Zabijáci sexu - seznamte se

Na dveřích ordinací je možné spatřit nápis s názvem nerušit. Respektování této žádosti, výzvy, by se nám mnohdy hodilo i v našem soukromí, kdy si chceme dopřát nikým a ničím nerušenou romantickou chvilku jen ve dvou.

 

Jenže samo o sobě vyvěšení cedulky se stejným nápisem na dveře od ložnice, nám ještě nezaručí, že si budeme moci užívat milostných hrátek, kdy si to přejeme zrovna my.

I plánované děti mohou naše plány překazit

Z výše uvedeného tak trochu vyplývá, že Ti, kdo si vyžádají naší přítomnost, pozornost, nehledě na to, co zrovna chceme, či si plánujeme, jsou naše ratolesti. I když můžete mít vše do puntíku naplánované, jak bude chod Vaší domácnosti a společný vztah fungovat, až přijdou děti na svět, může být realita zcela o něčem jiném. Jen stěží můžete dopředu vědět, zda budou Vaše dítka všetečná, budou z nich mudrci, či se alespoň na chvíli zabaví sama. A i kdybyste měli vzorná dítka, která nemusíte s vervou tahat večer do postýlek, vstávat k nim několikrát za noc, tak můžete být natolik utahaní, že na intimní chvilky prostě nebudete mít dostatek vnitřní síly a ani chuti.

Využijte chvilky, kdy děti spinkají

Novopečené maminky se mohou dočíst rad, že je dobré jít si odpočinout, když jejich dítka také spinkají, tj. jsou ukládána k dopolednímu, odpolednímu spánku. Večer již možná sami, nebo s protějškem padáte únavou, takže na sexuální dobrodružství již nemáte energii, a přemáhání by stejně moc potěšení ve výsledku z milování nepřineslo. Na večer, noc však čekat nemusíte, pokud Vaše dítko, či dítka ještě spinkají přes den. A tak místo toho, abyste se hned vrhli na úklid, smejčení, vaření, apod., se můžete „vrhnout“ jeden na druhého. A třeba zbude chvilka i na následný krátký spánek, než se miminko či batole probudí.

Únava a lenost

S výše uvedeným souvisí nejen únava, jako taková, ale i další faktor, který bychom mohli označit za neméně častého zabijáka sexu. Tímto faktorem je lenost. Sami si můžete sáhnout do svědomí a zapátrat v paměti, kdy jste se nemilovali z důvodu únavy, a kdy prostě jen proto, že se Vám nechtělo. Tak, jako může být hlad převlečená žízeň, tak mnohdy i únava je převlečená lenost. Pokud jste na začátku vztahu, tak jste tak nabuzeni, že byste mohli „lámat skály“ i v noci, či brzo ráno. Zamilovanost je natolik silná, že nehledě na Váš fyzický, zdravotní stav, se musíte s protějškem vidět, a nic, nikdo Vám v tom nezabrání. Jak však dny, týdny, měsíce, roky plynou, tak odhodlání a bojovnost je pomalu na ústupu, a dostavuje se potřeba klidu, pohodlí. Na druhou stranu, stále být ve střehu, a hnát se za něčím, nejde. Zkuste však alespoň někdy onu „únavu“ přemoci. Uvidíte, že Vás bude čekat sladká odměna, a Váš vztah se nebude jen tak potácet sem a tam.

Dožadování se sexu

A ano, vše souvisí se vším. A tak můžeme plynule přejít na dožadování se sexu od Vás samotných, či naopak od Vašeho protějšku. To, že jeden z partnerů je unavený, nebo se mu nechce, ještě nemusí druhá strana plně akceptovat a přijmout. A tak se může sexu dožadovat, ať už náznaky, nebo vyvíjením menšího, či většího nátlaku. Ovšem, tak jako láska se nedá vynutit, tak ani sex. Láska a intimní stránka spolu úzce souvisí. A ať už je za sexuální abstinencí únava, lenost, odlišné nároky na četnost sexu, tak jeho dožadováním se, vztah, jako takový, nevylepšíte. Naopak můžete dosáhnout přesně opačného efektu, než který byste chtěli. Čím úporněji budete do sexu protějšek nutit, čím více na něj budete tlačit, tím se samotný sex stane svým zabijákem, tj. sex zabijete sexem. A samozřejmě to platí i opačně, kdy Vás tlačí protějšek do sexu. Vztah dvou lidí je o sounáležitosti, toleranci, kompromisu. Nátlakem, výhrůžkami, vyhrožováním, se však kompromisu a pohodové atmosféry ve vztahu nedočkáte.

