Pusa na dobrou noc

Možná, že se již tak dlouze, vášnivě nelíbáte jako na začátku vztahu. Je však pro Vás samozřejmé, abyste si s partnerem dali polibek na dobrou noc, ale také na dobré ráno a na přivítanou? Pak vězte, že patříte k výjimce.

 

Často se řeší otázka četnosti a kvality sexu s tím, jak se prodlužuje doba společného soužití páru. Je zřejmé, že povětšinou je sexu, jako takového, méně, stejně tak i do intenzity. Jak je to však s polibky? Proč ty nejsou řešené? Jsou snad něčím míň než soulož? S četností sexu si ani tak nemusíte dělat hlavu, pokud se u Vás zcela nevytratil. Je však na místě zpozornět v případě zjištění, že se s partnerem v podstatě již nelíbáte. Zatímco dříve jste se od sebe nemohli doslova odtrhnout, jak jste byli svými rty k sobě připoutání, nyní nastala situace zcela opačná? Už ani není pravidlem, že si dáte pusu na dobrou noc? V tom případě se odcizení kvapem blíží.

Důležitost líbání v našem životě

Polibky, které rozdáváme, mohou být nejen milenecké, ale také čistě kamarádské, rodičovské. Co Vy sami polibky, ať mileneckými, nebo kamarádskými, rodičovskými, sledujete? Nijak jste se nad tím nezamýšleli? Prostě je poskytnete v ten moment, který považujete za správný? Tím, že někoho líbáte, dáváte najevo jemu samotnému, ale i okolí, že je k Vám dotyčný nějakým způsobem spojený, že k Vám patří, a není Vám lhostejný. Jedná-li se o dospělého jedince, a navíc partnera, pak si Vaším věnovaným polibkem uzurpujete právo vlastnění. Druhého jedince sice není možné vlastnit, nemůže být Vaším majetkem, ale ostatní jedinci mohou zpozornět, a uvědomit si, že tady jim tzv. pšenka nepokvete. Ten, kdo tedy rozdává polibky, tak může činit z naprosto nezištných důvodů, z čisté lásky, zájmu, ale také současně z důvodů promyšlených, zištných.

Líbání v první fázi zamilovanosti

Zkuste se rozhlédnout kolem sebe, a zaměřit se na dvojice, které jdou spolu. Velmi lehce poznáte dvojici, která je spolu krátce, nehledě na to, zda se jedná o mladší, či věkově starší pár. Ti jedinci, kteří právě prožívají horoucí lásku, se k sobě budou intenzivně tisknout, držet se za ruce, objímat, pusinkovat. Ti, u kterých již první fáze zamilovanosti opadla, budou sice spolu, půjdou vedle sebe, ale jejich míra tisknutí se k sobě a líbání, bude mizivá. Na začátku vztahu párům nijak nevadí, že držení, objímání je při chůzi poměrně komplikovanou záležitostí, a polibky je tzv. okrádají o čas, který by mohli věnovat jiné činnosti. S postupující dobou, co jsou páry spolu, se však přestanou při chůzi objímat, protože se jim takto jde hůře. A ony polibky také nechávají „na později“, protože musí nutně být tam a tam, a nemají čas se nijak zdržovat. Jenže ono na později, také může být v nedohlednu. Určitě by tedy stálo za to, se umět a především chtít zastavit, byť jste spolu třeba již nějaký ten rok, obejmout se a políbit se.

City, které se promítají do líbání

Do líbání dáváme kus sami sebe. Intenzita a míra citů, které nás pohltí, se zároveň promítnou do našeho líbání. Polibky tak mohou být vášnivé, vroucí, toužící, žádostivé, nenasytné, ale také vlažné, studené. Čím delší dobu budete s partnerem, a nebudete nijak pracovat na nových vášních, zážitcích, tím se Vaše polibky budou stávat vlažnými, studenými. Ani si to pak možná ani neuvědomíte, ale jednoho dne se z Vašeho života líbání vytratí.

