První rande - čeho se vyvarovat

Možná máte ve své paměti uchované vzpomínky na svoje první lásky z prostředí školek a škol, kdy jste se snažili Váš protějšek zaujmout taháním za vlasy, zvedáním židličky na lavici aj. V dospělém věku nejdeme do seznamování tak přímočaře.

Ostatně, pošťuchování a dělání si naschválů by k nám sice přivedlo pozornost toho druhého, ale zcela jistě ne takovou, kterou očekáváme. I když se říká, že ten, kdo si hraje, nezlobí, ne vždy je určitá forma hraní vítaná a vhodná. Jak však na seznámení, jakých chyb se při něm vyvarovat? Je lepší se stavět do lepšího či naopak horšího světla? Nejen na tyto otázky můžete najít odpovědi v našem článku.

První schůzka, první rande

Přeskočíme tzv. předpřípravnou fázi, při které Váš protějšek náhodně, či systematicky potkáte, oslovíte. To, zda jste druhé osobě sympatičtí, a vyzařuje z Vás něco, co je pro druhého zajímavé, a lákavé k prozkoumání, bližšímu poznání, můžete celkem lehce poznat. Nejkrásnější období, je období vzájemného oťukávání, sbližování, období zamilovanosti, kdy Vás jen při pomyšlení na toho druhého lehce zamrazí v těle, divoce se rozbuší srdce, a před usnutím si vybavujete onu tvář. Od vzájemných sympatií je jen krůček k prvnímu randění, k první schůzce. Ta může rozhodnout, zda se vztah rozvine, nebo naopak skončí. Je prakticky jedno, zda se zaměříme na muže, či ženu. V obou případech bude konkrétní strana bezpochyby nesvá, v očekávání, co přijde, a tak se může i chovat jinak, než je pro ni příznačné. Teď půjde o to, zda ono jiné chování bude záměrné, či vyplývající z dané situace.

Hovornost na první schůzce

Co je pro Vás příznačné, spíše být v pozici posluchače, nebo jste spíše rádi středem pozornosti? Ani jeden extrém není zrovna tím nejlepším řešením. Budete-li povětšinou jen mlčet, maximálně přikyvovat, mile se usmívat, může z Vás čišet buď naprostá apatie, podřízenost, nebo tak šílená touha mít „konečně někoho“, že si tímto způsobem můžete najít naprostý opak Vás samotných, tj. dominantního partnera, který Vám bude „vládnout“. Pak je to samozřejmě otázka, zda Vám to vyhovuje, a jak se k tomu stavíte.

A budete-li naopak ze sebe chrlit jednu vtipnou historku za druhou, či se zaměříte na Váš životopis, kdy nevynecháte nic ze svého dětství, dospívání a současného žití, pak můžete protějšek docela odzbrojit, unavit, otrávit. A pokud Váš monolog bude stěžejní, kdy navíc budete do pokusů protějšku o převzetí si slova, zasahovat, a skákat mu do řeči, pak se můžete jevit ve světle vychloubače, jedince s velkým egem apod. Zlatá střední cesta je tedy nejlepší. Proč se do něčeho nutit, přetvařovat se, či se snažit na první schůzce sdělit vše, co se ve Vašem životě událo? Na to můžete mít spoustu času.

Nemusíte říkat vše, ale nelžete

A co již řeknete, ať už toho bude méně, nebo více, by mělo tzv. stát na pevných základech, ne virtuálních, tj. mělo by se jednat o pravdu, ne lež. Proč druhému protějšku sdělovat lživé informace například o svém současném stavu, věku, sourozencích, kontě, práci, apod.? Pokud hledáte seriózní, dlouhodobý vztah, ne jen takový flirt, pak jednoho dne stejně vyjde pravda najevo. A pokud se bude realita diametrálně odlišovat od toho, co jste sdělili, může Váš vztah, tak jak začal, také na lžích ztroskotat. Pokud nebudete něco chtít říci, pak se do toho nenuťte, odveďte řeč jinam, nebo prostě sdělte, že o tom nechcete mluvit, a tečka. Žádné vymýšlení si, stavění vzdušných zámků apod.