Nevyhovující sexuální praktiky

A u sexu ještě zůstaneme, kdy, oprostíme-li se od nátlaku k sexu, mohou být dalším zabijákem nevyhovující sexuální praktiky. Sex může být nespoutaný, vášnivý, ale také vlažný, jako leklá ryba, nebo agresivní. Proč se milujete, abyste prožívali příjemné pocity se svým protějškem, těšili se ze vzájemné blízkosti, nebo abyste jen dospěli k orgasmu za každou cenu, stůj co stůj, nehledě na potřeby, požadavky druhé strany? Jak vlažný, tak agresivní sex nemusí být zrovna tím pravým ořechovým milováním pro Váš protějšek. Nemusí, ale může. To, jestli může, záleží na shodě Vás obou. Pokud jeden z Vás není ztotožněný s praktikami, které se „dějí“ při Vašich milostných hrátkách, pak by se od nich mělo ustoupit, a najít jiné, které přinesou potěchu Vám oběma. Zabijákem sexu tak i zde může být opět sám sex, který je „nesprávně“ podaný.

Nelibá vůně

Každý z nás je specifický svojí tělesnou vůní. Vůní, která je „na počátku“ čistá, ale s postupujícím dnem se s ní mísí další vůně, podle toho, kde se pohybujeme, a jak intenzivně se pohybujeme. To, že se potíme, je naprosto normální, a bylo by spíše nenormální, kdyby tomu tak nebylo. Jenže triko načuchnuté potem, nemá již co moc společného s naší vlastní vůní. Jak jste si chtěli připomenout Váš milovaný protějšek, když jste se neviděli? Nebylo to náhodou tím způsobem, že jste čichali k jeho triku, které jste mu zapůjčili, či Vám ponechal? Právě tato vůně ve Vás mohla vyvolávat příjemné mravenčení, žádostivost a touhu mu/ji být na blízku.

Příliš intenzivní vůně parfému

Vůni pak můžeme „zabít“ oním zmiňovaným potem, nebo přehnaným použitím parfému. Jak pot, tak „chodící parfumerie“ nepatří zrovna k afrodiziakům, po kterých máme větší chuť se milovat, spíše naopak. A i když umývání se patří k základním hygienickým požadavkům, pravidlům, je dobré na to nezapomínat. Stejně tak, jako nepřehánět to s použitím toaletní vody, či parfému.

Nedostatečná sebedůvěra

Nemusíme „pitvat“ jednotlivé dílčí zabijáky sexu. Vy sami totiž můžete být vlastními zabijáky sexu. Jen těžko ovlivníte, že den nevystřídá další den. Jen těžko ovlivníte, že zrovna Vám by se nevyhnulo stáří, jehož doprovodnými faktory jsou i změny na našem těle. To, že v mládí se můžeme pyšnit pevným, hladkým, sexy tělem, bereme tak trochu jako samozřejmost. Ovšem později se již jen těžko smíříme s tím, že naše tělo není takové, jako tomu bylo před nějakým tím rokem. A tak se začínáte čím dál častěji zahalovat do roušky temnoty. A pokud by chtěl Váš protějšek na Vás při milování vidět, a pokusí se rozsvítit, přijmete to s nevolí.

Každý z nás stárne

Neberte však Vaše tělo vážně, alespoň po této stránce. To, že se Vám třese pozadí, když Vás protějšek po něm poplácá, to že pánové máte bříško, jako kdybyste byli v devátém měsíci těhotenství, nemusí být pro prožití uvolněného, příjemného sexu, nijak zásadní. Není však důvodu, abyste na Vaše „nedokonalosti“, které možná vnímáte jen Vy sami, a za nedokonalosti je považujete, poukazovali. Jednoho krásného dne, by se Vašich „chimér“ mohl chytit i protějšek, a začít Vás vidět v jiném světle, než Vás doposud viděl. A to jen proto, že si nevěříte, sami sebe nevážíte.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9369 (magazinerotika.cz#67)


Přidat komentář