Muž a pes - pro koho se žena rozhodne

Bohužel ne každý vítá v domě domácího mazlíčka. Jak se zachováte v případě, že budete chodit s mužem, a dozvíte se, že nechce mít ve svém bytě za žádnou cenu pejska? Problém je však v tom, že Vy již štěkajícího chundeláčka máte.

 

Budete tak stát před dilematem, komu z nich dát přednost. Muž ze svého stanoviska neustoupí, a pejsek Vám jen těžko něco řekne. Zvolíte si lásku mužskou, nebo psí? Říkáte si, co když muž, se kterým nyní jste, je pro Vás ten pravý, nejlepší, a jiný takový již nebude? Jenže, nemusí to tak být. Možná, že zrovna za týden, měsíc potkáte muže Vašeho srdce, kterému navíc nebude vadit Váš chlupáček. Rozhřešení nebude stát na nikom jiném, než na Vás. Vy se musíte rozhodnout.

** ** Muž versus pes

Dá se vůbec volit mezi pejskem a mužem? Každý z nich Vám totiž může poskytnout, nabídnout jiné hodnoty. Nedá se tak poměřovat to, co neumožňuje stejné parametry. Je možné porovnávat dva muže, či dva pejsky, ale ne pejska a muže. Nezbývá Vám tedy nic jiného, než si vzít všechna pro a proti k muži a pejskovi. Podle toho, co Vám vyjde, co pro Vás bude důležitější, si můžete zvolit.

Pes – věrná tvář

U koho myslíte, že budete mít větší jistotu věrnosti? Bude to pejsek, nebo muž? Zatímco pejskovi stačí Vaše láska, pozornost, péče, něha, tak lecjakému muži to nestačí. Muži se často přes spokojený vztah dostanou do bodu, kdy se začnou nudit, a budou potřebovat nový vzruch, a to v podobě jiné ženy. To se Vám však u pejska nestane. Dokonce, ani když mu někdo jiný nabídne pamlsek, tak kvůli němu hned s ním neodejde. Muž se však nechá tzv. opít rohlíkem, když na něj žena vytáhne své „zbraně“ v podobě svádění, prádla, lichotek aj. Mohlo by se také stát, že dáte přednost partnerovi, před pejskem, ale za pár týdnů, měsíců přijdete na to, že Vás muž podvádí, či je nepoučitelný sukničkář.

Pes – němá tvář

Pes Vám sice nemůže slovně říci, co si myslí, co k Vám cítí, co chce apod., na rozdíl od muže. Na druhou stranu se však může vyjadřovat jinak. Bezpochyby poznáte, když má radost, nebo smutek, když ho něco sužuje. Muž Vám toho na druhou stranu může říci až moc. Slova mohou hladit, ale také mohou zraňovat. A muži si častokráte neberou servítky. Ne vždy tak od muže uslyšíte zrovna to, co chcete. Muž Vám může říkat, jak Vás miluje, ale také, Vás může zasypat výčitkami, nadávat Vám, hulákat na Vás. S pejskem budete mít klidnou domácnost, kdy se jen těžko na sebe slovně poškorpíte. S mužem můžete mít také tichou domácnost, které však bude předcházet nepěkná hádka. A tak tichá domácnost nejde vždy ruku v ruce s vnitřní pohodou.

Pes – projev radosti s Vaším příchodem

Co myslíte, jaký obrázek Vás bude čekat, když přijdete domů? Bude-li doma pejsek, pak za Vámi přiběhne, radostně bude vrtět ocáskem, tulit se k Vám. Takového přivítání se Vám dostane. Bude-li doma muž, tak Vás přijde přivítat s úsměvem, objetím, něžným a vroucím polibkem. Říkáte si, v čem je tedy rozdíl? Rozdíl je však v tom, že od muže se takového přivítání dočkáte jen zpočátku. Uplyne pár měsíců, a již k Vám hned nepoběží, jakmile vstoupíte do předsíně. Postupem času se pak přivítání bude sestávat jen z letmé pusy na ústa, či dokonce pouze na tvář. Ovšem přivítání od Vašeho čtyřnohého kamaráda bude stále stejné. Ten na Vás bude natěšený stejně, ať už s ním budete měsíc, nebo léta.