Nesdělujte informace jen o sobě, naslouchejte

Máte toho tolik, co říci? Dostáváte se doslova do varu, kdy nevíte, kdy skončit? Nebo dáváte v mluvení přednost protějšku, ale přesto, že hovoří, tak jste v podstatě myšlenkami jinde? Nechcete se však o druhém „něco“ dozvědět, poznat, koho máte před sebou? Přílišným zahleděním se do sebe, či naopak letargií, vypnutím myšlenek, toho však moc nezjistíte. Nemyslete si však, že to jste jen Vy, kdo hraje na schůzce určitou roli. Nemyslete si, že to jste právě Vy, nehledě na pohlaví, kdo rozhodne, zda bude další schůzka. Abyste nebyli nemile překvapeni, že i přes vyměnění si telefonních čísel, e-mailových adres apod., bude další rande. Nemusí tomu tak být. Budete-li se zajímat jen o sebe, strhávat na sebe pozornost, a druhého přehlížet, pak to druhá strana zákonitě dříve, či později vycítí. A v případě, že nechce být ve vztahu jen takovou puťkou, která bude kývat, poslouchat, obdivovat Vás, pak vztah velmi rychle změní směr, a to čelem vzad.

Pomlouvání bývalých protějšků

Dříve nebo později přijde řeč na to, zda jste měli již nějaký vztah, proč, a na čem ztroskotal. Otázky tohoto typu mohou padnout na první, či druhé, třetí schůzce. Můžete však i Vy sami začít se svoji „minulostí“. Určitě jste již slyšeli, či četli, že není vhodné při výběrovém řízení, když se ucházíte o určité místo, nadávat, či pomlouvat bývalého, či současného zaměstnavatele. A tohoto pravidla je dobré se držet také v osobním životě. Zde tedy místo zaměstnavatele, vystupuje bývalý protějšek. Ostatně, co od toho čekáte, když budete dotyčného, či dotyčnou pomlouvat, házet ho/ji do špatného světla? Pozitivní emoce nejspíš nevyvoláte, maximálně tak pohoršené, soucitné apod. Do značné míry navíc Vaše chování, postoj k dosavadnímu životu, ke kterému patří i minulost, vypovídá o Vás samotných. Tak, jak se chováte nyní, smýšlíte o bývalém protějšku, tak se možná budete chovat i k současnému partnerovi, partnerce. K prokouknutí není daleko, a tak vztah může skončit ještě dříve, než vůbec začne.

Přílišný zájem o druhého škodí

Doposud jste neměli v lásce příliš štěstí? Nebo se právě vykřesáváte, z ne zrovna úspěšného vztahu, a rádi byste zhojili bolavé srdce? Či to jsou dlouhé měsíce, dokonce i roky, co jste neměli někoho blízkého, ke komu byste se přitulili, schoulili v náručí aj.? Ve všech případech, a nejen těchto zmíněných, je pak tak trochu pochopitelné, že po novém vztahu, lepším vztahu, toužíte. A pokud se Vám bude na schůzce protějšek líbit, můžete to s Vaší tužbou i přehnat. Jedna věc je chtít ve svém nitru, druhá pak dát najevo ono chtění. Vaším přílišným zájmem můžete druhého naopak odradit, znechutit, či v něm vyvolat strach. Určitě tedy nijak netlačte na pilu.

Vzhled a upravenost

Vaší vizitkou není jen chování, ale také Váš vzhled. A nemyslíme ani tím, zda máte malý, či velký nos, dlouhé, či krátké vlasy, hubenější, či naopak zakulacenější postavu aj. Spíše tím myslíme upravenost, čistotu, vůni. V prvé řadě je dobré přizpůsobit oblečení prostředí, kam půjdete. Vzít si na sebe například oblek, když budete mít piknik v přírodě, či zavítáte na diskotéku, není zrovna nejideálnější. A naopak si vzít na sebe otrhané džíny, krátké tričko, sotva zakrývající pupík, zase není oblečením do luxusních restaurací. Vedle zvoleného oblečení je pak zde i jeho čistota, a v neposlední řadě Vaše vůně, ať už vůně vyzařující z Vás, či vůně za použití toaletní vody, parfému. Chodící parfumérie zrovna nikdo neobdivuje. A muž může být statný, drsný, prostě mužný, ale nelibě vonět potem linoucím se z podpaží však nemusí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9355 (magazinerotika.cz#34)


Přidat komentář