký může snížit. Líbání také může snížit hladinu cholesterolu. V neposlední řadě líbání procvičí svaly obličejových partií, díky čemuž výraz tváře získá mladší vzhled, pleť se zpevní, projasní. Nemáte chuť se právě nyní líbat?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9464 (magazinerotika.cz#92)


Přidat komentář