Návod na rozchod

V dnešním světě je třeba pamatovat na konkurenci a sílící tlak v pracovním prostředí. I v soukromém životě je nutné čelit překážkám. Vše by se však nemělo točit pouze kolem udržení vztahu. Je dobré být také připravenými na pokud možno bezbolestný rozchod.

Návod na rozchod

Stačí si otevřít časopis se zaměřením na vztahy, nebo zabrouzdat po internetu, a budete-li hledat rady a tipy, jak si udržet partnera po pěti, deseti, dvaceti letech vztahu, manželství, bezpochyby požadované informace najdete. Udržení vztahu souvisí totiž s nadějí na další lásku. Oproti tomu rozchod zase jde ruku v ruce se smutkem, zlomeným srdcem, bezesnými nocemi atd. Není se tedy moc čemu divit, že se jedinci spíše soustřeďují na udržení vztahu stůj co stůj, než na samotný rozchod. A když se vztah nepodaří udržet nad vodou, tak konec jako takový, je pádem sám o sobě. Pád však nemusí být s tvrdým dopadem, ze kterého se budete dlouhé týdny, měsíce a možná i roky léčit. Vlastním přičiněním můžete pád zbrzdit, díky čemuž se rozchod nestane obávaným a strašným strašákem, ale zůstane „jen“ nevyhnutelností, součástí života. Návod na rozchod se Vám může hodit, ať už budete stranou, kdy Vy sami budete iniciátorem rozchodu, nebo stranou, kdy si vyslechnete verdikt z úst Vašeho partnera.

Udržení vztahu & ukončení vztahu

Jde-li Vám o udržení vztahu, kdy chcete Vašemu svazku dát ještě jednu šanci, pak nejspíš děláte vše proto, abyste se odrazili ode dna, kde se nyní nacházíte. Nyní se vžijte do situace, že chcete vztah ukončit. Jak se k ukončení vztahu postavíte? Budete také dávat vše do „plánu“ pro ukončení vztahu, nebo tím, že jste již vztah odepsali, Vám vlastně nezáleží, jak co se bude dít, a tak se s druhým rozejdete třeba i na dálku, tj. prostřednictvím SMS zprávy? Zmiňovaný způsob předání informace partnerovi o konci vztahu, není nijak ojedinělou záležitostí, a to vzhledem k možnostem, které nám moderní doba nabízí. V tomto případě však možnosti moderních technologií nahrávají do karet jedincům, ať už „slabým“, sobeckým, nebo jen těm, kteří prostě jdou s davem. Vám samotným by se líbilo, kdyby se s Vámi partner rozešel SMS zprávou, aniž byste měli možnost si vše vyříkat, znát důvody atd.? Způsob života může být jako bumerang. Tak, jak Vy se budete chovat, tím, jak budete do okolí „vysílat“, tím samým, či velmi obdobným způsobem se k Vám budou chovat druzí. Svým chováním jim totiž sdělujete nejen, jací jste, ale také, jak chcete, aby druzí jednali směrem k Vám.

Když dostanete kopačky & když dáte kopačky

Každá záležitost má dvě strany, stejně tak každý čin. Shodnout se pak na tom, zda je lehčí, či lepší být na straně, která dostává kopačky, či ta, která je dává, není jednoznačné. Něco jiného je to s dárky, kdy je rádi přijímáme i dáváme, a možná s větší měrou dokonce dáváme. Přenést se pak ve stejném duchu do rozchodu, nám již neposkytuje takové rozpětí křídel. Tím, že druhému dáte sbohem, můžete pociťovat, že máte navrch, a tak je na Vás, jak vztah ukončíte, jak rychle, kdy fyzicky odejdete. Na rozchod se také můžete připravit, kdy budete své city držet na uzdě, a dost možná, že si přehrajete pár scénářů, jak by mohl Váš protějšek rozchod vzít, reagovat na něj. Budete-li však nad tím, kdo kopačky dostává, pak nemůžete využít momentu překvapení, spíše sami budete překvapeni, šokování, zaskočeni, a to o to více, pokud jste konec vztahu netušili. Čím větší překvapení pro Vás, tím více si s Vámi mohou v ten moment zahrát emoce. Dostane-li kopačky žena, pak se svými emocemi může nechat unést, a z toho důvodu muži rádi o něžném pohlaví říkají, že jsou hysterky. Dostane-li kopačky muž, pak kolem sebe začne kopat, nebo se překvapivě také dostaví vlna emocí, kdy pak zase žena může označit zástupce mužského pohlaví za slabocha, zženštilého jedince aj. Můžete sebe i partnera ušetřit míry ponížení, urážek, vzteku, pojmete-li rozchod čestně, tj. nebudete hrát křivou hru. Pomoci Vám může následující rady, jak na rozchod.

