Sexuální problémy ženy

Sex, pro někoho jedinečná dimenze života, pro jiného oblast trápení a soužení. I když nám je řada věcí přirozená, včetně milování, nemusí se dostavit jen uspokojení, které tak nějak automaticky očekáváme. Které sexuální problémy mohou ženu trápit?

Sexuální problémy se nevyhýbají žádnému pohlaví. Tedy jak muži, tak ženy se mohou potýkat s řadou těžkostí, které zapříčiní, že se nemohou plně oddávat sexuálnímu prožitku. Muže mohou trápit potíže s erekcí, předčasná ejakulace, prostata, velikost penisu aj. Ženy ve výčtu potíží, mohou muže co do počtu dokonce trumfnout. V tomto případě však větší počet nemá co společného s výhodou, výhrou. Sami ostatně můžete posoudit.

Nálada na sex

Mohli bychom opět začít s muži. Potřebuje mít muž určitou specifickou náladu na milování? Nebo mu stačí jen myšlenka, a prakticky je hned připravený tzv. zasunout? Muži to mají v tomto směru skutečně lehčí. Těžko říci, zda je to způsobené tím, že uvažují přímočaře, bez oklik, jsou schopni se soustředit jen na jednu věc. Do jisté míry to spolu bezpochyby bude souviset. Hlavou ženy se totiž mohou honit různé myšlenky, a zkorigovat je, respektive všem dát vale, aby se mohla žena soustředit jen na nadcházející milování, je nelehkým úkolem. Nálada na sex tak u ženy nepřijde zčistajasna. Žena se potřebuje náležitě připravit. A onou přípravou snad ani tak nemyslíme, že by se musela upravit, nalíčit, pěkně obléknout apod. Žena musí být vzrušená, a to vnitřně. Žena musí mít pocit, že se muž chce milovat s ní, a ne, že jen objektem k ukojení jeho touhy po ejakulaci. Přijde-li muž za ženou s tím, že by se mohli pomilovat, což je poměrně častým obrázkem u párů, které spolu delší dobu chodí, žijí, pak to bude žena brát za špatný vtip. Takto si totiž romantiku rozhodně nepředstavuje.

Nálada na sex spojená s předehrou

Co může muž udělat pro partnerku, aby ji patřičně naladil na milování? Oplzlými řeči možná zaujme kamarády v hospodě, kdy si budou společně vyprávět různé historky. Slov se však muži zříkat nemusí, pouze by měli volit slova něžná, láskyplná. Muž by neměl podceňovat důležitost předehry. Sice může být předehra pro muže poměrně otravná, nudná, ale pro ženu velmi důležitá. Jistě, i bez předehry se může muž dočkat sexu, ale tento způsob jeho návrhu na milování, může ze strany ženy projít jen párkrát. Po čase na ní již nebude zabírat to, že se k ní muž večer v posteli přitulí, a bez okolků řekne, že by si mohli dát sex. Předehra nemusí být nutně jen dlouhé mazlení, hlazení, líbání. Za předehrou se může ukrývat vše romantické, například večeře při svíčkách, lahodná zmrzlina, hudba, pomalý tanec atd. Muž tedy má poměrně bohatý výběr, který mu může pomoci, aby ženina nálada na sex stoupla, a pár si pak mohl vychutnat procítěné milování.

Pokles sexuální touhy

S výše uvedeným úzce souvisí i pokles sexuální touhy. Jistě, za vším nemůžeme hledat vinu u mužů, že by snad nebyli k partnerkám vnímaví, vstřícní, ohleduplní. Přesto však by mohli muži zpytovat svědomí, a zavzpomínat, jaké to bylo, kdy spolu chodili. Na začátku vztahu se bezpochyby muž snažil být viděn v lepším světle, jako šarmantní, kouzelný, neodolatelný a pozorný muž. Jenže, ona maska, byť myšlena v dobrém, se po čase zákonitě sesune. A z neodolatelného, výjimečného muže se stane obyčejný muž, což samozřejmě není nic špatně. Horší však je, že se muž například přestane chovat slušně a distingovaně, začne si před ženou ulevovat, přestane o sebe pečovat atd. A co na to ženy? Je celkem pochopitelné, že její pohled na muže se tím pozmění, stejně tak jako její tužba po milování s ním. Chtějí-li muži s ženou sex i po měsících, letech, tak by neměli zapomínat na to, že jen chtít nestačí.

