Nejčastější výmluvy před sexem

I když je milování tak báječné a uvolňující, ne vždy jsme k němu svolní. Ne vždy se nám chce, ať už z jakéhokoli důvodu. Odmítnout však druhého, který se chce s námi milovat, je poměrně citlivou záležitostí, nehledě na to, zda odmítá žena či muž.

Ne vždy, když řekneme, že se** nechceme, či nemůžeme milovat**, se jedná čistě jen o výmluvu, lenost apod. Život není vždy procházkou růžovým sadem, a můžeme být životem doslova semleti. A i když nám dalo svým způsobem „práci“ si najít životního partnera, se kterým nám je báječně, ještě není dokonalý protějšek zárukou, že se budeme denně milovat. Na vině, že zrovna nechceme sex, mohou být závažné, i méně závažné věci, důvody. Důvody, které se mohou u něžného a mužského pohlaví i značně lišit. Pojďme se podívat na nejčastější důvody, či výmluvy, se kterými se můžete setkat, či které sami třeba používáte.

Bolest hlavy

Čím jiným začít, než právě bolestí hlavy? Bolest hlavy skutečně patří k nejčastějším výmluvám, ke kterým se převážně něžné pohlaví uchyluje. A bolest hlavy je natolik známá věc, že na ní byla sehrána i nejedna mediální scénka, vymyšlený vtip, apod. A zatímco muži jsou spojováni s „rýmečkou“, a také i oni nezůstávají ochuzeni o posměšky, ženy bojují s bolestí hlavy. Jenže ne vždy je bolest hlavy výmluvou. Žena je více citově založená, více si vše bere k srdci, více ji zasáhne stres, posměšky, ústrky, apod., že není divu, že se její tělo brání. A jedním z obranných mechanismů, kdy dává tělo najevo, že je nejvyšší čas se zastavit, začít trochu jinak žít, může být bolest hlavy. A tak, pokud žena při „pokusu“ o milování muži odvětí, ať už s menším, nebo větším zaujetím, že ji bolí hlava, nemusí se vždy jednat jen o pouhopouhou výmluvu. Problém však může nastat, pokud bolest hlavy bude častá, ať už skutečná, nebo fiktivní.

Únava a zase ta únava

Další, neméně častou výmluvou, proč nechceme ve večerních, nočních hodinách všedního, ale i víkendového dne skotačit, je únava. A i zde se nemusí vyloženě jednat jen o výmluvu. Co do četnosti, pak může únava, jako důvod pro stopnutí milování, zaujímat také vrchol žebříčku nejčastějších výmluv. Zatímco bolest hlavy je vyloženě typickou ženskou záležitostí, únava může postihnout jak ženu, tak muže. A tím pádem se na únavu může „vymluvit“ ženské i mužské pohlaví. Únava je s dnešní dobou velmi úzce spojena. Ono, ostatně není důvodu chodit někam daleko. Sami nahlédněte do Vašeho života, jak ho vedete.  Sami si odpovězte, zda žijete poklidným životem, nebo tzv. nestíháte, jste povětšinou ve stresu. Řada, ne-li většina z nás tráví v práci většinu dne, poté je však nečeká jen odpočinek, ale spíše starosti o domácnost, nákupy, vaření, úklid, péče o děti apod. Takže o relaxování, jako takovém, se moc nedá hovořit. Snad jen v čase dovolených. Jenže ve dnech volna se nejeden z nás zase snaží honem, honem dohnat resty, které se během roku nahromadily, a tak místo skutečného odpočinku, může být taková dovolená na zotavenou spíše ubíjející.

Není nálada na sex

K další velmi časté výmluvě, ovšem ne již tak jasně dané, je, že není ta správná nálada. Na druhou stranu je to poměrně pochopitelné. Kdo z nás se dokáže jen tak mávnutím ruky změnit v osobu, která hned teď zapomene na starosti, které se nám honí hlavou, na nedokončené úkoly, hořící termíny, apod., a plně si dokáže vychutnat milování? Pokud k takovým jedincům patříte, pak „klobouk dolů před Vámi“. A tak, pokud se Vám od protějšku dostane v posteli odpověď typu, že nemá náladu, pak nemusíte hned začít pociťovat zášť, hněv, apod. Jsme lidskými bytostmi, nejsme roboty s knoflíky, které lze jednoduše naprogramovat, zapnout, vypnout, naladit, jak chceme. Na druhou stranu, určitě i Vy sami jste se minimálně jednou, nebo opakovaně milovali, kdy jste na erotické hrátky neměli tu správnou náladu. Jenže takové milování pak vypadá zcela jinak, než milování uvolněné, žádostivé, kterému dáváte maximum. Ten, kdo se miluje bez zájmu, může podlehnout letargii. Milování bez zájmu také může sklouznout u strany, která se miluje se sebezapřením, do totální nechuti, zhnusení. A velmi lehce se pak také může stát, že protějšek, který si milování „vynutil“, pak zapříčinil, že vztah začne haprovat, a dokonce i skončit.