Partnerský rozchod v soukromí bez přítomnosti svědků

Tak, jako jste se chtěli s Vaší láskou všem pochlubit, vykřičet jí do celého světa, tak v případě rozchodu udělejte přesný opak, tj. stáhněte se do ústraní. Opět se totiž vžijte do partnera, respektive si představte, jak by Vám bylo, kdyby Vám partner řekl, že s Vámi končí, a přitom kolem Vás byli přátelé, známí, či kolegové z kanceláře. A tak, jako je vhodné první rande směřovat na veřejné místo, kde je plno osob, zde je naopak vhodné rozchod směřovat do soukromí, kde budete pokud možno, jen Vy dva. Tím, že budete jen Vy a protějšek, do určité míry eliminujete, že dojde k hysterické scéně, kdy by mohla žena hledat v cizích osobách „spojence“. I když se říká, že i stěny mají uši, v tomto případě se nemusíte ničeho obávat. Stěny si možná vyslechnou citové výlevy, obviňování, křik, ale nepůjdou proti Vám. Ve hře budete pouze Vy a partner.

Pravý důvod konce vztahu

S druhým se můžete chtít rozejít prakticky z jakéhokoli důvodu. Dokonce ani vlastně nemusíte vědět, proč se s ním chcete rozejít, jen Vám to prostě ve vztahu s ním třeba nevyhovuje, necítíte se naplněni atd. Není nad upřímnost. Budete-li druhému mlžit, pak mu také můžete dávat falešné naděje, že se jednoho dne možná zase k sobě vrátíte. Vlastně byste tím za sebou nezavřeli dveře, ale nechali pootevřená vrátka s tím, že máte v partnerovi záruku, že k Vám případně „přiběhne“ na Vaše zavolání. Jedna z poměrně častých vět, kterou pronáší spíše muži směrem k ženám, když jim chtějí dát sbohem, a přitom se nechtějí dočkat scén, je, že jim řeknou, že pro ženu nejsou dost dobrými, že si žena zaslouží někoho lepšího. Pokud by to bylo myšleno vážně, jakou ženu by si muž k sobě přál mít? A proč by ani po dušování něžného pohlaví, že tomu tak není, ze svého muže neustoupí, a na rozchodu trvá? Tím, že mlžíte, lžete, shazujete a ubližujete i sami sobě. I když se zdá, že je svět velký, tento způsob Vašeho jednání se může donést i k uším osoby, o kterou třeba budete stát. A co kdyby Vám pak dotyčná osoba po pokusech svádění řekla, že pro Vás sama není dost dobrá?

Citové vydírání partnera

I když budete v soukromí, i když řeknete pravdu a nic než pravdu, může dojít na emoce doprovázené slzami, srdceryvným pláčem. Budete takový scénář trochu předvídat, a tak se role ublíženého ujmete sami, abyste tak v rukou drželi triumf? Dokážete si však představit „smrtelnou“ kombinaci pro partnera, kdy nejenže mu sdělujete ortel konce vztahu, ale také mu vlastně berete jedinou možnou zbraň, respektive obranný mechanismus v podobě emocí? Takové chování je skutečně podlé a nízké. Ať už jste ženou, nebo mužem, snažte se nést důsledky Vašeho rozhodnutí. Tak, jako truchlící po pozůstalých mají období smutku, tak i partner, který k Vám choval něžné city, má právo se zlobit, plakat, a tak trochu nadávat. Jednotlivé fáze období po rozchodu, jsou všechny doprovázené city, emocemi. Pokud by chyběly, mohl by se Váš vztah, respektive konec vztahu negativně odrazit na dalším milostném životě Vašeho ex partnera.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9434 (magazinerotika.cz#340)


Přidat komentář