Jak se odmilovat

Zamilovat se, Vás nikdo nemusí učit. Láska totiž přijde sama, kdy jí můžete jít maximálně naproti. Zamilovanost, respektive Vaše city ničím neošidíte, ani nijak neošálíte. Horší případ může nastat v zápětí, kdy druhý Vaši lásku neopětuje.

 

Jak se odmilovat?

Tak jako není možné si lásku přikázat, tak není ani jednoduché se odmilovat, jen tak na počkání, byť byste si to sebevíce přikazovali. V tomto případě Vám samotná vůle rozhodně nemusí stačit. Ani to, že jedna věc je chtít, a druhá konat, nemusí zabrat. Jak byste ostatně sami praktikovali takové odmilování? Jaký lék byste si naordinovali? Věříte-li na elixír lásky, pak byste možná také mohli uvěřit v existenci „pilulky na zapomnění“. Nechcete-li však utrácet Vaše finance, a svěřovat se šarlatánům, kterým jde možná čistě jen o zisk, ne o Vaše blaho, pak vyzkoušejte naše tipy, jak se zbavit touhy po někom, kdo o Vás nemá zájem.

Konec partnerského vztahu – konec života

Žili jste pro Vaši lásku? Ať už jste byli teprve ve fázi, kdy jste o druhém jen snili, respektive jste si představovali, jak byste s dotyčnou osobou chodili, nebo jste se již nacházeli v partnerském vztahu, pak jeho ukončení není ničím příjemným. Někdy bývá konec partnerského vztahu vysvobozením, a to pokud dochází k psychickému, či fyzickému násilí. Předpokládejme však, že u Vás nedochází, či nedošlo k ničemu takovému. Vyslechnete-li si od partnera, že s Vámi do svých příštích dnů života nepočítá, a nemá v něm pro Vás místo, pak je do jisté míry pochopitelné, že máte pocit, jakoby se Vám zbořil svět. Možná, že budete natolik zdrceni, podvedeni, a cítit se ublíženě, že naznáte, že život za nic nestojí, a Vás čekají již jen roky soužení a smutku. Může pro Vás znít jako klišé, že všechna bolest jednou přebolí. Pokud se však budete ve Vašem bolu utápět, pak si jen přikládáte polínko na vatru, která Vás však nezahřeje, spíše Vás bude pálit. Konec partnerského vztahu tedy rozhodně není koncem Vašeho života. Láska si Vás zase může najít, a kdoví, třeba již ta opravdová v podobě životního partnera. Máte právo smutnit. Máte právo smutnit tak dlouho, jak uznáte za vhodné, ovšem žijte při tom. Prvním Vaším krokem k lepšímu může být zapracování na sobě, abyste noc co noc neusínali s myšlenkou na ex, neprobouzeli se s pláčem a smutkem v očích.

Jak ne/zapomenout na ex partnera

Lásku nelze uchopit, a přesto můžete mít pocit, že ji cítíte, jak se ve Vás uhnízdila, a nechce se Vás nyní pustit. Milovat můžete druhého až tak, že Vás to bude bolet. A bolest, která přijde v momentě, kdy je láska zničena, může být mnohonásobně větší. Nejedná se však o žádnou zlomeninu, i když se vlastně hovoří o zlomeném srdci. Nejedná se ani o žádné nemoci, na kterou byste si mohli vzít lék proti bolesti. Bolest je uvnitř Vás, kdy ji nikdo nevidí, ani Vy, ale Vy ji moc dobře vnímáte, a to každou minutu, sekundu, co jste vzhůru. Necháte-li bolest, aby celou Vaší bytost pohltila, pak zapomenout na bývalého partnera může být jako vydat se na dlouhou trať. Nebudete schopni se soustředit na činnosti, a to dokonce ani ty běžné, které máte zažité. Budete se schovávat v ústraní, kdy přestanete komunikovat i s Vašimi nejbližšími. Nemusí Vám chutnat, či naopak podlehnete záchvatům přejídání. Přidají se poruchy spánku, a Vaše nálada bude na bodu mrazu. Tak, pokud se chcete touto cestou vydat, pak vlastně nemusíte dělat nic, „jen“ se utvrzovat v tom, jak Vám bylo ublíženo. Nejlepší cesta to však samozřejmě není.

