Láska na dálku - může vydržet?

Navázat vztah na dálku je pro oba aktéry těžkou zkouškou jejich lásky. Lze vůbec takový vztah udržet a za jakou cenu? Chce to každodenní kontakt nebo nechat tomu druhému trochu svobody? Na tyto a další otázky se Vám budeme snažit odpovědět.

Jelikož dnes je seznamování přes internet díky komunikačním technologiím běžné, není pro dva nezadané lidi problém, navázat tzv. vztah na dálku. Tyto vztahy jsou čím dál častější a počet párů roste s postupující globalizací, jelikož máme mnohem více možností cestovat do zahraničí, studovat tam a dokonce si za hranicemi i najít zaměstnání. Vztahy na dálky byly samozřejmě časté i před příchodem internetu. Ke kontaktu dvou zamilovaných se ale používala pouze korespondence nebo telefon. Umíme si to v dnešní době vůbec představit?

Mohu si vztah na dálku udržet?

Jelikož vztahy na dálku mohou fungovat pouze na vzájemné důvěře a toleranci, nejsou pro každého. Tyto vztahy nejsou vůbec tak stabilní jako vztahy lidí, kteří se vídají pravidelně a často. Je potřeba uvědomit si, jaká pozitiva a negativa přinášejí, pokud se do nich chceme pustit. Může se stát, že i okolí pro Vaše rozhodnutí nebude mít pochopení. Pokud se budete s partnerem snažit splnit následujících pár bodů, máte velkou šanci, že svůj vztah udržíte:

  1. Svou lásku si projevujte často a upřímně! Na dálku byste se měli podporovat a neustále si opakovat, proč se tolik milujete a toužíte po sobě. Být milován a milovat je přece ten nejkrásnější dar. ** **

  2. Setkávejte se na půli cesty! Díky alespoň občasným návštěvám svůj vztah utužíte a dáte mu nový náboj a důvod, proč vydržet a nepolevit. Navíc si můžete pokaždé zvolit jinou oblast ke svých schůzkám a společně tak objevovat nová místa pro skvělá dobrodružství.

  3. Romantika a intimita! Potěšte svého miláčka nečekaným dárkem, pošlete mu jeho oblíbený parfém nebo laskominu. Určitě mu vykouzlíte úsměv na tváři a uděláte mu radost. Zapomínat byste neměli ani na společnou intimitu. I když vedle sebe denně neusínáte, neznamená to, že si společně nemůžete dopřát např. sex přes telefon nebo striptýzek přes skype.

  4. Buďte věrni a to za každých okolností. Jak se totiž chováme my, tak se bude chovat i opačná strana. Samozřejmě žárlivost je u vztahu na dálku asi největší negativum. Partner Vás totiž nemůže hlídat ani sledovat. Neovlivní kam a s kým půjdete. Měli byste se ale navzájem informovat o svých plánech na víkend a posílat si fotky ze svých zážitků a aktivit.

  5. Kontaktujte se kdykoliv to bude možné! Pokud svému partnerovi budete denně volat stokrát a posílat mu nesmyslné smsky s textem ,,co děláš,, co pět minut, asi ho to obtěžovat bude, ale pokud zvolíte nenáročnou cestu a partnerovi zavoláte např. večer před spaním, určitě mu tím dáte najevo, že se Vám stýská a chybí Vám. Dennodenní komunikace však mnohdy s ohledem na práci nebo vzdálenost nemusí být možná. Na to se musíte připravit.

Jaká jsou rizika?

Nejspíš se stane, že spolu nebudete pořád ve všem souhlasit a někdy se Vaše plány nemusejí uskutečnit. Může sejít z naplánované společné dovolené a potom už vidina budoucnosti nabere nečekaný slet. Pokud nejste zároveň milenci a přátelé, zamilovanost může velmi brzo odejít a s ní i dosavadní krásný vztah. I rodina a přátelé mohou vůči Vašemu vztahu projevit určité nesouhlasy a rozmlouvat Vám ho. Tady už jde jen o Vás a o to, co cítíte.

Dalším problémem je situace, kdy se s partnerem opravdu málo vídáte a vy si pak často přehnaně vyčítáte, kde se stala chyba v komunikaci. S postupem času se můžete jeden druhému odcizovat, až si přestanete psát úplně. Taky svého partnera na dálku nevidíte - to znamená, že ve skutečnosti nevíte, jak se chová, když má špatnou náladu, jaký je, když je unavený nebo nemocný.

Bohužel pokušení k nevěře číhá ,,na každém rohu,,. Pokud nebudete dostatečně silní, snadno můžete zhřešit. Každý člověk potřebuje občas k někomu přilnout, pomazlit se a nechat se rozmazlovat. Pokud máte vztah na dálku, nemůžete čekat, že se za Vámi partner rozjede stovky kilometrů jen proto, že je Vám smutno a chcete obejmout. Se vztahem na dálku také přicházejí velké účty za telefon a náklady za cestování. Připravte se na to!

Jedno je jisté. Pokud jste žárlivá/ý a nemáte dostatek sebevědomí, na vztah na dálku zapomeňte!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9442 (magazinerotika.cz#373)


Přidat komentář