Když Vás partner přestane bavit

Díváte se na zamilované dvojice vedle sebe, a trochu jim závidíte jejich lásku, která z nich přímo čiší? Vy jste zatím neměli v lásce příliš štěstí? Jak však poznáte pravého životního partnera? Co když i on ve Vás po chvíli plamínek zamilovanosti uhasí?

Zamilovanost a láska

Při zamilovanosti můžete zažívat natolik příjemné pocity, že kdyby to jen šlo, tak se jich nevzdáte. Ve fázi zamilovanosti se Vaše myšlenky ubírají k milované osobě, kdy se nemůžete dočkat, až jí budete na blízku. Nehledě na to, zda o Vás dotyčný jedinec vůbec ví, či nikoliv. Již jen fakt, že jdete místem, kudy osoba den co den prochází, Vás plně pohlcuje. A což teprve, kdybyste byli od jedince sotva pár desítek, či snad centimetrů blízko. Byli byste celí rozechvělí, pociťovali nervozitu a příjemné mravenčení zároveň. Půjde-li o opětovanou lásku, pak se můžete těšit ještě na znásobení pocitů při zamilovanosti. Jenže, tak jak přišel náhlý vzestup, může přijít také nečekaný pád. City směrem k osobě, doposud stále neznámé, nebo již partnerovi, přestanete vnímat jejich přítomnost. Kde se stala chyba, že Vás druhý přestane po týdnu, měsíci bavit?

Příjemné pocity spojené s obdobím zamilovanosti

Pokud byste se na zamilovanost zeptali „učené hlavy“, vědce, pak Vám začne hovořit o chemických procesech, které se dějí ve Vašem těle. Zamilovanost je skutečně proces, který má svůj začátek, vrchol a závěr. Na sledu událostí, respektive průběhu zamilovanosti není nic neobvyklého. Takže, pokud ono příjemné mravenčení přestanete pociťovat, pak to nemusí být vyloženě z důvodu, že již k druhému nechováte hořící city. Vaše láska směrem k druhému může bez problému pokračovat i po té, co vrcholná zamilovanost skončí. Prázdnota se nemusí dostavit, to záleží čistě na Vás.

Konec zamilovanosti – vnímání rozdílů u partnerů

Je však dobré vědět, že s koncem zamilovanosti dojde také na sundání pomyslných růžových brýlí. Uvidíte partnera v jeho pravém světle, bez jakýchkoli příkras. A zde může nastat bod zlomu. Zatímco v období zamilovanosti jste neviděli, nevnímali, nebo nechtěli vidět individuální rozdíly toho druhého, nyní již nemáte možnost, kam je uschovat, respektive nemáte možnost jim dělat obranný štít, protože ho sami nemáte. Každý z nás prošel jinou výchovou, máme své zvyky a zlozvyky, které jsou vlastně součástí nás samotných. Druhý se však s našimi individualitami nemusí ztotožňovat. Jsou-li rozdíly druhého pro nás nepřekonatelné, a on na nich trvá, nemíní na sobě nic kvůli nám změnit, změnit svoji osobnost, podstatu, pak můžete začít pociťovat nejen citové ochladnutí, ale také zlobu a odpor. Ještě před chvílí to tedy mohla být nehynoucí, žhavá láska, a nyní z ní zbyly jen „ohořelé“ trosky, a to ani ne, že by plamen lásky byl tak žhavý a silný, jako spíše, že se do hry připojil i pomyslný blesk.

Když rande nevyjde

Vstupujete-li na neznámé území, respektive chcete se do něčeho pustit, ovšem nevíte, jak se v dané situaci zachovat, jak se v ní tzv. chodí, pak můžete využít rad zkušenějších, ať už osobně, nebo na internetu. Jak v tematických časopisech, tak na internetu se můžete dočíst rady, jak na první pusu, jak by mělo vypadat první rande, kdy by měl přijít první sex atd. Vše uvedené rady řeší vlastně jedno společné, a to, soustřeďují se na „první pokus“. Zkuste si najít článek o tom, jak dát partnerovi druhý polibek, jak by mělo vypadat druhé rande aj. Uvidíte, že takových článků již tolik není, najdete-li vůbec. Proč tomu tak je? Žijeme ve světě, kde nejsme sami, a tak soupeříme. Abychom vůbec dostali možnost k „boji“, tak musíme zaujmout, a naše hlavní šance spočívá v udělání pozitivního prvního dojmu. Jenže, i když se Vám podaří druhého zaujmout, nastává snad ještě složitější, a především delší fáze, která netrvá jen pět minut, či půl hodiny. Nejeden z nás však vsází čistě jen na první dojem, jaký uděláme, a získáme-li dotyčnou stranu, tak pak polevíme ve snažení. Polevení však nepocítí jenom daná strana, ale i my samotní. V milostném životě, pokud druhého získáme na schůzku, či jedince oslníme na první schůzce, se necháme ukolébat tím, jak jsme dobří, a jak se již nemusíme o lásku dál snažit. Tím ovšem můžeme sami sobě do mozku vyslat signál, že je pro nás partner v podobě kořisti ulovený, a tím se stává méně cenným, nedostupným. Není divu, že pohled na partnera v nás pak pomalu přestane vyvolávat příjemné pocity, kterých jsme si původně chtěli tak dlouhou užívat.

