Kdo může za špatný sex?

Sex může být skvělý, standardní, ucházející, nebo také nemusí stát za nic. Když se s partnerem pomilujete, domáháte se slovního důkazu, jak se protějšku sex líbil? Pravda o úrovni spokojenosti sexu však nemusí vypovídat vyřčená slova.

Nezáživný sex

Není-li sex dobrý, poznáte i z výrazu, či chování Vašeho partnera, pokud se tedy nejedná o dobrého herce. Druhý může předstírat, že se mu sex líbí, ale zároveň také může chtít, aby Vám tak trochu došlo, že by sex mohl být lepší. Pokud se protějšku zeptáte, zda se mu sex líbil, pak s největší pravděpodobností čekáte slova chvály, rozhodně ne kritiky. S jakou odpovědí se spokojíte? Bude Vám plně stačit, pokud Vám druhý řekne, že sex byl dobrý, nebo musí říci, že doposud takový sex nezažil? A co v případě, že by Vám partner řekl, že sex byl vlažný, či dokonce špatný? Budete se snažit svůj „výkon“ obhájit, kdy jste přesvědčeni, že Vy jste udělali maximum? Svalíte vinu na partnera, protože Vy jste se sexem byli spokojeni v maximální míře? A když jsme již u určování viníka, lze obecně říci, že hlavním viníkem špatného sexu je spíše muž, nebo žena?

Co označit za neuspokojivý pohlavní styk?

Pro řadu činností existují postupy, ale také výsledná data, kdy můžete celkem lehce zjistit, jak jste si vedli. Ne vše lze však zanést do tabulky, a podle ní pak žít, jak je od Vás očekáváno. V intimní oblasti můžete sice najít řadu statistických údajů, ale jen těžko najdete informace, které Vám dají odpověď na otázku, zda milování s Vaším partnerem bylo na vysoké, nebo nízké úrovni spokojenosti. Vy sami jste totiž odpovědí na otázku. Takže, pokud druhému položíte otázku s dotazem, jaký byl sex, můžete sice získat pravdivou odpověď, ovšem čistě jen z jeho subjektivního hlediska. V milování jste byli dva. A jde Vám o to, aby se sex líbil pouze partnerovi, nebo pouze Vám, či Vám i partnerovi? Partner Vám nemusí říci pravdu, i kdybyste sebevíce chtěli. A to třeba z obav příchodu hádky, nebo konce vztahu. Vy sami tedy můžete z Vašeho hlediska poznat, zda se jednalo o skvělý, uspokojivý, či naopak neuspokojivý pohlavní styk. A pak, soustředíte-li se na jemné signály Vašeho protějšku, můžete z již zmíněného chování i výrazu tvář poznat i názor druhé strany.

Špatný milenec & dokonalý milenec

Spoustě věcí se dá naučit, sex nevyjímaje. V tomto případě skutečně platí, že žádný učený z nebe nespadl. Nejspíše jste si nesedli s rodiči, a nezačali probírat nejvhodnější milostné polohy, které jsou vhodné do začátku vztahu. I když máte třeba s rodiči otevřený vztah, otázku sexu berete za skutečně soukromou záležitost. A pak je tu také onen fakt, že se jedná o Vaše rodiče, kdy Vám samotným přijde tak trochu sci-fi, že se třeba ještě milují. Vaše otázky ohledně praktikování sexu tak tedy směřujete na internet. I když zde můžete získat jak subjektivní, tak objektivní pohled na oblast sexu, nemůže být počítáno s konkrétním případem, tedy se střetnutím dvou jedinců, z nichž každý může být zcela jiný, může mít za sebou různé zkušenosti atd. V praxi to může pak vypadat, že i když budete mít nastudovanou poměrně slušnou zásobu rad a tipů, pak Váš protějšek nemusí být svolný k milostným praktikám, které chcete vyzkoušet, nebo jednoduše se nebude chovat podle Vámi očekávaného scénáře. Vy budete tím dokonalým milencem, zatímco Váš partner milencem špatným? U koho skutečně hledat chybu, a na koho svalit vinu, že sex za nic nestál?

