Asexualita

Nedovedete si představit spokojený život bez milování? Poté, co jste poznali, jaké pocity a uvolnění Vám přináší orgasmus, je pro Vás nemyslitelné, že byste se najednou ocitli v sexuálním celibátu? Jenže mezi námi jsou i tací, kterým sex nic neříká.

 

Patříte k jedincům, kteří jsou doslova závislými na sexu? Nebo nemusíte mít sice sex každý den, ale jakmile máte tu možnost, je vhodná konstelace hvězd, tak si milování užijete se vším všudy, i kdyby to bylo jen jednou za čtrnáct dnů, či déle? Vězte však, že jedinci, které potkáváte každý den, nemusí být z daleka tak založení, jako Vy. Možná, že si při pohledu na atraktivní osobu řeknete, že s dotyčným/ou by byl bezpochyby úžasný sex. Mohli byste však být šokováni, kdyby Vám jedinec sdělil, že sex pro něj není, že se jedná o nudu, námahu, zbytečnost, časovou ztrátu. V takovém případě hovoříme o asexuálech.

Vnímání sexu z pohledu asexuálů

Již jsme předestřeli, že sex pro asexuály je naprostým tabu. Ovšem ani ne tak v tom smyslu, že by sex považovali za něco nemorálního, nečistého, jako spíše, že jim zcela nic neříká. Sex pro ně není ničím zajímavý. Při sexu, ať už by byli se sebezkušenějším milencem, nebudou pociťovat jedinečnost okamžiku, vzrušení, slast, a všechny pocity, které k milování patří. Z toho důvodu vlastně ani nebudou chápat ty, kteří sex provozují. Sex pro ně je něco trapného, nepochopitelného. Jedinci dokonce mohou druhé odsuzovat, protože jim konání, které k sexu patří, přijde podivné, směšné, nepřirozené.

Atraktivní vzhled asexuálů

Mohlo by se zdát, že jedinci, kteří sex považují za ztrátu času, nudu, trapnost, spíše tak jednají z důvodu zástěrky. V podstatě by se rádi oddali sexuálnímu prožitku, jenže problém je v tom, že nikoho nemají, nemohou nikoho potkat, pomilovat se s ním. A tak se vnitřně zapřeli, a rozhodli se, že si dají nálepku asexuálové, aby zamaskovali svoji neschopnost, si někoho najít, udržet partnera apod. Pravda je však někde jinde. Bylo by to totiž velmi jednoduché zaškatulkovat jedince, kteří nejsou zrovna atraktivní do skupinky asexuálů. Potkali byste jedince, který není zrovna přitažlivý, a tak byste si mohli hned domyslet, že se určitě bude jednat o asexuála. A pak byste potkali charismatickou osobu, která Vás doslova čímsi přitahuje, a již byste věděli, že u osoby můžete mít šanci, abyste ji zaujali, svedli apod. Jenže tak snadné to není. Není vůbec žádným pravidlem, že by snad asexuálové byli neatraktivní, oškliví. Naopak se mezi jedinci, pro které sex vůbec není, najde pěkná řádka těch, kteří by mohli být označeni za sex symboly. A tak při Vašem hledání nové životní lásky můžete i pěkně narazit, protože po pár schůzkách stále nemusíte tušit, s kým máte tu čest.

Rozpoznání asexuálního jedince

Jenže, jak tedy poznat, že jste oslovili, že chodíte s asexuálním jedincem? Nejde Vám o nezávazný vztah, sex na jednu noc, ale hledáte partnera pro život? Pak je pochopitelné, že s novým protějškem nejspíš hned nepůjdete do postele. Vaše chození, poznání, oťukávání může trvat i dlouhé týdny, než byste navrhli, či využili vhodné chvíle pro intimní sbližování. Ony dlouhé týdny byste si však mohli ušetřit, kdybyste věděli, že jedinec, s kterým trávíte nyní veškerý Váš volný čas, je asexuální, zatímco pro Vás je sex nedílnou součástí života. Tudíž je poměrně velký předpoklad, že by Vám to společně moc nesouznělo. Jak poznat, že pro Vašeho partnera je sex nuda, trapnost, časová ztráta apod.? Poměrně jednoduše. Ve vztahu je důležité komunikovat, ptát se. A kdy jindy je ta nejlepší příležitost na poznávání druhého, než ve fázi chození? A tak se tedy ptejte. Jistě, napřímo nejspíš ne. Zkuste zapojit Vaši fantazii, a ptejte se oklikou, nenápadně. Pokud by totiž byl jedinec normálně založený, tj. nebyl proti sexu, pak by Vaše přímé narážky na sex, četnost sexu, intenzitu sexu apod., mohl považovat za Vaši úchylku, a také by mohl vzít tzv. zpátečku.

