Erotická předehra a dohra

Milování dvou lidí není jen o pohlavním styku, ale mělo by být zahájeno milostnou předehrou a zakončeno erotickou dohrou. Tyto dvě části sexu jsou důležité stejně jako samotný milostný akt. Dejte si na nich záležet.

Erotická předehra a dohra

Jsou to pouze dvě slova, ale přitom tak důležitá.** Erotická předehra** je milostné sblížení dvou lidí před sexuálním aktem, dohra je jakési ukončení sexuálního aktu. Jsou tyto dvě části vůbec nutné? Neobejde se bez nich milování? Nejde pouze o ztrátu času, když každému jde o to jedno jediné a tím je pohlavní styk?

Erotická předehra a dohra je pro mnohé lidí dosti důležitá, přesto ji někteří považují za zbytečnost. Záleží na tom, koho se sexuální akt týká, za jakých okolností k němu dochází, na jakém místě se mu aktéři oddávají a co si od sexu slibují nebo co od něj očekávají. Toto vše je důležité pro celkový průběh milostného aktu. Jak erotická předehra, tak i erotická dohra dodávají sexuálnímu vztahu na** erotice na intimnosti**, na něžnostech a na lepším prožitku. Samotný sexuální akt je samozřejmě stěžejní, ovšem ne každého baví se věnovat pouze této části. Žena i muž rádi prozkoumávají tělo toho druhého, seznamují se s ním, zjišťují, jak a na co je citlivé, co toho druhého vzrušuje, kam až může partner zajít. Především sexuální předehra a dohra okořeňuje celý pohlavní akt, dodává mu sílu, dodává mu intenzitu. Samozřejmě že ani rychlý sex bez předehry a dohry není špatný, je dokonce lákavý a vzrušující. Ovšem mít takovou rychlovku každý den, to také není ono a rychle to aktéry omrzí. Pak se stává sex nudou a brzy zevšední.

Proč praktikovat erotickou předehru a dohru?

Díky předehře a dohře si můžete udržet kvalitní sexuální vztah po mnoho let. Zvláště pokud žijete v partnerském svazku. Vždyť milování s přítelem nebo s manželem není pouze o sexu. Sex je zde mnohem hlubší prožitek, než u dvou zcela neznámých lidí. Při sexu je potřeba objevovat, zkoušet nové praktiky, používat erotické pomůcky, uplatňovat nové nápady, plnit přání a tužby svého partnera, apod. To vše by šlo jen stěží bez erotické předehry a dohry. I dohra je důležitá stejně jako předehra. Někdy však již na ni ani jednomu ze zúčastněných nezbudou síly a nejednou se stává, že se po vyvrcholení partneři odsunou a vychutnávají si každý zvlášť prožitou extázi. Někdy však pokračují v líbání, v hlazení, v objímání a v dalších projevech intimností.

Kdy si vychutnat předehru a dohru při milování?

Máte rádi kvalitní sex se vším všudy? Nejde Vám pouze o zásun a výsun, ale i o to kolem, co sexuální akt doprovází? Pak jistě máte rádi erotickou předehru a dohru. Nemusíte mít chuť na milování každý den. Možná Vám stačí, že dáváte přednost kvalitě před kvantitou. Většina lidí dá přednost luxusnímu sexu včetně krásné dlouhé a erotické předehry jednou týdně, než rychlému párminutovému sexu každý den. Jestliže si chcete užít pěkný večer s partnerem, máte připravené víno, svíčky, jste sami doma a těšíte se jeden na druhého, pak je to ta nejvhodnější chvíle pro erotickou předehru před milováním. Obzvláště ženy kladou na předehru i dohru velkou váhu a milování bez ní pro ně není plnohodnotné. Co by pro ně muži neudělali. Aby byla erotická předehra kvalitní, vzrušující a skutečně erotická, pak nesmí být příliš dlouhá, aby nebyla nudná.** Orální sex** v rámci předehry je skvělý, ale nesmí být příliš dlouhý. Ovšem i zde záleží na ženě nebo muži, co upřednostňují a co se jim líbí.

