Povinnost manželského sexu

Na manželský sex se mohou názory různit. Někdo ho bere skutečně jako povinnost, kdy ho má i v momentě, kdy on sám nechce. Někdo se však na sex v manželství dívá zcela opačně, a užívá si ho se vším všudy.

 

Manželský sex jako povinnost mohou brát jak ženy, tak muži, kteří jsou do něj nuceni, ať už čistě z důvodu sexu, nebo při pokusu o početí potomka. Vše je však o úhlu pohledu, který si sami zvolíte. Manželský sex vám totiž může přinést mnohem více potěchy, vzrušení, uvolnění, než v případě, kdy jste s někým jen randili. Pojďte s námi odhalit důvody, které stojí za to se těšit z manželského sexu, a nebrat ho jen jako nucenou záležitost, ze které se časem stane všední rutina, stereotyp.

Komunikace o způsobu sexuálního uspokojení

Každý z nás má místečka, která, když se jich dotkne milovaná osoba, v nás podnítí bouři emocí a vzrušivých pocitů. I když je možné se soustředit výhradně jen na jasné erotogenní zóny, přeci jenom je erotogenních bodů po těle mnohem více, než dva, či tři. A v nich se jedinci liší. Dělat druhému potěchu jen v tom domnění, že se to asi druhému líbí, je sázkou do loterie, ale ne na jistotu. Jestli si chcete být skutečně jisti, že druhý při Vašich dotecích doslova taje, pak je třeba vědět, kde přesně, a s jakou intenzitou se ho dotýkat. Můžete si sice přečíst různé rady, tipy, kde se nachází erotogenní zóny. Nezapomínejte však na to, že Váš partner není jedinec z davu, a může se v mnohém od jiných lišit.

Vliv komunikace o sexu na spokojený sexuální život

A jak tedy zjistit, co se druhému při sexu líbí, aby ho sex bavil a nebyl pro něj nudou, povinností? Je to celkem prosté, komunikujte. Ve fázi chození jste se možná styděli otevřeně hovořit o sexu, intimních oblastech Vašeho protějšku. Jste-li manželé, tak je přeci jen předpoklad, že stud je již za Vámi, a Vy se můžete bez obalu bavit o všem. A že se možná dostaví nějaká ta červeň do Vašich tváří? To vůbec není na škodu. Alespoň je vidět, že je pro Vás sex stále neprobádanou a zvláštní oblastí dvou spřízněných duší.

Sexuální přitažlivost nahého těla

Jaká byla Vaše očekávání, když jste se měli poprvé s partnerem milovat? Jaké jste zažívali pocity, když bylo očividné, že daný večer se pomilujete? Mísilo se ve Vás vzrušení společně s očekáváním a obavou? Tušili jste, že sex bude báječný, ale nevěřili jste si v tom, že se druhému bude líbit jen tak bez oblečení? Tak takové obavy můžete u manželského sexu vypustit. Neznamená to fakt, že se nemusíte snažit již o sebe pečovat, starat se o sebe. Jde spíše o to, že Vás partner moc dobře zná, a kdybyste se mu nelíbili, pak vězte, že s Vámi nebude. I když je rozvod nepříjemnou záležitostí, je celkem jednoduché ho dosáhnout. Takže ze soucitu s Vámi protějšek rozhodně není. Stud z vlastního těla, že máte zadeček, bříško, povolenou kůži na stehnech, rukách, hoďte za hlavu. S přibývajícími roky je zřejmé, že Vaše křivky se ještě o něco více zaoblí, a kůže povolí. Mnohem důležitější pro Váš spokojený život je však to, jak se sami cítíte, jak chcete, abyste Váš život prožili. Žijte s tím vědomím, že skutečně nikdo není dokonalý. A i pokud byste měli dokonalé, vysoustruhované křivky, vůbec Vám nezaručí spokojený život, včetně života intimního.