Vytrácení líbání v déle trvajícím partnerském vztahu

Budete žít s partnerem ne jako jedno tělo, jedna duše, ale jen vedle sebe. Budete sice tvořit pár, který k sobě patří, ale svým způsobem budete odcizeni, jako byste se neznali. K takovémuto zjištění můžete dospět třeba po pěti, deseti letech společného soužití. Možná, že si řeknete, že deset let je dlouhá doba, a že je obdivuhodné, jak dlouho byste s protějškem pěstovali zamilovanost, lásku a něžnosti. Chcete být však spolu jen deset let? Co dalších deset, dvacet let a více, které můžete mít před sebou? Vážně Vás bude uspokojovat takové žití nežití, sice v pohodě, bez hádek, střetů, ale také bez větší vášně, smyslnosti a prožitků? City, které jste do líbání investovali na začátku vztahu, se Vám nebudou jen tak samočinně zúročovat. Musíte se stále pokoušet rozdmýchávat plamínek ohně mezi Vámi.

Rituál pusy na přivítanou

Co bylo první, jaksi automatické, očekávané, když jste s partnerem střetli v uvedený čas? Nebyl to náhodou polibek? I když hned na začátku hovoříme o automatické činnosti, polibek ve Vás jistě zanechal pozitivní dojem. Každá schůzka, na které jste se s partnerem domluvili, začala krásným, sladkým polibkem, který byl zároveň předzvěstí, že je Vám spolu dobře, že se těšíte na další společně prožité chvíle. Schůzek, akcí, které pak spolu podniknete, může být bezpočet, stejně tak jako polibků. Váš vztah je na nejlepší cestě, a tak jednoho dne přestanete spolu jen chodit, a začnete spolu žít. Společné soužití Vám přinese nové možnosti, zážitky, které se Vám ve fázi chození nedostávaly.

Rituál pusy na přivítanou u společného soužití

Jenže jakmile spolu začnete žít, tak se vlastně již nestřetáváte. Již si vlastně nedomlouváte schůzky, protože máte místo, útočiště, kde můžete trávit Váš čas. Mohlo by se tak tedy zdát, že společné žití Vás okrade o rituál pusy na přivítanou. Vše je však jen zdáním. Můžete totiž zavést více rituálů, než jen jeden, který se Vám nabízel při chození. Mohou Vás totiž čekat rituály na přivítanou, když přijdete domů, rituál na dobrou noc, ale také rituál na dobré ráno. Takže sice možná přijdete o jeden líbací rituál, ale vzápětí získáte hned tři.

Rituál pusy na dobrou noc

Jaké bylo Vaše přání, když jste se s partnerem milovali ve večerních hodinách? Nepřáli jste si náhodou společně také, abyste spokojeně spolu usnuli, a ráno se probudili? Místo toho Vás čekala cesta domů, kdy jste se navzájem vyprovodili, a museli se tak na čas rozloučit? Jakmile však spolu začnete žít, mít svůj domov, tak se Vám takové přání hned splní. De facto každou noc můžete usínat v náručí toho druhého, tulit se, a ráno se spokojeně bok po boku probouzet. Než se oddáte do říše snů, tak si popřejete dobrou noc, a věnujete si sladký, něžný polibek.

Zevšednění polibků na dobrou noc

První měsíc, dva Vám pak přijdou společné noci tak výjimečné, báječné, že se jich nebudete moci nabažit. Čas však bude plynout, a Vy si zvyknete, že spolu usínáte, a nijak výjimečného Vám na tom nepřijde. Po čase začnete i usínat každý v jinou večerní, noční hodinu, protože se jednomu z Vás ještě nebude chtít jít spát, či bude mít nějakou práci apod. A aby toho všeho nebylo dost, tak se pomalu začnou vytrácet i ony sladké, měkké polibky na rty, kterými jste si přáli dobrou noc. Není škoda přijít o tyto polibky? Nebo Vám skutečně polibky již tak zevšedněly? Abyste však Vaším rozhodnutím nedávali druhému najevo, že i on Vám zevšedněl.

Rituál pusy na dobré ráno

Večer, když jdete spát, je větší pravděpodobnost, že budete ulehat ve stejnou dobu, než ráno, když se probouzíte. To však nic nemění na tom, že si poté, co se ráno střetnete v kuchyni, koupelně, můžete dát políbení na dobré ráno. I v tomto případě, stejně jako u polibku na dobrou noc, se jedná o velmi příjemný rituál, který stojí za to, ho dodržovat. I když se ony tři líbací rituály mohou zdát, jako ne zrovna důležité, mohou Váš vztah stále udržet v rovině vzájemné lásky a soudržnosti.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9406 (magazinerotika.cz#205)


Přidat komentář