Jak se nenutit k sexu?

K sexu nás může nutit strach z toho, že nás partner opustí, když s ním nebudeme pravidelně souložit. V následujícím článku se dozvíte, jaké další okolnosti nás mohou ovlivnit, abychom měli k sexu negativní vztah.

Nebudeme si namlouvat, že sex není základním pilířem každého vztahu a že není pro potřebu spokojeného partnerství důležitý. Opak je totiž pravdou. Sex se však musí líbit oběma stranám, nesmí být vynucený a měli bychom ho provozovat zcela dobrovolně. Buďme k sobě upřímní a nedovolme stereotypu vstoupit do naší ložnice.

Když chce jen on...

Představte si, že máte doma partnera, který po vás vyžaduje sex několikrát denně. Tento vážný partnerský problém může vést až k rozchodu. I tady je důležitá komunikace. Pokud budete partnera neustále odmítat, může se cítit dotčený a neschopný. Můžete se společně domluvit na určitých dnech, kdy se v ložnici zamknete a budete se sami sobě věnovat. Pokaždé se nemusí jednat jen o sex. Vždyť existuje spousta možností, jak se navzájem uspokojit. Domluvte se zkrátka na kompromisu, který bude vyhovovat oběma. Nefunguje to? Navštivte sexuologickou poradnu nebo se domluvte na otevřeném vztahu. Ten sice nemusí fungovat, ale pořád lepší než se hned rozcházet.

Sexuální nechutenství

O sexuálním nechutenství slýcháme poměrně často. Je však typické spíše pro ženy, které se v sexu nudí a mají problém s dosažením orgasmu. Proč vlastně některé ženy sex úplně odmítají? Pokud žena za svůj život ani jednou nedosáhla orgasmu, může se stát, že pak ztratí chuť na sex a přestane ji také bavit uspokojování svého partnera. Další případ může nastat v situaci, kdy ženu postihne nevěra v manželství a zároveň přichází do jejího vztahu nedůvěra. Ženu může potkat sexuální nechutenství také v případě, že trpí bulimií nebo anorexií. Tento problém lze léčit u sexuologa. Některé ženy také uvádějí, že ztratily zájem o sex, protože se obávají různých děsivých sexuálních praktik, měly problémy se zneužíváním nebo trpí komplexem méněcennosti.

Snaha o dítě

Zeptejte se sami sebe, jak často se milujete, když se stůj co stůj snažíte o miminko? Snažení bez sexu samozřejmě nepůjde, ale pokud to budete se souloží přehánět a tlačit partnera do postele několikrát denně, zájem o sex zkrátka zmizí. Otěhotnět ihned po vysazení antikoncepce je takřka nemožné, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Jestli se Vám stále otěhotnět nedaří, může to být špatnou životosprávou nebo zdravotními komplikacemi. Četnost soulože oplodnění vajíčka určitě neovlivní. Žijte zdravě, buďte v kondici, zbytečně se nestresujte a šanci dejte také alternativní bylinkové léčbě. V kurzu je čaj z meduňky nebo exotická pomoc v podobě bylinek brahmi a šatavari. Důležité je také znát svůj cyklus a řídit se podle ovulace.

Je zajímavé, jak se lidské vztahy vyvíjejí a rozvíjejí pokud jde o sexuální touhu a vášeň. Většina párů se shoduje na tom, že začátky vztahů jsou silně intenzivní, partneři po sobě touží a oddávají se sexu několikrát za den. Zkoušejí nové polohy, experimentují a nemohou se jeden druhého nabažit. Postupem času však na sobě začínají vidět chyby, sestěhují se a touha po sexu ustupuje. Je důležité nezapomínat na svou sexualitu a snažit se být pro svého partnera stále atraktivní.

Nenuťte se!

Vynucování sexu může sloužit jako typický zabiják vášně. Žena si může připadat jako pouhá erotická hračka na hraní a také se může cítit využívaná, což je samozřejmě celé špatně. Velmi důležitý je přístup partnera. Buďte trpěliví a mimo samotné soulože se zaměřte více na předehru. Zdůrazníte tak svou intimitu a blízkost k partnerovi. Plnění manželských povinností by mělo být příjemné a nenucené. Promluvte si o svých potřebách a otevřete ve svém životě dveře kompromisům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9529 (magazinerotika.cz#400)


Přidat komentář