Důležitost odpuštění partnerovi

I když Vám to možná bude znít podivně, tak se zaměřte na Vašeho ex partnera, respektive na city, které k partnerovi nyní chováte. Asi k němu nyní nechováte bezmeznou lásku, naprostou oddanost, když Vám dal kopačky. Nejspíš se ve Vás mísí hned celá plejáda emocí, ale vášnivá láska v nich jaksi chybí. Je zcela normální, že cítíte vztek, zlobu, zášť, dokonce nenávist a zároveň smutek, lítost, prázdnotu. Vaším úkolem bude zmírnit a nejlépe se zbavit vzteku, zloby, záště, nenávisti. Teprve, až na partnera pomyslíte bez doprovodných pocitů, které Vás sžírají, budete vědět, že se pomalu uzdravujete z konce vztahu, respektive jste na nejlepší cestě k odmilování. Paradoxně Vám však zamilovanost, Vaše láska k ex partnerovi nemusí dovolit se zbavit negativních pocitů směrem k němu. Láska tedy není jen růžovým obláčkem, která s Vámi v ochranitelské náruči doletí do nebeských výšin, odkud se Vám svět, jeho těžkosti budou zdát tak maličkými a malichernými. Láska Vám také může podrazit nohy, dovolíte-li jí to. Vy jí musíte přitáhnout otěže. Jednou z lidských vlastností je schopnost odpouštět. Zkuste partnerovi odpustit, že si vůbec dovolil Vám dát sbohem, že pošlapal Vaši lásku, kterou jste k němu chovali.

Připravenost na nový vztah

Dali jste druhému všechno, co jste mohli, Váš čas, lásku, invenci, do jisté míry i finance, a nyní, ne, že byste chtěli sklízet úroky, ale čekali jste zcela jiný posun, reakci, než uzemnění, že Váš vztah je u konce, či vůbec nemá šanci na přežití. Cítíte se zhrzeni, poníženi, a máte chuť se pomstít. Důležité však je, jestli danou pomstou ublížíte partnerovi, tak jak jste zamýšleli, nebo spíše ještě více ublížíte sami sobě. V případě pomsty se totiž může nabízet „předání“ Vaší lásky někomu jinému, klidně zcela neznámému jedinci, nebo dokonce nejlepšímu kamarádovi Vašeho ex partnera, Vaší ex partnerky. Předáním lásky je zde myšleno vrhnutí se do nového vztahu.

Pomsta partnerovi – nezávazný sex s neznámým jedincem

Ovšem, co si budeme povídat, je jen malá pravděpodobnost, že během jednoho dne, či týdne byste snad potkali Vaši novou životní lásku. Spíše to dopadne tak, že utápějící se v smutku, či posilněni alkoholem se vrhnete prvnímu „svolnému“ jedinci do náruče. Jste-li ženou, pak, který muž by odmítl nezávazný sex? Vy sice možná nebudete epizodu brát jako nezávaznou, budete v ní hledat útěchu, bezpečný přístav. Můžete však dostat pomyslnou ránu v podobě výběru mezi dalším nezávazným sexem, nebo „padákem“. Jste-li mužem, pak Váš šarm může uchvátit ženu, která hledá lásku. Může se jednat o vypočítavou ženu, můžete však v ženě najít osamělou bytost, která přímo prahne po lásce stůj co stůj. V obou případech je na zvážení, zda takový vztah ne vztah je pro Vás ideálním řešením, jak se pomstít a odmilovat. A pokud berete tento druh pomsty jako způsob, že se k Vám ex partner vrátí, pak se v jeho/jejích očích můžete navíc shodit.

Pracovní vytížení jako možnost odmilování

Určitě znáte to rčení, že bez práce nejsou koláče. A tak dané přísloví lze vztáhnout také na fázi odmilovávání se. Nic Vám nespadne do klína, jen tak samo od sebe, byť byste si to sebevíce přáli, a po daném toužili. Zkuste volné chvilky, které se Vám během dne vyskytnou, zaplnit prací, při které Vám myšlenky nebudou utíkat k ex partnerovi. Budete-li dělat rutinní práci, pak je nanejvýš pravděpodobné, že vtíravé myšlenky si Vás najdou. Pokud se však soustředíte na nové projekty, které budou vyžadovat celou Vaši bytost, pak budete na nejlepší cestě, jak se myšlenek na ex partnera postupně zbavit. Pozor však, aby se z Vás nestal workoholik, který se z pole lásky přesune na pole pracovní, a nic jiného pro něj nebude existovat. Žádný extrém není ideální.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9433 (magazinerotika.cz#339)


Přidat komentář