Žití s asexuálem

Poznali jste jedince, se kterým se cítíte velmi dobře, navzájem si rozumíte? Máte si toho tolik co říci, máte i společné cíle, sny? Vypadá to, že vše je na nejlepší cestě, kdy před Vámi nejspíš je životní partner, se kterým byste mohli sdílet společný život? Přišli jste však na to, že partner je asexuální? Přišli jste na toto zjištění hned na počátku vztahu, či ve fázi chození, ale přesto se nechcete vzdát myšlenky, že jen sex by byl tím důvodem, proč byste se museli rozejít? Co však uděláte? Vzdáte se Vašeho vlastního požitku ze sexu, uchýlíte se k masturbaci pokaždé, když budete cítit potřebu orgasmu? Nebo si snad najdete milence, milenku, abyste dotyčnou osobu měli jen pro sex, zatímco s partnerem budete mít vše ostatní? Či se snad pokusíte asexuálně zaměřeného jedince předělat, a ukázat, dokázat, že sex je vlastně velmi příjemnou záležitostí? Takové otázky se vám zákonitě budou honit hlavou, pokud budete chtít být dál s asexuálem.

Z asexuála erotoman

Je možné změnit** asexuála** na jedince, kterému by se sex nakonec zalíbil? Nejde Vám totiž do hlavy, že by někdo dobrovolně odmítal, odsuzoval tak příjemnou věc, ze které se může těšit? Říkáte si, že chyba možná nastala ve výchově, nebo měl jedinec nějaký špatný sexuální zážitek, třeba v podobě obtěžování, či dokonce znásilnění? Nechcete však hned vyzvídat, dopodrobna se jedince ptát, sondovat, kde je ukrytá pravda, protože nechcete osobu vystrašit, zaplašit, odehnat od Vás? Pak se tedy můžete ujmout role učitele sexu. Můžete se pokusit jedince zasvětit do sexu. Nenechte se však zmást tím, že by snad byl jedinec automaticky tzv. nepolíbený. Jedinec totiž může být nějaký ten sexuální zážitek, třeba jen jeden, ale třeba také deset, či více, a to v období, kdy se pokoušel přijít na to, co mu sex přináší. Než tedy k osobě začnete přistupovat obrazně řečeno jako k prvňáčkovi, je jistě vhodné se informovat, zda se již jedinec miloval. Podle toho pak můžete postupovat.

Možnost milování s asexuálem

Hned se na dotyčnou osobu vrhnout s klasickým způsobem milování, je do značné míry jistotou, že se Vám to nepovede. Určitě tak postupujte pozvolna, kdy se spíše soustřeďte na mazlení, doteky, líbání. Budou-li pak veškeré pokusy marné, kdy se přes určitou hranici nedostanete, tak vězte, že z asexuála nejspíš erotomana, nymfomanku, neučiníte.

Početí rodiny s asexuálem

Jak je to v případě, že byste chtěli mít s asexuálem rodinu? Přizpůsobili jste se tomu, že sex od jedince nevyžadujete, a když Vy sami pocítíte potřebu milování, tak si pomůžete sami? Kromě sexu Vám to s partnerem klape, vypadá to, že byste mohli společně strávit pěknou řádku let. Po čase však pocítíte, že byste rádi, abyste nebyli jen dva, ale tři, či čtyři, abyste byli skutečnou rodinou s dětmi. Jenže, jak to učinit, když se jedinec s Vámi nemiluje? Je možné pro období, kdybyste se pokoušeli o početí miminka, milovat? Je možné, že by se jedinec tzv. překousl? Vše bude odvislé od toho, jak moc je sex pro jedince tabu. Je i možné, že opravdu pro chvíle, kdy byste chtěli počít, že pustíte do milování. Jistotu tu však nemáte. Ovšem, může se Vám nabídnout i další řešení, a to v podobě umělého oplodnění.

Život bez sexu a bez dětí

Je-li ve Vašem páru asexuálním jedincem žena, pak se také může stát, že nejenže jí sex nic neříká, ale ani děti. Rovnítko však zde nemusí být. Pokud budete chtít žít s asexuálem, pak si však určitě promluvte o stěžejních životních změnách, ke kterým patří právě i založení rodiny. Zjistit pak třeba po pěti, deseti letech, že nejenže budete bez sexu, ale také bez dětí, není skutečně pro každého.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9402 (magazinerotika.cz#196)


Přidat komentář