Dosáhnutí orgasmu

Nejedna žena se také potýká s neschopností dosáhnout orgasmu. Ženy se sice mohou těšit hned z dvojího orgasmu, a to při stimulaci klitorisu a vaginální stimulaci. Jenže, jen málokterá žena dosáhne orgasmu, při kterém se stimuluje klitoris, natož pak orgasmu vaginálního. Zde by se opět mohlo nabízet, že svoji značnou roli co do úspěšnosti dosáhnutí orgasmu sehrávají muži. Již výše jsme zmínili, že muži zrovna moc nemusí předehru, protože je nudí, nic jim nedá, neříká. Jenže i tak to mohou muži cítit při uspokojování ženy. Mezi muži se najdou tací, kteří neprovozují orální sex s partnerkou, protože se při lízání partnerky nudí, a vůbec je to nebaví A k tomu nemusí partnerka dosáhnout orgasmu vaginálně, protože muž preferuje klasickou soulož, při které se on udělá. Vina tak může být zřejmá.

Výhoda masturbace pro dosáhnutí orgasmu

Přeci jenom se však zastaneme mužů v tom směru, že by žena měla nejprve poznat svoje tělo, seznámit se s ním. Není zase moc dobré, pokud se žena jen spoléhá na muže, že jí přivede k orgasmu, tak nějak automaticky. Mnohem lepší je, aby se nejprve žena sama pokusila přivést se k orgasmu masturbací. A je jedno, zda dosáhne orgasmu při stimulaci klitorisu, či za pomoci vibrátoru při stimulaci bodu G. Teprve poté, co zjistí, co a jak ji dělá dobře, může muže nasměrovat.

Sexuální zábrana

K dalším, velmi častým sexuálním problémům patří oblast sexuálních zábran. Žena je velmi citlivou osobou, která si vše bere příliš k srdci, a chce být po všech směrech dokonalá. Jenže i v tomto případě sehrají muži svoji roli, a zapříčiní, že si žena nevěří, patřičně neuvolní, nenaladí. Jsou to totiž muži, kteří chtějí mít ženu krásnou, milou, šikovnou. Nebo to alespoň naznačují svým chováním, pohledem. Žena, které do dokonalosti něco chybí, se pak může cítit za méněcennou, a tak ke všemu pak již přistupuje s určitou rezervovaností. Pokud by muž ženě dal najevo, že je pro něj tou pravou osobou, a že se mu skutečně líbí, ač má třeba nějaké to kilo navíc, nebo jí již není dvacet, pak by to bylo také o něčem jiném. Z uvedeného tedy vyplývá, jaké nejčastější sexuální zábrany mohou ženy trápit. Především je to tedy jejich vzhled, postava, věk a šikovnost v sexu. Pokud k tomu přičteme, že muži se rádi otáčí za ženskou sukní, a to i ve chvíli, kdy je s nimi jejich partnerka, tak je logické, že se žena hned začne s dotyčnými ženami porovnávat. Jejímu sebevědomí pak moc nepomůže, kdy uvidí, že je žena štíhlejší, hezčí atd.

Sexuální uspokojení muže

Samostatnou kapitolou sexuálních zábran je schopnost a míra sexuálního uspokojení muže ženou. Ženy jsou vychovávány s tím vědomím, že mužů je obecně málo, a tak si mohou své partnerky vybírat, na rozdíl od žen. Vždyť, je to již vidět na školách, například na plese, kde je poměrně viditelný nedostatek mužů. Ne však z toho důvodu, že by snad nebyli, jen tam nechtějí být. Muži tak mají určité privilegium volby, v čemž jsou vlastně také od malička podporovány. Není pak divu, že se žena domnívá, když muže patřičně sexuálně neuspokojí, tak ji vymění za jinou. Ženě pak ani moc nepřidá vědomí, když zjistí, že muž holduje lechtivým časopisům, filmům s erotickou, či porno tématikou. Fakt, že je to normální, si může uvědomovat, ale vnitřně s tím nemusí být ztotožněna. Svoji veškerou snahu pak žena vloží do sexuálního uspokojení muže, a na sebe třeba zapomene, ať už vědomě, nebo ne. A tak se můžeme vlastně ocitnout v kruhu, kdy sama žena upřednostňuje orgasmus muže před svým vlastním.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9411 (magazinerotika.cz#225)


Přidat komentář