Elixír lásky

Tak, jako si někdo přeje znát recept na elixír mládí, jiný by zase rád na druhém okusil elixír lásky. Je možné se vydat do říše tajů, kouzel, bylin, a s neutuchající trpělivostí zkoušet. Síla elixíru lásky však nemusí tkvět jen v nápoji jako takovém.

 

Kvůli** elixíru lásky** se nemusíte vydávat do světa tajemna, kouzel, magií. Ostatně, to co může platit na jednoho, již nemusí platit na druhého. Univerzální elixír lásky může existovat, ale vždy je třeba do něj přidat zcela originální ingredience. Ingredience, které z Vás budou vyzařovat, a budou na míru určené Vašemu protějšku.

Láska kolem nás

Co je to láska? Je možné ji uchopit, cítit, blíže pojmenovat? Láska, jako taková, může mít mnoho podob. Lásku můžete mít doslova na dosah ruky, ale jen tak kolem ní chodíte, proplouváte, a jste vůči ní imunní. Někteří na lásku, na tu pravou lásku, čekají celý život. Jiní si užívají lásky často, opakovaně, ale třeba jen krátkodobě. Láska k nám může najít cestu sama, ale dveře od našeho srdce si již sama neotevře. Pokud jí však podáme klíč, vejde, a můžeme se těšit z její přítomnosti. A to na tak dlouhou dobu, jak my sami dovolíme, ale také o ni budeme bojovat.

Láska jako host

Láska je totiž jen hostem. Hostem, který může, tak jak přijde, také odejít. Hostem, kterému se u nás může líbit, a z jednoho dne, týdne, se hned stane měsíc, dva, tři, ale i roky. Láska je zranitelná, křehká, a může se doslova rozplynout, jako pára nad hrncem. Foukat je dovoleno, ale příliš velký severák, by ji mohl rozfoukat do všech stran, a rozbít na milión částeček. Slepit ji pak dohromady, může trvat věčnost. Slepení se může podařit, ale vždy tu bude méně, či více patrná jizvička. Jizvička, která nám připomene, že ani láska není nedotknutelná a imunní vůči veškerým nástrahám.

Zamilovat se je tak prosté

Někdo z nás se zamiluje tzv. na počkání. Někomu stačí málo, jeden pohled, jiskra v očích, kouzlo osobnosti, a hned se onen „objekt zájmu“ stane celým světem. Láska se skutečně může zrodit náhle, z ničehož nic. Láska na první pohled existuje. Existuje však i láska na druhý pohled, či láska, která potřebuje čas k uzrání. Nelze říci, že ta, či ona láska je lepší. Každý totiž vnímá lásku jinak. Pro každého má láska jiný význam, jinou hloubku. Častokráte láska na první pohled, tak jak rychle vzplane, také rychle zhasne. A naopak láska, která si dává na čas, může být hluboká, déle trvající, třeba až na věky. V obou případech však výjimky potvrzují pravidlo.

Zamilování se do druhé osoby

A jak se zamilováváte Vy sami? Poznáte hned, že máte před sebou jedince, který by Vás mohl učinit šťastnými? Poznáte, že máte před sebou jedince, se kterým by se Vám báječně žilo v harmonickém svazku? Nebo kolem dotyčné osoby chodíte dlouhé měsíce, roky, kdy kamarádství, přátelství se rozvine v lásku, v celé své kráse? Každopádně zamilovat se do druhého, může být o poznání snazší, než potom dotyčnou osobu, pokud neopětuje Vaše city, „přimět“, aby se také zamilovala.

Přinutit jiného se zamilovat není jednoduché

Zcela diametrální situace je, pokud byste chtěli, aby se někdo do Vás zamiloval. Lásce opravdu nejde poručit. Přitáhnout něčí pozornost určitým způsobem je však možné. A právě způsob, jakým to uděláte, pro jakou možnost se rozhodnete, může do značné míry ovlivnit, zda se na Vás dotyčná osoba jen podívá, ať už se zájmem, úkosem, podivem, pohrdáním, nebo nezůstane jen u jednoho pohledu.

