Ztráta sexuální touhy ve vztahu

Je Vám líto, že již ve Vašem vztahu nezažíváte to příjemné mrazivé mravenčení, kterého se Vám dostávalo v období chození, randění, svádění? Zabředli jste do stereotypu všedních dnů, kde vášeň přichází jen sporadicky?

 

Pak se Vám nabízí minimálně dvě možnosti. Jedna z nich je, okořenit Váš milostný život nějakou tou žhavou zápletkou, v podobě úletu. To ovšem může vztah až překořenit. A sice si užijete pár vášnivých, divokých, vzrušujících nocí, za které však pak můžete draze zaplatit. Nebo je tu i další možnost, a to pokusit se opětovně o vzplanutí erotické jiskry ve Vašem vztahu. Uvidíte, že trocha té námahy, ale příjemné, trocha té vynalézavosti, a trocha toho investovaného času a invencí, se Vám může mnohonásobně vrátit v podobě žhavých nocí.

Vyhasnutí sexuální touhy

Možná Vám rodiče říkali, ať si užíváte dětství, dospělosti, kdy ještě nemáte prakticky žádné povinnosti, kromě školy. Málokdo z nás však na takové, dobře míněné rády dá. A to samé mi můžeme v obdobném duchu říkat i našim potomkům. Na každém šprochu, najdeš pravdy trochu. A to platí i zde. Čím více povinností se na Vás bude valit, ať už po stránce kariérní, nebo rodinné, tím méně se Vám bude dostávat volného času, ale také méně energie, chutě. Spíše si večer, kdy se konečně vyskytne chvilka, kterou si budete moci užít, jen tak sednete, ať už ke knížce, k televizi, počítači, nebo půjdete do sprchy, spát, než abyste se „vzchopili“, mávnutím kouzelného proutku ze sebe setřásli únavu, stresující myšlenky, a šli sexuálně dovádět.

Milování jednou denně či jednou ročně

Nemyslete si, že se s tímto obrázkem potýkáte sami. Možná byste se divili, kolik párů žije tímto způsobem. Na počátku vztahu se pár miloval jednou či několikrát denně, postupně přešlo milování v jednou týdně, jednou měsíčně, a bohužel, i když se vedou vtipy o tom, že pan/í má sex jednou v roce na Vánoce, tak ani to není výjimka. A jak jste na tom Vy? Den za dnem plyne, a u Vás se skutečně milování odehrává sporadicky, protože večer, či v noci doslova padáte do postele únavou, a ráno, sotva, co se probudíte, tak vyrážíte směr práce? A o víkendech doháníte resty všedních dnů, kdy se věnujete rodině, domácnosti, koníčkům? Smutné, ale to je život. A smutné to být stále takto nemusí. Můžete zase, budete-li ovšem sami chtít, vnést do Vašeho milostného života novou naději, a to ne na přežití, ale na užití.

Důvody vyhasnutí sexuální touhy - stres

A co konkrétně mohlo zapříčinit, že Vaše touha vyprchala, vychladla? Důvod může být jen jeden, ale také jich může být více, kdy jsou navzájem provázané. K nejčastějším důvodům, proč již není tak často slyšet z ložnice slastné vzdychání rozkoše, patří všudypřítomný stres. Stres je fenoménem dnešní uspěchané, náročné doby.

Kvůli čemu se stresujeme

Stresovat se můžete z práce, kdy máte před sebou těžké, náročné úkoly, hořící termíny. Stresovat se můžete naopak také z toho, že jste bez práce, a novou najít nemůžete. Stresovat se tak můžete z nedostatku finančních prostředků, neschopnosti splácet půjčky, úvěr apod. Stresovat se můžete z výchovných praktik druhého z partnerů. Stresovat se můžete z dětí, které Vás neposlouchají, mají vzdorovací období, prochází pubertou, neučí se, propadly drogám, alkoholu aj. Stresovat se můžete ze žárlivosti, kterou na Vás uplatňuje partner/ka. Stresovat se můžete, že nemládnete, ale stárnete. Stresovat se můžete, že se zakulacujete, nemůžete zhubnout. A takto bychom mohli pokračovat.

