Absurdní důvody k rozchodu

Lidé se potkávají, seznamují, chodí spolu, ale také se rozchází, když jim to spolu neklape. Málokdo z nás může říci, že jeho první dospělá láska je láskou na celý život. Spíše za život poznáme několik partnerů, než najdeme toho pravého.

 

Pokud i Vy máte za sebou pár ne zrovna vydařených vztahů, pak jste bezpochyby museli čelit otázce rozchodu. A právě touto tématikou se budeme v článku zabývat. Rozejít se můžeme různými způsoby. Někdo jedná férově, kdy se s dotyčným rozejde osobně. Někdo však nechce mít s dotyčným již nic společného, či má obavy, jak se druhý při sdělení verdiktu zachová, a tak se vyjádří přes e-mail, SMS zprávu apod. Vy sami jste verdikt rozchodu obdrželi jak? A specifikoval Vám protějšek důvod, proč se s Vámi rozchází? Nebo pouze došlo na sdělení typu, že je konec, že vztah nikam nesměřuje apod.? A pokud jste Vy sami byli iniciátory rozchodu, řekli jste pravý důvod toho, že se s partnerem/kou rozcházíte? Pojďme se podívat na důvody k rozchodu, které je možné zařadit mezi důvody absurdní.

Důvody k rozchodu – nejčastější výmluvy

To, že se necítíme ve vztahu tak, jak bychom chtěli, očekávali, může být samo o sobě důvodem, proč se s druhým chceme rozejít. Máme jakési vnitřní pocity, které nám říkají, že to prostě není ono. Těžko pak pojmenujeme, co nám vlastně na druhém vadí, s čím nejsme spokojeni. A potom je poměrně složité definovat druhému, proč se s ním rozcházíme. Není tedy výjimkou, že se takový jedinec s vnitřním cítěním uchyluje k určitým výmluvám, které by svojí četností mohly již vydat na knihu. A proč tomu tak je? O našich vztazích si povídáme s přáteli, kolegy v práci. A pokud se rozejdeme, pak kromě soucitných pohledů od ostatních také dostaneme otázku, proč že jsme se rozešli. Je pak již jen otázkou času, kdy se tzv. nejčastější výmluvy týkající se důvodů k rozchodu dostanou „na veřejnost“. O jaké nejčastější výmluvy se jedná? Neslyšeli jste náhodou hlášku typu, že pro Vás protějšek není dost dobrý? Nebo obdobnou výmluvu typu, že si Vás protějšek nezaslouží? Touto výmluvou si partneři myslí, že nám svým způsobem poskytují službu, protože nám lichotí. Rozchází se s námi, ale proto, že my jsme více, než oni. Ukrytá pravda je však někde jinde. Tu se však v tomto případě nedozvíte.

K nejčastějším výmluvám se uchylují muži

Z výše uvedeného tak trochu vyplývá, že k těmto výmluvám se spíše uchylují muži, než ženy. Ženy, ač o nich muži prohlašují, že jsou komplikované, často mluví v hádankách, tak při rozchodu jsou to spíše muži, kteří mlží. Ten, kdo řekne na rovinu, proč se s dotyčným rozchází, bývá žena. Nechce-li pak muži ublížit, pak mu jen sdělí informaci, že se s ním rozchází. Sami můžete zapátrat v paměti, jak to ve Vašem případě bylo. A proč to bývají muži, co se uchylují k výmluvám? Do jisté míry mají obavy, že jim žena udělá scénu. Pokud by muž ženě řekl, že si našel jinou, nebo dokonce měl souběžně s ní ještě jednu ženu, pak je na místě očekávání jisté výbušnosti od ženy. Tím, že však řekne, že žena je tzv. bohyně, a on jen otrok, si umetá cestičku. Po takovém sdělení je jen malá pravděpodobnost, že žena slovně zaútočí a ztropí mu scénu. Na druhou stranu, myslet si naivně, že by po sdělení o existenci jiné ženy, byla partnerka klidná, může jen málokdo. A tak, i když jsou muži velící tvrďáky, pak v určitých životních situacích jsou i oni jen křehkou, zranitelnou bytostí, která má obavy. Proto se kolikráte uchylují k výmluvám, milosrdným lžím, které jim „usnadní“ rozchod, než aby sdělili pravdu.

