Láska na internetu

Internet je fenoménem dnešní doby a můžeme se díky němu dokonce i seznamovat! Opatrnosti však není nikdy dost. Pojďme si společně představit výhody i nevýhody seznamování po internetu!

Seznamování po internetu využívá čím dál tím více lidí. Úspěšnost seznámit se např. v baru nebo při sportu je totiž vzhledem ke komunikačním technologiím kolísavá. Na internetu se neseznamují pouze zoufalci a sociálně slabí odpadlíci. Můžete tu klidně poznat i mladého úspěšného člověka, který zkrátka nemůže potkat pravou lásku. Osobní setkání však může často skončit zklamáním.

Hlavně být opatrný!

Při online seznamování rozhodně platí - nikomu nesdělovat své soukromé informace, telefonní čísla ani adresu. Nikdo nemá právo znát Vaši finanční situaci ani číslo bankovního účtu. Váš seznamovací profil by měl obsahovat jen základní data o Vaší osobě, v nejlepším případě přezdívku. Pokud se s někým seznámíte, prověřte si jeho fotografie. Ať Vám jich před osobní schůzkou pošle co nejvíce, abyste si byli jistí, že jsou skutečně jeho. Nejlépe uděláte, když si před prvním rande popovídate prostřednictvím Skype nebo videohovoru. Tak budete mít jistotu, že se za profilem sličného pětadvacetiletého mladíka neukrývá šedesátiletý podivín. Před první schůzkou také svému nejbližšímu kamarádovi sdělte, kam jdete a kdy se plánujete vrátit. Případně se domluvte na určitou hodinu, aby Vám zavolal a tím vytvoříte ,,únikovou,, situaci: ,,Promiň, musím odejít. Spolubydlící zapomněl klíče od bytu,,. Na internetu číhají skryté pasti. Nejčastěji se jedná o lidi s falešným profilem. Narazit proto můžete např. na sukničkáře, kteří na seznamkách loví holky do postele, na ženaté muže, kteří se nudí v manželství, na devianty, kteří mohou být obzvlášť nebezpeční, ale také na spřízněné duše, se kterými se budete cítit fajn. Řeknete si - já jsem normální a jsem na seznamce. Určitě tady taky bude někdo normální. Risk je zisk!

Výhody i nevýhody

Anonymita je na online seznamování výhodou i nevýhodou. Rozhodně byste se však neměli vydávat za někoho, kým ve skutečnosti nejste. Buďte upřímní. Vždyť přesně tohle čekáte i od druhé strany. Můžete se však chovat tajemně, a to až do poslední chvíle. Když totiž člověka na internetu prověřujeme, nechceme s ním hned plánovat budoucnost a ani nemáme chuť mu o sobě všechno říct. Umíte si představit situaci, že se díky profilu muž seznámí s atraktivní vysokou blondýnou a na rande dorazí malá obtloustlá matka čtyř dětí? Velice snadno se stává, že si partnera díky jeho profilu idealizujeme a skutečnost je přitom jinde. Buďme proto k seznamování přes internet obezřetní a zahoďme růžové brýle. Výhod online seznamování je hned několik:

  1. Anonymita - pokud nechcete, nemusíte o sobě nikomu nic říkat a dokonce s člověkem na druhé straně bez vysvětlování okamžitě přerušit komunikaci.

  2. Seznamování v pyžamu - znamená to, že se před seznamováním nemusíte dvě hodiny krášlit v koupelně a další dvě hodiny vybírat co na sebe. Komunikovat můžete s protějškem klidně při jízdě autobusem nebo u počítače s natáčkami ve vlasech.

  3. Máte čas - s rozmyslem a podle svého uvážení můžete projíždět profily tisíce uživatelů a díky profilům s fotografiemi si svého protějška vybrat na základě prvních sympatií. Pokud Vám napíše někdo, kdo v žádném případě není Váš typ, můžete jeho zprávu ignorovat a nikdo Vás za to neodsoudí.

  4. Zážitky z flirtování a budování sebevědomí - nová seznamování jsou přece jen vzrušujícím zážitkem. Díky flirtování si oprášíte staré balící techniky a někdo z Vás dokonce může být tak paf, že Vám bude dny i noci lichotit. Na seznamce se také můžete setkat s lidmi, které třeba denně potkáváte, ale nikdy byste si netroufli je sami oslovit.

Pravidla seznamování

Svůj seznamovací profil byste měli zásadně vypňovat pravdivě a upřímně. Fotografie by měla být stará maximálně půl roku a měla by snímat celou Vaši tvář. Snažte se v nabízených políčcích vyplnit maximum včetně údajů o sexuální orientaci, zálibách a koníčcích. Protějšek si totiž na internetu vybíráme nejčastěji podle společných zálib. Až poté je na řadě fotogalerie. Profil také pravidelně aktualizujte a spravujte. Denně hledejte mezi uživateli toho správného partnera pro Vás, někoho, kdo Vás na první pohled zaujme. Nečekejte, až si Vás dotyčný najde sám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9520 (magazinerotika.cz#372)


Přidat komentář