Oddělené ložnice jako pomoc v sexuálním životě

Když se dozvíte od známých či kolegů, že mají s partnerem oddělené ložnice, co to ve Vás vyvolá? Hned si říkáte, že je to začátek konce jejich společného soužití? Oddělené ložnice však mohou mnohdy naopak vztah zachránit.

 

Ne vše, co vypadá hned na první pohled jako nevýhoda, se tak v konečném důsledku může jevit. A to platí i pro oddělené ložnice. Není tak hned důvodu řešení oddělené ložnice zatracovat, dokud jste to sami nevyzkoušeli. Nabízí se pak otázka, pro však vůbec oddělené ložnice zkoušet, proč o nich uvažovat.

Význam oddělené ložnice – biorytmus

Jak jste na tom s protějškem stran biorytmů? Jste oba dva vnitřně nastaveni tak, že chodíte spát ve stejnou dobu, čímž se navzájem nerušíte případným pozdějším lomozením v ložnici? A jak jste na tom stran pracovní doby v zaměstnání? Chodíte oba dva na jednu směnu, či jeden z Vás má i noční? Jeden z důvodů, proč se rozhodnout pro oddělené ložnice je právě rozdílný biorytmus. To, že jdete do postele unaveni, a jediné co si přejete je spánek, se však nemusí povést, pokud jeden z partnerů naruší kvalitu spánku druhému z partnerů.

Význam oddělené ložnice – chrápání

Chrápání je povětšinou příznačné pro mužské pokolení. Ovšem, jsou i výjimky, kdy chrápe také něžné pohlaví. Jak jste na tom u Vás? Patříte k těm šťastným, kteří nemusí řešit chrápání? Možná, že nyní ne, ale vězte, že s postupujícími roky, zvyšující se váhou, se může stát chrápání i Vaším problémem. Jste-li navíc natolik náchylní na hluk, kdy musí být v ložnici totální ticho, pak i sebemenší zachrápání, stran hlasitosti, pro Vás může být doslova výbuchem. Mlaskání sice může pomoci, kdy se partner převalí na druhý bok, a Vy posléze zase usnete. Jenže přerušovaný spánek není zrovna kvalitní pro nabrání potřebných sil, pro odpočinek. A pokud je chrápání na dennodenním pořádku, pak je jen otázkou času, kdy se nevyspání promítne do celkové Vaší kondice, do pracovní výkonnosti, osobní spokojenosti apod.

Význam oddělené ložnice – dětský pláč

S příchodem dětí do rodiny je třeba počítat minimálně první rok, že se moc nevyspíte. O to méně se však vyspíte, pokud budete mít miminko u sebe v ložnici, ať už v postýlce, nebo dokonce v posteli, což se moc nedoporučuje. Miminko se povětšinou budí po dvou, třech hodinách, kdy má hlad a potřebuje mlíčko. To s sebou přináší procitnutí vždy tak na hodinu, pro nakojení či nakrmení, přebalení, ukonejšení. Aby oba dva partneři k děťátku vstali, je sice obětavé, ale jeden z nich je přeci jen nyní hlavním živitelem rodiny, a tak musí být v práci co nejvíce fit. To samozřejmě neznamená, že maminka novorozence nepotřebuje spánek. Může si však, pokud to situace přes den dovolí, s miminkem na chvíli lehnout, odpočinout, a tak alespoň trochu snížit spánkový deficit. Této možnosti však otec novorozence, nemá. Anebo naopak, pokud do práce chodí žena, a doma na mateřské, rodičovské, je muž.

Možnosti oddělené ložnice

Jak rozdílný biorytmus, tak chrápání a dětský pláč se mohou stát svým způsobem důvodem k narušení vztahové rovnováhy, spokojenosti ve vztahu. Nemusíte však až hasit vzniklý požár. Můžete být předvídavými, a podle momentální situace, se po vzájemné dohodě, zařídit. Na tom, že pak budete mít oddělené ložnice, nemusí být vůbec signálem, že je ve Vašem vztahu něco v nepořádku, že Vám neklape. V těchto případech tak plní oddělené ložnice úlohu preventivní. Svým způsobem se tak jedná o první pomoc, ne až poslední, která by kolikráte ani nemusela stačit, a nebyla tak efektivní, jak byste si přáli.