Žena v roli milenky

Oprostíme se nyní od obecné roviny špatného a dokonalého milence, a zkusíme se podívat, jak se staví ženy do role milenek. S ženou to má muž poněkud těžší, respektive neví, jak na tom s ní je. Není žádným tajemstvím, že dochází k předstírání orgasmu. V tomto směru muž, není-li skutečně znalý, a nevyzná-li se v ženské duši, jen těžko přijde na pravdu, zda žena předstírá vzrušení, respektive orgasmus, či ho skutečně prožívá. Nelze se však moc na ženy zlobit, protože ony vlastně chtějí svému protějšku udělat radost, dokázat jim, že sex s ním je báječný. Řada žen ani tak nelpí na samotném orgasmu, jako spíše na prožitku a něžnostech. Pokud by muž zjistil, že nedokáže ženu přivést k vyvrcholení, může se do sebe stáhnout, a po něžnostech tak nebude ani památky. A tak žena vlastně případné předstírání orgasmu dělá pro spokojený vztah.

Vliv předstírání orgasmu na sexuálním životě

Vžije-li se žena do své role „předstírání orgasmu“, pak přestože její prvotní myšlenka patřila záchraně vztahu, může dojít k docílení přesně opačného efektu. Žena prakticky pohřbí možnost, aby si sama užívala sexuálních prožitků během intimní chvilky s partnerem. Natolik jí bude předstírání orgasmu vlastní, že jí zanedlouho již ani nepřijde divné, že se k předstírání uchyluje pokaždé, ne již jen sporadicky. Žena tak v sobě může udusit pocity, které ji doteky partnera na jejích erotogenních zónách, mohou přinést. Do určité míry lze pak hovořit, že se s ženy stane frigidní jedinec, ovšem z vlastního vědomého popudu, byť si to možná nepřipouští. A pokud si jeden v páru neužívá sex ne jednou, ale prakticky pokaždé, pak je celkem jasné, že bude pociťovat jistou prázdnotu. Nespokojenost se pak může projevit v aktivitě, kdy žena sice bude dál předstírat vzrušení, ale do sexu, jako takového nedá dost invence. Žena bude brát sex jako nezbytnou záležitost pro udržení partnera, pro jeho spokojenost. Mužovi může trvat kratší, či delší dobu, než zpozoruje, že žena si milování neužívá, byť vyvrcholení dosahuje. Mužům však nejde jen o „obyčejný orgasmus“. Muže zase tak snadno nelze ošálit. A tak aktivita, respektive pasivita ženy při sexu, se mužovi nebude zrovna zamlouvat, kdy nebudete chtít, aby to byl stále on, kdo se snaží.

Muž v roli milence

Nyní se podívejme na muže, jakožto milence. Již z předešlého tak trochu vyplývá, že muži mají rádi, když jsou obdivovaní, chváleni. I v případě sexu vstupuje do hry mužské ego, které je součástí každého muže. Není zrovna příliš šťastná kombinace, pokud si muž o sobě myslí, jak je skvělý milenec, a přitom je v sexu spíše zahleděný na sebe, kdy žije s vědomím, že pořádný sex také znamená divoká jízda. Míra upocenosti, zadýchanosti, schvácenosti však ještě nemusí být důkazem, že sex byl skvělý. Pro ženu může být potěšitelné, že pokud i ona je zpocená, tak může při sexu s daným mužem zeštíhlet. Druhou otázkou však zůstává, zda ženě takový sex vyhovuje, kdy jde o tzv. bušení. Vedle zahleděného milence, který bere ohled především na svoji rozkoš, může žena narazit na milence, který je mazlícím typem. Takového milence by si přála nejedna žena. Muž vnímá ženské tělo, je k ní ohleduplný, plní její tajná sexuální přání. Dokonalost však po všech stránkách bohužel neexistuje. V posteli může být muž výjimečný, jak je to však v reálném životě? Nejedná se náhodou o muže, který chce ženu jen získat, a protože ví, jak na něžné pohlaví, tak toho také využívá, a poté ji, až se jí nabaží, opustí? Muž v roli milence tedy nepředstírá orgasmus, tedy alespoň ne v takovém měřítku, jako žena. Předstírání orgasmu však není jediným viníkem špatného sexu. Chybí-li pozornost a všímavost k partnerovi, pak je jasné, kde hledat viníka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9435 (magazinerotika.cz#341)


Přidat komentář