Kdy, kde a jak na první sex

Bylo mi patnáct, mám se bezhlavě vrhnout do pohlavního života? Mám se čeho obávat? Mladé lidi trápí spousta podobných otázek ohledně prvního milování. Zde jsou naše rady k tomu, jak se nejlépe připravit na první sex.

Jaký bude první sex?

Mladí, dospívající lidé ve věku od patnácti do zhruba dvaceti let, mají ohledně prvního sexu spoustu otázek. Někteří se již nemohou dočkat na erotické dobrodružství, jiní se cítí nejistí a honí se jim hlavou otazníky. Budu to umět? Bude se mi to líbit? Nebude to trapas? Bolí to? Co lze od prvního sexu očekávat a jak ho nejlépe uskutečnit, vám nyní zkusíme poradit.

První sex u dívek

Dívky berou první sex trochu vážněji, než chlapci. Každá má určitě kamarádku, která alespoň tvrdí, že už má své poprvé za sebou. Vystupuje jako zkušená milenka a v zásobě má spoustu milostných historek. Ať už je to pravda, či ne, v hlavách svých nezkušených kamarádek tím zasévá zrnka pochybnosti o vlastním sexuálním životě. Dívky potom mají pocit, že zaostávají a mohou se někdy hnát do prvního pohlavního styku, aniž by byly psychicky připravené.

Můžete být v klidu, pokud dosud jste o milování pouze četly. Vaše patnáctiletá kamarádka to již má za sebou a vám je devatenáct a pořád nic? Nepatříte mezi výjimky, není na tom nic divného, takových vás je hodně. Na kvalitu a četnost pozdějšího** sexuálního života** toto nemá vůbec žádný vliv, tím si můžete být jisté.

První sex u chlapců

Chlapci pohlavně i psychicky dospívají trochu později než dívky. Je zcela běžné, že v patnácti šestnácti letech ještě chuť na sex nemají. Nicméně chlapci v tomto věku mívají bohaté zkušenosti s masturbací. Prožít orgasmus s dívkou je však určitě sen, který by si rádi splnili. Mladí muži mívají často zájem o sex se starší dívkou, nebo již ženou, která je v milostném životě zaučí. Potom mohou ohromit stejně stará děvčata svými zkušenostmi.

I chlapci mohou pocítit tlak a možná soutěživost mezi svými vrstevníky, nebo ze strany starších sourozenců a kamarádů. I tady platí jediná rada – spěchat je zbytečné. Chcete-li si svoje první trochu užít, mělo by se stát s dívkou, kterou máte rádi.

Kdy je ten správný čas na první sex

Každá dívka chce, aby to na poprvé bylo krásné a s chlapcem, kterého má ráda. Jak pozná, že už je připravena? Věková hranice minimálně patnáct let nic moc neřeší. Málokterá dívka je natolik vyspělá, že se cítí připravena na milostné hrátky. Neznamená to, že v den patnáctých narozenin musí dívka vyzkoušet sex stůj co stůj. V tomto případě je vždy lepší počkat, než v sexu něco uspěchat a pak toho dlouho litovat. Mohlo by to vést i k nechuti a oddalování** pohlavního života**, což by byla určitě škoda.

Dále je třeba uvědomit si, co sexuální život může přinést. Těhotenství, pohlavní nemoci. Proto je třeba chovat se odpovědně hned od začátku a být na své první sexuální zážitky být náležitě připraveni ochranou.

První sex s vhodným partnerem

Ten nejhezčí zážitek se může podařit, pokud má dívka už nějakou dobu vztah s partnerem, kterého dobře zná a se kterým se mají rádi a vzájemně si věří. Pokud dívka ucítí sexuální vzrušení a touhu poznávat partnerovo i svoje tělo, může začít něžnostmi a mazlením. Pokud jsou dívce tyto milostné aktivity příjemné a dokáže si představit něco víc, může přistoupit na sex. Samozřejmě je vždy nutná správná ochrana. V tomto případě již dívka sama cítí, že je na pohlavní život připravená a touží po tom, prožít své poprvé se svým milovaným přítelem.

Velká očekávání od prvního sexu

Častým problémem bývá zromantizovaná představa o prvním milování a velká očekávání, která mnohdy nejsou naplněna. Máte připraveno ideální místo, kde vás nikdo nebude rušit, romantickou atmosféru, nové prádlo, ale ono to najednou někde drhne…

Tváří v tvář mužskému přirození může nezkušená dívka získat dojem, že je moc velké, že bude sex bolet atd. Pravdou je, že první milování může malinko zabolet, ale vůbec to tak nemusí být. Důležité je nenechat si pokazit atmosféru a jít na vše pomalu. A partnerův penis se do vagíny vleze určitě, to se vsaďte.

Dívky také nemohou očekávat orgasmické ohňostroje hned napoprvé a chlapci se obvykle potýkají s předčasnou ejakulací. Ano, i zde platí, že opakování je matka moudrosti. Pouze praxí získáte zkušenosti, které vás postupně přivedou k tomu nejkrásnějším sexuálním vyvrcholení.

Od mazlení k prvnímu sexu

Dali jste si pusu a teď máte pocit, že se od vás čeká pohlavní akt? Takhle rychle to může být, ale mnohem lepší je vzájemně poznávat svá těla při mazlení. Zjistíte, jak reagují vaše těla, jak se dráždit, co vás vzrušuje, nebo co se vám naopak nelíbí. Toto je ideální a současně vzrušující cesta k prvnímu milování.

Kde uskutečnit první milování

Na první sexuální zážitek je důležité mít svůj prostor, kde nebudete rušeni, to je nad slunce jasné. Většina náctiletých bydlí s rodiči. Překvapit svého potomka, kterak zkouší ve svém pokoji první sex, je představa, o kterou žádný z rodičů nestojí. První pohlavní styk přece jen vyžaduje trochu více času, než jenom pár minut, než se vrátí rodiče z práce. Buď využijete situace, kdy je dům prázdný, nebo vám pomohou kamarádi, kteří vám půjčí třeba chatu.

První milování zbytečně neplánujte

Detailní plánování je zde spíše na škodu. Nechte se unést atmosféru a počkat si, jak se situace vyvine. Napoprvé není nutné vyzkoušet všechny polohy z kámasútry a není dobré spěchat. Dívka ocení delší předehru v podobě mazlení, společné sprchy, nebo bublinkové koupele. Příjemná je erotická masáž, kterou si můžete dát vzájemně. Erotickou atmosféru podpoří šero a svíčky.

Jak na první milování?

Zapomeňte na rady rádoby zkušených kamarádek a na milostné pasáže z erotické literatury. Je to vaše poprvé, udělejte to podle sebe. Pokud svému partnerovi věříte, není čeho se obávat. Pokud by se v průběhu ukázalo, že přece jeden z vás ještě není na pohlavní styk zralý, nic se neděje. Vaši milostnou chvilku můžete zakončit orálním sexem, zkusit masturbaci, přivést si orgasmus rukou, nebo zůstat u mazlení. Všechny varianty jsou správně, tady nelze udělat chybu.

Aby se to napoprvé podařilo

Mladí muži i dívky, není čeho se bát, pokud máte zajištěnou ochranu proti otěhotnění a přenosu pohlavních nemocí. Buďte uvolnění a v klidu se nechte unášet atmosférou. Chovejte se k sobě něžně a společně vás bude čekat určitě spousta vzrušujících a neopakovatelných zážitků. Vždyť právě objevování vlastní sexuality je na mládí a sexu to nejkrásnější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9423 (magazinerotika.cz#282)


Přidat komentář