Poskytování sexuální rozkoše

Ve fázi chození jste se možná soustředili na to, abyste při milostných polohách vypadali co nejlépe. Ruku na srdce, nebylo to Vaše hlídání poměrně úmorné, vysilující? Stále se hlídat, abyste měli zatažené bříško, abyste se neocitli v poloze, ve které Vaše tělo nevypadá zrovna lichotivě. V takovém případě jste si nejspíš sex moc nevychutnali. Uběhne pár měsíců, roků, a jako manželská dvojice přijdete na to, že není důležité, aby Vaše tělo bylo 100%. Mnohem více Vám samotným i druhému přinese, pokud si budete užívat vzájemné rozkoše. Tím, že se uvolníte, a znáte tělo, erotogenní zóny toho druhého, můžete mít sex zcela na jiné úrovni. Berte tělo, jako schránku, která sice může mít líbivý obal, ale mnohem více Vám dá vnitřek schránky, ono tajemství, které ukrývá, a které můžete společně „rozbalit“. Krom toho, pokud bychom zůstali v metaforách, schránku můžete natřít, ale vnitřek tím nezměníte. Soustřeďte se tedy na Vaše prožitky, pocity, vzájemně prožité chvíle.

Experimentování v sexuálních praktikách

I co do milostných poloh se mohou páry na počátku svého vztahu lišit. Jsou páry, které se raději drží jedné polohy, a příliš se nepouští do hlubin, ve kterých nejsou zrovna znalí, a neví, co by jim vstup do nich, přinesl. Jsou páry, které za každou cenu musí během milování vystřídat několik poloh, jinak by pro ně sex nebyl vůbec dynamický. V obou případech však můžete narazit. Zcela jiného je to však u manželského sexu, kde si nemusíte nic dokazovat, za ničím se pachtit. Je zcela na Vás, zda jedno milování bude čistě jen o poskytování rozkoše tomu druhému, o jedné poloze, nebo vyzkoušíte některou milostnou polohu, kterou jste ještě nepraktikovali.

Zkoušení nových milostných poloh

V manželství vás nic nežene, abyste byli přeborníky v počtu milostných poloh během jednoho milostného aktu. I jedna či dvě polohy, které postupně budete okořeňovat jiným pohledem, jinou polohou, či různými erotickými hračkami, pomůckami, Vám přinesou více, než divoké přemety. Manželský sex tak můžete brát jako kurz vaření, ovšem kulinářského rozměru, kdy si budete pokrm kořenit nejen známými přísadami, ale i zcela neznámými, které pokrm mohou pokaždé trochu pozměnit. Můžete se s partnerem stát šéfkuchaři milostného života. A když jsme již u těch pokrmů, vyzkoušejte milování s přídavkem čokolády, šlehačky, jahod, ananasu. Osvěžíte se, najíte se, a nudit se určitě nebudete.

Dosáhnutí orgasmu za každou cenu

Pokud bychom se vrátili k obavám, tak ty se mohly na začátku vztahu týkat nejen Vašeho těla, ale také Vaší šikovnosti. Sice se říká, že nikdo učený z nebe nespadl, ale žít s tím, že druhého nedokáže uspokojit, Vám asi moc na klidu nepřidá. Pokud bychom to tedy shrnuli, tak nejenže jste se hlídali v posteli, ohledně Vaší postavy, ale ještě jste byli ve stresu, abyste byli schopni druhému dopřát vyvrcholení. Není pak divu, že sex je mnohdy u začínajících párů takový nijaký, rozpačitý. Rozpačitost a nijakost však neplatí u sexu manželského.

Sexuální touha v manželství

Je pochopitelné, že čím delší dobu spolu budete, tím menší sexuální vzrušivost se u Vás bude vyskytovat. Není však pravidlem, že v manželství sexuální touha klesá. Záleží hodně na Vašich vlastních postojích a přístupu k milování. Všichni kolem Vám mohou tvrdit, jak s příchodem manželství, odešel sex. Jenže příčinou nemusí být samotné manželství, jako spíše postoj jedinců k manželství a sexu. Jen si sami promítněte, čeho všeho jste byli schopni, když jste byli v nejvyšší fázi zamilovanosti. Nejspíš jste podnikali i takové kousky, ke kterým byste se nyní jen stěží uchylovali. Nevadilo Vám, že se nevyspíte. Překonali jste i chorobu, kdy jste se nachlazení, ale i s teplotou vypravili k druhému, jen abyste se viděli. S manželstvím tak trochu zpohodlníme, což ovšem není nijak na škodu. Je velký rozdíl mezi zpohodlněním a pohodlím. A tak, co si udělat pohodlí, užít si možnosti, že se nemusíte nikam štrachat, přes celé město? Zhodnoťte veškeré přínosy, které Vám manželství přináší. Ony přínosy pak promítněte do Vaší touhy k partnerovi.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9407 (magazinerotika.cz#208)


Přidat komentář