Důvody vyhasnutí sexuální touhy – děti

Život se opravdu do určité míry změní, jakmile přijdou na svět děti. Děti přináší plno radosti, ale také vyžadují plno Vaší péče, starostlivosti, lásky, trpělivosti, a v neposlední řadě plno času. Každé životní období dětství pak přináší své. Jak malé, tak i ty větší, velké děti, Vám dokážou vyloudit na tváři úsměv, ale také do očí vnést slzy smutku, beznaděje. Asi jen málokdo se může pochlubit tzv. sterilní rodinou, kde všechno vzorně klape, a není důvodu k hádkám. Spíše se však vyskytuje obrázek, kdy se rodiče dětí mezi sebou dohadují, čí to byla vina, že dítko dělá to, či ono. Nebo se dohadují, jak dál budou řešit danou situaci. S přehazováním „horkého bramboru“, se pak jde v pozdních večerních, nočních hodinách do postele, kde asi těžko spolu se zhasnutím světla, přijde chuť na romantické, něžné, či vášnivé, divoké milování.

Důvody vyhasnutí sexuální touhy – práce

Již výše jsme se také dotkli práce, jako jedné z příčiny, proč v ložnici chybí mazlení a milování. Práce je pro naše žití velmi důležitá, pokud tedy zrovna nevyhrajeme v nějaké soutěži, a pak si můžeme jen užívat. Práce nás živí, šatí, činí nás šťastnějšími, ale také smutnějšími, vyprahlejšími, naštvanějšími apod. V každé práci je „něco“. Jen málokdo z nás vykonává práci, která ho baví, naplňuje ho, nemá s ní žádné problémy, těší ho, nepřerůstá mu přes hlavu aj. Spíše se však potýkáme s tím, že ač přijdeme domů, tak máme práce ještě plnou hlavu, a jsme myšlenkami jinde. Nebo si sedneme s partnerem a u večeře, při televizi, probíráme, co se nám „přihodilo“.

Když chybí práce

A pokud práci nemáme, pak se zase trápíme, jak bude náš život vypadat v následujících dnech, jak vůbec zaplatíme složenky, platby apod. Problémy, těžkosti pracovního charakteru jen stěží necháme v práci, ale vnášíme je i do našeho soukromí. Na druhou stranu se není čemu divit. Vždyť je součástí našeho života.

Důvody vyhasnutí sexuální touhy – ne/jste spolu

Dalším důvodem vyhasnutí sexuální touhy je čím dál méně společně tráveného času. Možná však nyní namítáte, že jste spolu více, než na začátku vztahu, kdy jste se třeba viděli jednou, dvakrát do týdne. Co do četnosti možná ano, ale ne, co do intenzity a skutečného bytí spolu. To, že jste spolu v jednom bytě, domě, dýcháte stejný vzduch, ještě neznamená, že spolu jste. Když jste již spolu, věnujte se sami sobě. Nechte televizi televizí, knihu knihou, a jděte spolu ven, do kina, na večeři. Podnikejte společné věci.

Jak vnést do ložnice erotiku

V důvodech bychom mohli ještě setrvat. Věnujme se však nyní něčemu příjemnějšímu. Jak vnést opětovně do ložnice erotiku? V prvé řadě je třeba chtít. I když budete doslova „lézt po čtyřech“ únavou, zkuste se přemoci, a překvapte protějšek uvolňující masáží, sklenkou šampaňského a chutnou večeří. Uvidíte, že se Vám tato „počáteční investice“ vrátí a vyplatí. A nemusíte zůstat jen u daného. Místo domácího úboru, který již zažil i lepší časy, a rozhodně se o něm nedá říci, že by byl nějak slušivý, vyzývavý, či místo pyžama, si zkuste obléci erotické prádlo či upnuté boxerky, a to v barvách, které protějšek přitahují. A nemyslete si, to že jste unaveni Vy, či nejste zrovna naladěni na tu správnou, požadovanou notu, to samé může platit pro Váš protějšek. Pokud byste však čekali na dobu, kdy budete oba dva fit, plni energie, s dobrou náladou, dostatkem volného času, bez vtírajících se myšlenek na práci, povinnosti apod., tak byste se také nemuseli dočkat.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9360 (magazinerotika.cz#43)


Přidat komentář