Dvojí život - dvě rodiny

Někomu se může život pěkně zkomplikovat, a to v případě, kdy si svými neuváženými kroky založí dvě rodiny! Jedna rodina obyčejnému člověku stačí, ale existují mezi námi i lidé, kteří mají domácnosti dvě. Jak se jim žije?

Tradiční rodiny - táta, máma, dítě, už ve světě ztrácejí svůj význam. Rodiny jsou ve svém složení daleko pestřejší. Přibývají nevlastní otcové, nevlastní sourozenci, víkendové maminky a pro děti mohou tyto nové situační vztahy znamenat velký psychický zmatek. Někdy se může stát, že si otec rodiny ,,odskočí,, a po pár měsících zjistí, že jeho milenka čeká dítě. Co teď? Že by zkusil pendlovat mezi dvěma rodinami? Nebo radši přizná manželce barvu o své nevěře? Jenže to jeho život přece naprosto zničí ...

Možná bychom se divili, kdybychom zjistili, kolik lidí kolem nás vede tzv. dvojí život. Oni totiž existují dva typy mužů - chroničtí záletníci, kteří by ale za žádnou cenu neopustili své rodinné zázemí a pak tu jsou inteligentní nevěrníci, kteří zkrátka nesnášejí stereotyp a svou lásku rozdělují mezi dvě rodiny.

Jak poznáme, že nás partner podvádí?

Jsou jisté signály, které nám prozradí, zda je náš partner věrný. Pokud máme podezření, že žije dvojí život, můžeme si ho zkusit proklepnout. I tady platí - důvěřuj, ale prověřuj. Dle statistik je nevěrných až 65 % mužů a 35 % žen a většina z nich si je jistá, že se na jejich nevěru nikdy nepřijde. Proč si však máme potřebu zahýbat? U mužů je hlavním spouštěčem stereotyp a nuda v manželství. U žen to bývá naopak nespokojenost v sexu. Než se zbytečně ukvapíte, zaměřte se na detaily:

1. zničehonic začíná pečovat o svůj vzhled - nikdy se na sebe tolikrát denně nedíval do zrcadla, nikdy se neholil každý den a nikdy nepoužíval parfémy. Teď o sebe pečuje víc než je zdrávo, dokonce si sám žehlí košile a neustále se kontroluje, jestli má na sobě čisté voňavé oblečení. Něco v tom bude!

2. jeho telefon nikdy neleží bez dozoru na stole - schovává před Vámi telefon a bere si ho sebou i do koupelny. V noci mu chodí smsky a když mu někdo volá, okamžitě vybíhá ven, abyste ho neslyšela mluvit.

3. nechce s Vámi spát - ztrácí zájem o sex a když už se s Vámi miluje, tváří se lhostejně.

4. neustále se uráží a chce se hádat - všímáte si, že je často podrážděný a všechno obrací proti Vám. Kromě toho se k Vám chová jako k cizí ženě, neříká Vám, kam a s kým jde ven.

5. cizí předměty v bytě - v koupelně najdete lahvičku parfému, kterou vidíte poprvé a on tvrdí, že si ji koupil sám. Na jeho klíčích visí nový přívěsek, oblékne si tričko, které nemá od Vás ...

6. je mu jedno co děláte a kam jdete - přestal se zajímat o to, jaký jste měla den a kam večer jdete s kamarádkou. Naopak! Nejradši by Vás sám odvezl na nějakou párty.

Roky žil dvojí život a já jsem to nevěděla!

Je to pocit bezmoci, vzteku, sebelítosti a nenávisti. Představte si ten šok, když po několika letech společného soužití s manželem zjistíte, že kromě Vás a Vašeho dítěte, manžel obstarává ještě jednu domácnost, ve které také žijí jeho další děti. Myslíte si, že jste skvělá manželka a matka a najednou je život Vaší rodiny v troskách. I taková situace se může stát! Muži, kteří vedou dvojí život, bývají inteligentní a vlastně berou celou věc jako úplně normální. Umíte si představit, jak musí pro takového muže být složité udržet obě rodiny v totální nevědomosti a zároveň se zařídit tak, aby ani jedna rodina nestrádala? Proč tohle vlastně dělá? Důvod mohl být v neschopnosti muže rozhodnout se, co chce a jaká rodina je pro něj prioritní. V této situaci se rozhodl pro dvojí život mezi dvěma rodinami, i přes strach z možné samoty. Tento muž v sobě nemá ani špetku svědomí, neuvědomuje si, jak by mohl svým blízkým ublížit. Bývá to neuvěřitelný sobec a egoista. Proč přibývá čím dál více případů dvojího života? Lidé jsou si dnes daleko více otevřenější, starají se jeden o druhého a snaží se pomoci jeden druhému - hlavně v oblasti vztahů. Tyto vztahy jsou pak opomíjeny pořád dokola zejména na sociálních sítích, kde vznikají silná přátelská pouta. Bigamisté jsou na druhou stranu velmi rozpolcení a ustaraní. Mají  pocit, že čím více partnerek a dětí mají, tím jsou žádanější pro společnost a výkonnější sami pro sebe. Bohužel takových vztahových podvodníků existuje na světě spousta a my bychom měli mít při navazování nových vztahů růžové brýle v šuplíku...

Odpuštění?

Nevěra nás může srazit na kolena a velmi těžko se odpouští. Jenže co dělat, když partnera stále milujete, máte s ním děti a hypotéku na dům? Opustit nebo zůstat? Měla byste si především klást otázku, jestli jste ochotná zapomenout. Mnoho žen partnerům nevěru odpustí pouze dočasně. Několik měsíců ji připomíná v každé sebemenší hádce a nakonec stejně dochází k rozchodům. Zkuste si položit následující otázky, které Vám mohou pomoci rozhodnout se, zda s nevěrným partnerem zůstat:

  • omluvil se Vám? Pokud ano, je si své chyby vědom a je možné, že nevěry hluboce lituje.
  • máte děti?
  • byl Vám partner už někdy nevěrny? Ano? Okamžitě od něj odejděte. Nezmění se.
  • jak reagoval, když jste nevěru odhalila? Choval se agresivně a vyčítavě? Neodpouštějte.
  • Milujete ho nebo se bojíte, že zůstanete sama?

Pokud se rozhodnete jakkoliv, věřte, že to bylo správně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9443 (magazinerotika.cz#375)


Přidat komentář