Pes vrčí jen v krajním případě

I když se traduje, že pes, který štěká, nekouše, tak ne vždy tomu tak je. Tímto rčením se však zabývat nebudeme. Soustředíme se však na jeho vrčení, které můžeme porovnat s vrčením, respektive mrmláním, kterého se můžete u muže dočkat. Pes na Vás bude vrčet jen ve zcela krajním případě, když mu budete dělat něco, co by ho ohrožovalo. Pejskovi se například nelíbí, když mu berete jeho misku se žrádlem, či mu z ní něco vyndáváte. Ovšem, jsou i psi, které to nechá chladným. Kromě tohoto případu Váš pejsek na Vás vrčet nemusí, pomineme-li případné koupání, které ne každý hafík přijímá s povděkem. Jak je to však s muži? Ty mohou mrmlat i nad malichernostmi. Prakticky vše, co se jejich života dotýká, mohou negativně komentovat. A dokonce za jistou jejich nepohodu nemusíte být viníkem Vy, a přesto, na kom myslíte, že si zchladí žáhu? Asi těžko na svém nadřízeném, který je nespravedlivě, nepatřičně ohodnotil. Budete to nejspíš Vy, pokud se muž nedokáže uvolnit například při sportu aj.

Pes potřebuje venčit, Vám to však prospěje

Nebudeme zastírat, že s pejskem není starost. Kupříkladu takový pejsek potřebuje kromě stravy, péče o srst, pravidelné očkování, také venčení aj. Ovšem, na druhou stranu, myslíte, že muž nebude vyžadovat Vaší pozornost ohledně jeho péče, starostlivosti o domácnost, vaření apod. Pokud byste to pak porovnala na čas, ale také vděk, kterého se vám dostane, pak jen těžko v tomto souboji vyhraje muž. A i když pejsek potřebuje venčení několikrát denně, nemáte-li ho zrovna volně na prostorné zahradě, Vám pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu rozhodně také prospěje. Není náhodou, že řada páníčků si pořizuje pejsky z důvodu, že mají „záminku“ jít ven. Udělají hodně pro svoje zdraví, psychiku, i získají zdravou barvu do tváří. Muž Vás sice může sem tam „vyvézt“ na výlet, ale těch příprav předtím. S plánováním souvisí i neshody, případné hádky, nedorozumění. To pejskovi vezmete vodítko, náhubek, sáček na případné exkrementy, a můžete vyrazit směr příroda.

Pes připravený si s Vámi hrát

Jsou dny, kdy nemáme náladu. Nejradši bychom jen zůstali doma, schoulili se do deky, a jen tak si užívali pohody. Jenže pohoda nemusí jen tak přijít s tím, že se zachumláme do deky. Chce to přítomnost druhé osoby, která Vám bude nablízku, ke které se můžete přitulit, schoulit v náručí. Jenže muž nemusí být vždy doma, když zrovna potřebuje. A i když bude muž doma, tak zase nemusí mít čas, chuť, aby si k Vám sedl, lehl. A jak je to v případě pejska? Ten Vás sice svými tlapkami neobejme, ale může se k Vám stulit, zahřát Vás svoji srstí. Pejsek tu pro Vás bude vždy. A když budete chtít, můžete si s ním i hrát, je totiž pro každou legraci. Vždyť, jen mu zkuste hodit míček, uvidíte, s jakou radostí se k němu pohrne, a vzápětí Vám ho donese. To s mužem si také můžete hrát například na honěnou, ale asi těžko bude z této zábavy dlouho odvázaný.

Pes jako obranář

I když máte bezpečnostní dveře, a tudíž máte pocit bezpečí, nemůžete si být jisté, že Vás během dne, či v noci nenavštíví nezvaná návštěva. Co v takovém případě budete dělat? U řady pejsků můžete očekávat, že Vás budou chránit. Nevítanou návštěvu přivítají štěkotem, který Vás zaručeně probudí. Bez ohrožení se vrhnou na zloděje, aniž by předtím sledovali, zda jim může dotyčný ublížit. Muž Vás bezpochyby také může chránit, ale nebude to nejspíš tak, že by se střemhlav vrhl na protivníka. Spíše napřed zmapuje terén, a zváží veškeré možnosti, které se mu nabízí. Podle toho pak bude postupovat.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9386 (magazinerotika.cz#149)


Přidat komentář