Jak správně holit přirození

Není tomu vůbec dávno, kdy se muži ani ženy neholili vyjma mužských vousů vůbec. V devadesátých letech však přišla móda holení ženských nohou, později i podpaží a nakonec i intimních míst.

A dnes stále častěji přejímají zvyk holení svého těla od žen také muži. Někteří muži si holí podpaží, trup a občas i přirození. A co Vy? Patříte k příznivcům holé kůže anebo, raději dáváte přednost přirozenosti? Pokud si chcete vyzkoušet vyholit své přirození, anebo třeba i přirození svého partnera, zde je několik základních rad.

Příprava na holení intimních míst

Před holením intimních míst je vhodné zkrátit chlupy nůžkami, neboť se s nimi poté bude lépe pracovat. Pakliže chcete oholit svého partnera, manipulujte s nůžkami obzvláště opatrně. Pokud chcete, aby bylo holení příjemné a necítili jste po něm podráždění, dejte si přibližně patnácti minutovou koupel. Tvrdé ochlupení díky ní změkne, pokožka se zvlhčí a holení pak půjde snáze a bude příjemnější.

Holit po směru nebo proti směru růstu chlupů?

Ještě předtím, než začnete s holením je dobré si říci, zda se holit po směru nebo proti směru růstu** ochlupení**. Někteří lidé holí záměrně proti směru růstu chlupů, protože díky tomu lze chlupy zkrátit až u kůže – pokožka tak bude hladší a oholení vydrží déle. Holit se proti růstu chlupů je však riskantní (a platí to pro celé tělo, tedy jak pro intimní místa, tak i pro nohy, podpaží, trup anebo bradu či tváře), neboť pokud se chlup či vous oholí těsně u kůže, pokožka se nad ním může uzavřít. Chlup však přesto i nadále roste. Jenže protože se nad ním pokožka zacelila, nemůže růst nahoru. Proto se stočí a roste směrem dolů ke svému kořínku. To pak způsobuje lokální bolest a zánět v kůži a tento problém si může vyžádat i návštěvu u lékaře, který musí postižené místo naříznout, vyčistit od hnisu a vydesinfikovat.

Holení proti směru růstu chlupů je sice lákavé pro lepší výsledek, ale každý, kdo někdy zažil zánět způsobený zarostlým chloupkem, se již vždy holí po směru růstu ochlupení.

Jak oholit intimní místa

V případě** holení žiletkou** použijte speciální pěnu na holení a nikoliv náhražky v podobě mýdla apod. Pokud máte raději elektrický strojek, pak žádnou kosmetiku nepotřebujete. Přesto se může hodit například voda po holení.

Před začátkem holení pokožku napněte pomocí prstů, bude se Vám tak holit lépe a holení bude účinnější. Strojkem můžete na kůži i jemně zatlačit, což holení také zefektivní.

V případě holení žiletkou ji po každém tahu opláchněte pod studenou tekoucí vodou. Pokud je to třeba, můžete pěnu na holení i průběžně doplňovat a některá místa projet strojkem vícekrát.

Zvažte, zda se pro holení intimních míst hodí žiletka, anebo bude lépe použít bezpečnější elektrický strojek.

Na závěr připomeňme, že pokud se v intimních místech jednou oholíte dohladka, bude třeba oholení udržovat stále, jinak Vás budou dorůstající ostré chloupky v intimních partiích nepříjemně až bolestivě dráždit. Tomu je možné vyhnout se tím, že ochlupení neoholíte zcela, ale jen přiměřeně zkrátíte nůžkami, anebo prostě vsadíte na přirozenost a na holení zapomenete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9519 (magazinerotika.cz#359)


Diskuze a zkušenosti

peter | 31.01.2015 17:04
Re: Jak správně holit přirození Muže muž holit žensku kačenku a jak


Přidat komentář