Chtít změnit chování partnera – změnit vzhled partnera

Výše uvedené se dotýkalo Vás samotných. Další rozhřešení, které Vám může poskytnout odpověď, proč Vás partner přestává bavit, je poměrně jednoduché. Jedinec, se kterým jste, či začínáte být, není pro Vás tím pravým životním partnerem. Jak však poznat, že před Vámi stojí pravý životní partner. Dost možná, že z první zmiňované schůzky nic nepoznáte. Zato však na dalších schůzkách, tak jak přestanete být oba dva ostražití, začnete ukazovat, jací skutečně jste. A zde je na místě zpozornět. Nikdo z nás rozhodně není dokonalým jedincem. Každý má nějaké chyby, se kterými se však dá žít, a to i v partnerském vztahu. Pokud však chyby, zlozvyky, které u druhého spatříte, budete mít tendenci vytěsnit, respektive se jich zbavit, čímž Vás to bude lákat změnit na partnerovi jeho chování, či vzhled, pak nejspíš nechodíte s tím pravým životním partnerem. Pokud však budete mít partnera rádi takový, jaký je, tj. i s chybami, nedokonalostmi, i přesto, že prvotní fáze zamilovanosti již opadla, pak dost možná, že se jedná o Vaši životní lásku, které byste se měli držet, pracovat na ní.

Když vztah nemá budoucnost

Výše uvedenou touhu po změně praktikujeme v celé šíři našeho života. Je však něco jiného, když si chceme zvelebit domov, udělat ho hezčím, nebo když v práci hledáme vylepšený postup atd. Partner je součástí Vás samých, je živou bytostí, kdy samozřejmě můžete sdělit Váš názor, doporučit například výběr oblečení, vůně atd., ale diktovat pravidla, podmínky atd., moc s pravou láskou nesouvisí. I v případě, že vezmeme v potaz, že v každém vztahu je jeden, který „velí“, není na místě si hrát na diktátora. Vás samotné by takový vztah velmi záhy přestal těšit. A láska, které jste se mohli těšit delší dobu, se najednou vytratila, došlo k jejímu zastínění. Setrvávat ve vztahu s tím, že po změně partnera přijde velká láska, nemusí být zrovna tím nejlepším řešením. Partner se možná změní, ale bude se tím pádem jednat o Váš obraz. Budete se jím pak chlubit? Budete snad druhým vykládat, jaké dílo jste dokázali z „ničeho“ utvořit? A pak se Vás ještě zeptáme, zda si pak budete Vašeho partnera vážit, když sice kvůli Vám změnil vše, na co byl zvyklý, ale již vlastně není takový, jakým byl, když jste ho potkali? Nezaujala Vás na jedinci právě jeho odlišnost? Jenže onu odlišnost vy nyní chcete udupat, změnit na standard. Co Vám pak zbude?

Partnerský vztah bez lásky

Vztah může začít velkou láskou, ale také se může zrodit z přátelství. Není pravda, že pokud začne vztah po delší známosti, tak se již nemůže dostavit zamilovanost. Jakmile k druhému pocítíte více, než to, co cítíte k neznámé osobě, kolegovi, kamarádovi atd., můžete si být jisti, že se začínáte zamilovávat. Myslíte-li na druhého, kterého již nějakou dobu znáte, i v tom případě se může jednat o velkou životní lásku. Na jednu stranu jste ve výhodě, protože již znáte všechny stinné stránky jedince, a jste s nimi srozuměni. Budou-li Vaše city opětovány, pak uvidíte, že se partnerský vztah bez lásky konat nebude.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9436 (magazinerotika.cz#342)