Oddělené ložnice – možnost vzájemné opětovné touhy

Nyní si možná říkáte, co je to za nesmysl, jak může oddělená ložnice vzbudit vzájemnou žádostivost. Každý stereotyp je však ubíjející. A tak, jak jste se zpočátku těšili, jak budete mít společnou ložnici, kdy budete den co den spolu po boku ležet, spát, probouzet se, po pár letech ztratí ono kouzlo, onu jedinečnost. Zpočátku pro Vás bylo vzrušující, jak jste se před sebou svlékali, ale co nyní? Již se svlékáte, a následně oblékáte do pyžam, jako na běžícím pásu, tzv. šup, šup a přijde Vám to normální? Již se oči Vašeho protějšku žádostivě nedívají na svlečenou nahou část Vašeho těla? Spíše jdou oči kamsi jinam, nad Vás, vedle Vás?

Míra všednosti ložnice je ve Vašich rukou

Ne, nemusíte se obávat, že by snad bylo něco ve Vašem svazku nenormálního. Tuto situaci, všednost ložnice, zažívá nemalý počet párů, který spolu žije již nějaký ten rok. A s každým dalším rokem se rutina jen bude prohlubovat. Tedy, nemusí, pokud s tím něco uděláte. „V rukávu“ máte možný triumf v podobě oddělené ložnice. Je však důležité, abyste se na daném oba dva shodli. Je důležité, abyste dané řešení oba dva chápali správně. Rozhodně se nemůže jednat o chápání, že je to trest, apod. To by pak oddělená ložnice moc opětovné vzkříšení touhy, nepřinesla.

Hra na svádění

To, co Vám nyní přijde samozřejmé, a bohužel již nijak zvláštní, vzrušující, se může zase změnit k lepšímu. Můžete se svým způsobem svými pocity ocitnout jako na počátku vztahu, kdy jste přitahovali, sváděli, hýčkali. Sama oddělená ložnice tak nevyřeší, že najednou, lusknutím prstu, za den, týden, měsíc, po sobě začnete více toužit. Musíte k Vašemu rodinnému, partnerskému štěstí jít naproti, nestát jen opodál, a vyčkávat. Poté, co se dohodnete na oddělené ložnice, můžete hned začít se sváděním, nebo si poskytnout vzájemný čas, čas na oddech a srovnání si myšlenek. Ono vnitřní zahloubání ničemu neuškodí, naopak Vám může přinést řadu rozhřešení, kdy zjistíte, že řada věcí, které jste na druhém obdivovali, již nyní považujete za samozřejmé. Jenže pozor, ve vztahu není nic samozřejmě, a ještě k tomu nic jisté navěky. O vztah, harmonický vztah je třeba neustále pečovat, rozvíjet ho, obohacovat ho. A k onomu obohacování může přispět i zmíněná hra na svádění.

Kvantita v sexu nemusí být vždy výhodou

Ložnice, místo, které bylo na počátku vztahu, a možná ještě v prvním, druhém, třetím roku společného soužití, svědkem četných milostných hrátek. Nyní již se četnost mohla výrazně snížit. Četnost však ještě nevypovídá nic o hloubce, kvalitě vztahu. Je i zcela normální, že s přibývajícími dny, týdny, měsíci, roky, kdy spolu žijete, se četnost snižuje, nebo je více méně stejná, ale na úkor kvality. A právě pro dlouhodobý vztah, ne jen takový úlet, nezávazný svazek, je spíše důležitá kvalita než kvantita. Na kvalitu sexu, milování, vnímání vzájemných potřeb, je dobré se soustředit. Při Vašem „novém“, opětovném svádění, tak již nemusíte lámat rekordy, abyste druhému dokázali, jak jste výkonnými. Protějšek jste již získali, „ukořistili“.

Láska spojená s něhou

Nyní je spíše čas na jeho opečovávání, jeho ujištění, že s Vámi šel do svazku správně. Co na tom, že se třeba budete milovat jednou za týden, čtrnáct dnů. Uvidíte, že protějšku, ale i Vám samotným, dá mnohem více procítěnost milování se zaměřením na to, co se Vám skutečně líbí. A až k sobě najdete tu pravou cestu, může být zase ložnice společná. Uvidíte, že Vám již tolik nezevšední, jako poprvé.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9366 (magazinerotika.cz#60)


Přidat komentář