Netradiční erotické předehry

Libání, hlazení, laskání a orální sex jsou klasikou, která k sexu patří a která mnoho milenců nepřekvapí. Zkuste být originální, a erotickou předehru ozvláštnit Přichystejte partnerovi překvapení, na které bude dlouho vzpomínat.

Ozdobte partnera dobrotami

Už jste někdy zkoušeli na partnera naklást různé dobroty, posprejovat jej šlehačkou a pak vše pomalu konzumovat, slízávat a dělit se s ním o chutě čerstvého ovoce a dalších chutných pokrmů? Namlsejte se svého partnera do sytosti. Poklaďte na něj jahody, maliny, nakrájené kiwi, rozložte tyto dobroty po celém jeho těle, i na intimní partie a pomalu přecházejte jazykem od jedné dobroty k druhé. Vyzvěte partnera, ať zavře oči a pravidelně se s ním můžete dělit o jednotlivé** kousky ovoce.**

Výlet bez spodního prádla

Jedete s přítelem na výlet? Máte v plánu v rámci výletu někde rozložit deku, dát si něco dobrého k snědku a zároveň si užít jeden druhého? Pokud je sluneční letní den, co takhle opomenout vzít si na sebe** spodní prádlo**, obléct si sukni nebo šaty a dát mu možnost pod Vaše oblečení trochu nakouknout? Milostná předehra pak zřejmě nepočká až na rozloženou deku, ale Váš partner Vás bude pomalu zkoumat možná již za jízdy autem. Vyzkoušejte tento rajcovní výlet. Bude stát za to.

Erotická masáž

Který muž nemá rád masáž? A co teprve erotickou masáž? Řekněte partnerovi, ať se položí na postel, připravte si vonné olejíčky, zapalte svíčky a pusťte se do masáže. Pokud Vám u této erotické předehry bude hrát příjemná tichá hudba, bude účinek ještě znásoben. Pomalu jej masírujte, přejíždějte mu rukama po těle, po zádech, masírujte mu nohy, zadek. Pak jej vyzvěte, ať se přetočí na záda a můžete postupovat od hrudníku dolů.** Intimní partie** si nechejte nakonec. Přejíždějte mu po penisu, mněte ho, nezapomínejte na celou intimní oblasti. Je sice pravděpodobné, že po důkladně provedené erotické masáži již nebude samotný sexuální akt dlouho trvat, z důvodu vysoké vzrušenosti partnera, ale Vy si můžete být jistá, že bude na tento večer Váš partner vzpomínat a zřejmě jej bude chtít i co nejčastěji opakovat.

Erotická dohra

Erotická dohra má také své místo v sexuálním životě. Může mít podobu mazlení, povídání si, objímání se nebo líbání. To vše dokáže partnery po uspokojivém vyvrcholení také potěšit. Rozhodně je taková sexuální dohra příjemnější, než když se partner po sexuálním aktu otočí k Vám zády a usne. Těch pár minut věnovaných erotické dohře má velký význam a neskutečný efekt. Věnujte svému partnerovi dostatek času, pokud Vám na něm záleží. Tento čas mu věnujte nejen** před sexem**, ale také po něm. Má to své kouzlo. Pokud nemáte chuť na erotickou dohru, nenuťte se. Ale pokud Vám na partnerovi skutečně záleží, pak se jistě nutit nebudete muset.

Pokud jste zkušenými milovníky, jistě Vám nemusíme říkat, jak je dobré si dát na erotické předehře i dohře záležet. Pokud se sexem teprve začínáte, pak mějte na paměti, že celá erotická předehra může pro ženu i pro muže někdy znamenat mnohem víc, než samotný pohlavní styk. Nepodceňujte ji tedy a snažte se, aby si ji Vaše polovička co nejlépe užila.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9375 (magazinerotika.cz#89)


Přidat komentář