Malicherné důvody k rozchodu

Nikdo z nás rozhodně není dokonalý. Navíc je třeba říci, že i kdybychom byli v pohledu našich očí bezchybní, pak nelze se zalíbit, zavděčit všem okolo nás. Dokonalí můžeme být pro pár jedinců, zatímco ostatní na nás mohou spatřit nějakou tu nedokonalost, chybu, týkající se postavy, chování, názorů, postojů apod. Na první pohled může vše vypadat perfektně, ale kolikráte již první rande o druhém může hodně napovědět. Vztah, tak jak rychle začal, také může skončit. Páry se tak rozchází již po první schůzce, ale třeba také po dlouholetém chození. Důvody, které vedou k rozchodu páru mohou být zcela malicherné, a to dokonce i u těch párů, kteří se již znají roky. Může jít o souhru náhod, špatné rozpoložení, potíže v práci, kdy se vše postupně nakupí, a pak stačí jeden jediný důvod, třebas naprosto malicherný, který pak zapříčiní, že se pár rozejde. Je však nutné ještě říci, že to, co jeden v páru považuje za malicherné, zlehčuje onu příčinu, může naopak pro druhého znamenat hodně, zásadní věc. Takovým důvodem může být opakované zapomenutí vynesení odpadků – neshoda při volbách – návštěva přátel, která se nevydařila – připálená bábovka – přepnutí televizního kanálu na jiný pořad aj.

Absurdní důvody k rozchodu - vzdálenost

Seznámení s druhou osobou není vůbec jednoduché. Pomalu by se dané mohlo přirovnat k najití si vhodného pracovního místa, či vůbec získání práce, jako takové. Když se již poštěstí, že potkáme spřízněnou duši, pak by byla velká náhoda, kdyby protějšek bydlel v blízkosti našeho bytu, domu. Láska na nás může čekat přes ulici, ale také na druhém konci města. A zde máme jeden z absurdních důvodů k rozchodu. Pár si může rozumět, mít společné zájmy, ale je zde překážka vzdálenosti, která však činí několik desítek minut. Jenže, co si budeme povídat, čas jsou peníze. A tak se jedinec může s protějškem rozejít právě z důvodu, že nemá tolik času, aby stále jezdil až na druhý konec města.

Absurdní důvody k rozchodu – postava

Někomu se líbí štíhlí jedinci, další potřebuje mít vedle sebe kus pořádného jedince. A to platí, jak pro muže, tak ženy. Přeci jenom to však jsou muži, kteří mají vyšší nároky na vzhled postavy, než ženy. Hned na první pohled může muž „odhadnout“, zda dotyčná žena je spíše sportovní, štíhlé postavy, nebo spíše postavy plnoštíhlé. Jenže pokud žena ví, jak se má správně oblékat, pak může oblečením zamaskovat nějaký ten faldík na bříšku, silnější stehna, lýtka apod. „Odkrytí“ pak může nastat až po týdnech chození, kdy se žena před mužem ukáže v celé své kráse. Muž spatří, že žena není taková, jak předpokládal. I přes to, že si spolu rozumí, se najednou muž rozhodne, že vztah ukončí. Jedno, dvě kila navíc jsou pro něj rozhodující, než harmonický vztah, který prožívají. Možná, že časem muž přijde na to, že krása je pomíjivá, a jsou mnohem důležitější parametry. Bude však již pozdě.

Absurdní důvody k rozchodu – změna účesu

Během života se náš vzhled může rapidně změnit. Nejen naše postava se může měnit, ale také třeba naše vlasy. V době seznámení s protějškem, můžeme mít například vlasy dlouhé, blonďaté. Jsou to však ženy, které s vlasy často experimentují, a hledají možnosti, jak být zajímavější, krásnější. A tak jednoho dne může žena přijít na schůzku s vlasy krátkými, a navíc obarvenými na tmavou barvu. Muž může reagovat různě. Ve všech případech budou muži překvapeni. Překvapení však může doprovázet i šok, kdy muž může považovat takovouto radikální změnu jako jistou zradu. Muž může také považovat ženu s krátkými vlasy, spíše jako muže, kdy ženu charakterizují právě vlasy dlouhé. Muž bude natolik zhrzen, že nebude chtít dál být s ženou, která na sobě tímto způsobem „zapracovala“.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9389 (magazinerotika.cz#167)


Přidat komentář