Nevěra v manželství - jak překonat krizi?

Váš dosud harmonický a pohodový rodinný život zasáhla těžká krize - nevěra! Bolí to a v jednu chvíli máte chuť na všechno se vybodnout. Nebo snad přemýšlíte o odpuštění a na celou věc zapomenete?

Člověk si díky nevěře partnera často uvědomí, jaký sám doopravdy je a jaký je jeho vztah. Nevěra nás donutí přemýšlet nad tím, co od života očekáváme a co je pro nás opravdu důležité. Zkusme nevěru hned neodsuzovat, ale řešit!

Jak se vyrovnat s nevěrou?

Existují jen dvě možnosti - odpustit a vyrovnat se s těžkou krizí nebo odejít a začít nový život. Obě tyto rozhodnutí ovlivňuje spousta faktorů. Zkuste sama sobě odpovědět na pár otázek. Proč k nevěře došlo? Co jsem udělala špatně, že mě manžel začal podvádět? Napište si všechno na papír a získejte tak nadhled nad celou situací. Pokud chcete dát partnerovi druhou šanci, musíte chtít bojovat oba. Není možné, aby byla snaha nápravy jen na jedné straně. O vztah je nutné bojovat, zachránit co se dá. Musíte to chtít oba! Pokud se rozhodnete nevěru tolerovat, už nikdy se na toto téma nebavte. Snažte se nevytahovat úlet manžela při každé sebemenší hádce a neustále mu jeho chybu vyčítat. Nikdy nekontrolujte jeho telefon ani emaily! Nesnažte se vědět detaily jeho nevěry a nepátrejte po jeho milence, pokud ji neznáte osobně. Se svým partnerem byste se měla bavit pouze o tom, proč k nevěře došlo. Komunikujte. Vyzvěte ho, ať Vám řekne, co mu ve vztahu chybí a zkuste se zamyslet, zda není chyba i ve Vás. Věnujete se manželovi dost? Staráte se o jeho potřeby? Máte spolu často sex? Váš manžel by se Vám měl za svůj čin omluvit. Úcta je totiž důležitou složkou každého manželství. Pokud se partner tváří uraženě a nemá potřebu se Vám omluvit, odejděte od něj. Rozhodně byste neměla být nevěrná ,na oplátku,.

Předejděte nevěře!

Nevěra se může opakovat. Měla byste se mít na pozoru a svého manžela neustále pozorovat, ne však hlídat každý jeho krok. Nevěře se dá snadno předejít. Jak? Svůj vztah neustále rozvíjejte. Dejte si pozor na stereotyp, překvapujte! Pravidelně odkládejte děti na hlídání a užívejte si jeden druhého. Připomínejte si momenty, kdy jste se do sebe zamilovali. Prožívejte spolu nové a nové zážitky. Velmi důležité je spolu denně komunikovat! Dávejte najevo své pocity a přání a naslouchejte i potřebám partnera. Neméně důležitý je také spokojený sexuální život! Snažte se být pro manžela stále atraktivní, choďte doma upravená a starejte se o sebe. Udržujte si zdravé sebevědomí a do postele přinášejte nové věci. Zkuste svůj vztah postavit zejména na vzájemné důvěře a toleranci. Dávejte svému muži dostatek svobody, ale zároveň ho dobře prověřujte.

Nevěra je sama o sobě velmi bolestivá záležitost. Vyskytovat se může často a také se u slabých jedinců opakuje. Záleží opravdu jen a jen na Vás, jak se s ní poperete a zda stojí za to, o vztah bojovat.

Nechci zahýbat, ale dělám to pořád

Bohužel se můžeme dostat i do situace, kdy zahýbat nechceme, ale děláme to. Je to způsobeno tím, že chceme sami sobě neustále dokazovat svou atraktivitu. Notorické zahýbání nás nikdy nemůže učinit šťastným. Pokud svého partnera podvedeme a nechceme o něj přijít, měli bychom vážně zpytovat svědomí a poradit se sexuologem. Trpí tím zejména naše duševní rozpoložení, protože nevíme, co chceme. Nečeká nás tak nikdy plnohodnotný vztah a těžko můžeme čekat, že nás bude někdo milovat. Vše je otázkou času a povahy. Někteří lidé se pouze potřebují tzv. vybouřit, poté sami zjistí, že jim více vyhovuje stav - být milován a milovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9444 (magazinerotika.cz#379)


Přidat komentář