Možnost koupení lásky za peníze

Je možné si lásku koupit za peníze? Do jisté míry ano. Peníze totiž hýbou světem. Sice se rádo traduje, a říká, že za peníze si nekoupíte zdraví, ani lásku, ale tak zcela pravda to také není. Jsou-li totiž peníze, jsou i jiné možnosti, než spolehnutí se na určité meze. Díky penězům je možné se vymanit z mantinelů, které nás drží v určité oblasti. A tak, jak zdraví, tak i lásku je možné si koupit. V případě zdraví se jedná například o podstoupení placené léčby, operace, zakoupení lepších pomůcek apod. V případě lásky je to trochu složitější, kdy protějšek jistě přivítá vlnu rozmazlování. Ovšem i vlna má svůj zákonitý odliv. A pokud byste v rozmazlování v podobě hmotných, finančních statků polevili, pak by možná došlo i k odlivu lásky.

Přitáhnutí něčí pozornosti směrem k Vám

Pokud bychom se vrátili k předchozímu odstavci, jak tedy přitáhnout něčí pozornost, respektive pozornost toho, o kterého máme hlubší zájem? Možností máte prakticky nespočet, o to horší je pak vybrat tu, která Vás nezklame, neuděláte si ostudu, přesně zacílíte na „střed terče“ apod. Když jsou dva, mohou se přitahovat svojí odlišností, ale také společnými zájmy. A tohoto byste se mohli držet.

Nehrajte si na někoho jiného

Buďte však tím, kým jste. Nemá cenu si hrát někoho jiného, kým byste třeba chtěli být. Jednoho krásného dne se totiž stejně zbavíte Vaší masky, a odkryjete Vaši pravou tvář. A čím déle budete zamaskovaní, tím delší dobu na sebe můžete nabalovat informace, věci, které nemají s pravdou moc co do činění. A odmaskování by také mohlo znamenat konec Vašeho vztahu, o který jste tak dlouho stáli, usilovali. Vězte, že nikdo z nás není nudný, a každý je originální. Nebylo by pro Vás příliš unavující, těžké, se stále držet, přetvařovat? Věřte tomu, že druhý by poznal, že se něco děje, něco není v pořádku, pokud byste tedy nebyli skvělými herci.

Společné záliby stmelují

S druhým si můžete mít co říci, i když budete mít vystudovanou jinou školu, jinak budete vychovaní, z jiného počtu sourozenců budete apod. Mnohem větší šance na uspění se však dočkáte, pokud Vás nebudou stmelovat jen „povrchovosti“, ale také Vaše záliby, koníčky, či profese. Pozor však na onu společnou profesi, kdy by se naopak mohlo velmi snadno stát, že místo elixíru lásky namícháte Vy sami, nebo Váš protějšek elixír zničující konkurence. Je sice pěkné, když dva spolu tráví co nejvíce času, ale pro vztah, klapající vztah je také důležité si od sebe na chvíli odpočinout, být pro toho druhého vzácnými. Sdílet společnou domácnost, ale také mít stejnou práci, či dokonce, když budete v roli nadřízeného a podřízeného mezi sebou, či kolegy na jednom oddělení, může být obrazně řečeno životu nebezpečné.

Nepodceňujte vliv kamarádů

Nemůžete spustit z Vašeho protějšku oči? Jste bláznivě zamilovaní? Přesto Vám však ke spokojenému štěstí chybí již jen maličko, a to „zbavení“ se jeho nevhodných kamarádů, kdy máte pocit, že na něj mají neblahý vliv? Pozor však, abyste při míchání Vašeho elixíru mládi nemíchali příliš, a nepřehnali to s ingrediencemi. S kamarády je to obdobné, jako například s rodiči. Kdybyste se chtěli pustit do přímého boje „kdo s koho“, nedivte se, že pro Váš protějšek zvítězí právě oni kamarádi. A to zvláště, jedná-li se o nejlepší kamarády, ne jen rádoby přátele. Chcete-li tedy s Vaším milovaným popíjet elixír lásky v klidné atmosféře, přizvěte někdy na návštěvu také jeho kamarády. Uvidíte, že snaha bude oceněna. A kdo ví, pokud Vás kamarádi neviděli v moc dobrém světle, může dojít k rozsvícení.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9376 (magazinerotika.cz#99)


Přidat komentář