Sex po svatbě

Jak byste se tvářili, kdyby Vám partner, do kterého jste se bezmezně zamilovali, oznámil, že hodlá se sexem začít až po svatbě? Jaká úskalí i potěšení může toto rozhodnutí do vztahu přinést?

Znáte to - s někým se poznáte, padne Vám do oka, přeskočí jiskra a náhle Vás zaplaví hormon štěstí a Vy se beznadějně zamilujete! Může se to stát každému z nás. Někomu jen jednou za život. Jenže co se stane, když Vám partner/ka oznámí, že preferuje heslo ,,napřed kostel, potom postel,,? Je vůbec sexuální abstinence pro vztah zdravá? Může ho ohrozit tak vážně, že dojde až k rozchodu nebo je sex po svatbě tou vůbec první nejkrásnější chvílí manželského soužití?

Sex po svatbě a náboženství

Katolická církev sex před svatbou vyloženě zakazuje. Někteří se dokonce hádají i kvůli sdílené nahotě partnerů nebo příliš okaté vášni na veřejnosti. Dle této církve smí partneři odhalit svou nahotu až po svatbě. Katolíci však sex nepovažují za něco hanebného a nečistého, jak se možná domníváte. Podle nich je samozřejmě krásný a měl by se provozovat mezi lidmi, kteří se milují. Jde však o správné načasování. Opírají se přímo o zákony Bible, kde nalezneme známé Desatero. Už v Bibli se popisuje návod, jak poznat člověka tak, aby jste si byli jistí, že je ten pravý pro manželské soužití a právě po zpečetění manželství je sex posvěcen Bohem. Všichni katolíci však ,,zákon o pomanželském sexu,, nedodržují. Toto rozhodnutí je individuální. Většinou se tito partneři po bližším sexuálním poznání zpovídají v kostele ze svých hříchů a věří, že jim bude odpuštěno. Každý z nás by se měl svobodně rozhodnout, kdy se sexem začít, a to bez ohledu na svou víru. Taktéž je svobodný i výběr partnera.

Výhody a nevýhody

Je pravda, že než se rozhodnete s někým žít a sdílet s ním svůj život, měli bychom ho pořádně poznat a věřit mu. Sex je velmi důležitou součástí každého partnerství, zvyšuje blízkost k milované osobě a sounáležitost. Díky sexu můžete dát svému protějšku najevo, jak je Vám s ním dobře. Pokud se však plně rozhodnete počkat se sexem do svatby, měli byste si promyslet řadu aspektů a zvážit pro i proti Vaší volby. V prvé řadě se v této věci musíte s partnerem shodnout.** Chcete sex po svatbě a nejste věřící?** I to se může stát. Možná se jen nechcete stát něčí sexuální hračkou, nechcete své tělo ,,špinit,, někým, kdo si Vás za týden ani nevšimne. Neznamená to, že jste divní nebo frigidní. Prostě si jen chcete počkat na toho správného člověka, kterému se můžete konečně naprosto celí odevzdat. Lidé, kteří odkládají první sexuální styk až na dobu po svatbě, jsou většinou náboženského vyznání, chtějí se zavděčit své rodině nebo se zkrátka bojí zklamání. Toto rozhodnutí vyvolává u veřejnosti řadu otázek:

  • můžeme se líbat na veřejnosti?
  • můžeme masturbovat?
  • máme zakázáno bavit se o sexuálních představách?
  • počítá se i orální sex?

Sex po svatbě -** jaké je největší negativum?** Plno lidí je z prvního sexu pořádně zklamáno a uvědomte si, že po svatbě už jaksi není kam utéct. Pokud si přece chceme někoho vzít a být s ním celý život, měli bychom si ho ,,vyzkoušet,, ve všech oblastech! Zda nám dokáže být věrný, zda není zbytečně žárlivý nebo nemá majetnické a agresivní sklony. Sexuální poznání je neméně důležité. Naopak výhodou je, že mají partneři po svatbě větší úctu sami k sobě, nenálezají v sobě touhu sexuálního vyžití, protože nemohou porovnávat. V Česku existuje pouze jedno až jedno a půl procenta lidí, kteří nechávají sex až po svatbě.

Svobodné rozhodnutí

Zda se rozhodneme mít sex před nebo až po svatbě, by mělo být pouze na nás a našem partnerovi. Opravdu je však spíše vyjímkou, aby se setkali dva lidé, kteří mají na toto téma stejný názor. S partnerem musíte stejně smýšlet, mít stejné náboženské vyznání a sdílet stejnou životní filosofii. Na začátku vztahu souhlasíte s tím, aby jste se zdrželi sexuálního chtíče do svatby, avšak může se stát, že v průběhu vztahu se toto rozhodnutí u jednoho z Vás změní. Nastane problém a vše může skončit i rozchodem. Pokud Vás bude partner milovat, vydrží. Důležitá je vzájemná tolerance a podpora. Dobře si proto rozmyslete, co vlastně chcete a nebojte se o tom s partnerem mluvit. Nezapomeňte, že vztah bez vášně může velmi snadno shořet jako papír. Možná by Vám pomohla i návštěva sexuologické ordinace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9445 (magazinerotika.cz#385)


Přidat komentář