Děti jsou vedle v pokojíku

Je třeba mít v patrnosti, že vztah dvou lidí se vyvíjí, tedy, chtějí-li dva svůj vztah někam posunout, rozvíjet ho. Netřeba snad říkat, že na počátku vztahu je velká zamilovanost, kdybychom spolu nejraději trávili každou volnou minutku, neoddělili se od sebe, a v posteli se milovali ne jednou týdně, denně, ale i několikrát za den. Jenže zamilovanost dříve, nebo později pomalu ustoupí, kdy si pak i sundáme růžové brýle a ocitneme se v „obyčejném životě“. Přijde-li pak rodina, tj. nový člen rodiny, je třeba počítat s tím, že nás sice čeká řada radostí, ale také starostí a povinností. A pokud bychom navázali na jeden z výše uvedených odstavců, který se týkal únavy, pak malé děti vyžadují značnou část naší pozornosti, značnou část našeho času. Pomineme-li pak únavu, je tu také odpovědnost a vědomí, že sice máme vlastní ložnici, kde se můžeme milovat, ale hned vedle je dětský pokojíček, kde děťátko spinká. A pokud je jeden z nás při milování tak trochu hlučnější, pak jednou z výmluv, proč se zrovna nemilovat, když dítě nespí, je, aby nás neslyšelo. Místo „klasického“ večerního, nočního milování, které probíhá desítky minut, se pak stále častěji budeme uchylovat k rychlovkám, které trvají sotva pár minut, a uskutečňují se na všech možných místech.

Zlost, která námi cloumá

Že není nic tak horké, jak se uvaří? Že ráno je moudřejší večera? Žádný vztah není po celou dobu svého trvání harmonický, a nepluje jen na růžovém, nadýchaném obláčku. Každý vztah se za čas bude potýkat s nějakou tím bouřkovým mrakem. Bouřkou, která však má svůj počátek a konec. Sice se říká, či traduje, že nejsladší usmiřování je v posteli, ale milovat se, když jsme pohádaní, dokáže, jen málokdo. Nedivte se tedy, že pokud se s protějškem pohádáte, ať už o čemkoliv, pak jen tak mávnutím kouzelného proutku můžete za protějškem přijít, přitulit se k němu, a jít hned do ložnice. Pokud je „naštvanou“ osobou muž, pak může být jeho usmiřování o něco těžší, než v případě něžného pohlaví. A zatímco muži si z žen tropí žerty, že je bolí hlava, pro muže samotné je zase charakteristické, že jsou ješitní. Samozřejmě, není od věci se usmířit, a to v lepším případě, co nejdříve. Ovšem pro mazlení, milování se rozhodněte spíše až v momentě, kdy budete udobřeni, kdy bude mezi Vámi vše urovnané, vyjasněné.

Brzké vstávání

Zaměstnání nás stojí spoustu času, invence, sebezapření. Zaměstnání nás však živí, šatí. Někdo chodí na jednu směnu, jiný na dvě, či tři. Někdo musí do práce vstávat velmi brzo, jiný třeba „až“ na osmou, devátou ráno. Pokud musíme vstávat příliš brzo, pak do určité míry je takové vstávání nemilým zásahem do našeho organismu. Na vstávání v určitou hodinu si můžeme zvyknout, ale moc nám nepřidá, a spíše se cítíme znaveni. O to více, pokud navíc chodíme spát v pozdější hodinu, a míváme spánkový deficit. Pokud se pak dostaneme do postele v pozdních večerních, či nočních hodinách, a vzápětí se k nám přitulí partner s tím, že se chce mazlit, je otázkou, zda mu odvětvit, že jsme unaveni, ráno brzo vstáváme apod. I zde se tedy nemusí jednat o výmluvu, ale fakt. A tak není od věci pak v tom případě spíše směrovat na volné víkendové dny, kdy si můžeme více přispat. Milování si pak mohou užívat oba dva, jak muž, tak žena.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9380 (magazinerotika.cz#110)


Přidat komentář