Ženský orgasmus a jeho vliv na zdraví

Každá žena si přeje při sexu či masturbaci dosáhnout orgasmu. Dělá tak pro svůj příjemný pocit, aniž by si možná uvědomovala, že orgasmus má také pozitivní vliv na její zdraví.

Každý orgasmus, který žena prožije, je příjemný. Vědí ale ženy, že svým orgasmem můžou výrazně prospět svému tělu a zdraví? Orgasmus má vliv na zdravou psychiku člověka. V našem článku se můžete dočíst, jak svými orgasmy přispíváte ke svému dobrému zdravotnímu stavu. Ženský orgasmus není dobré považovat pouze za sérii svalových kontrakcí, které vznikají v důsledku sexuální stimulace. Orgasmus představuje naprosto sehraný a kompletní proces, který ovlivňuje různé funkce ženského těla. Podívejte se na seznam pozitivních věcí, které orgasmus přináší.

Orgasmus jako dieta

Potřebujete shodit pár kil a stále se Vám to nedaří? Už jste omezily přísun potravin, zvýšily množství tekutin, začaly sportovat a stále nic? Pak přichází na řadu orgasmus. Věděly jste, že s orgasmem se Vám podaří hubnout rychleji než při přísné dietě? V okamžiku, kdy dochází k sexuální stimulaci, současně vzrůstá i produkce chemikálie zvané fenethylamin. Tato chemikálie dokáže redukovat chuť k jídlu. Při provozování sexu a především při dosažení orgasmu se u žen zvyšuje hladina serotoninu v mozku, který působí uklidňujícím způsobem a omezuje i nárazové přejídání se, stejně jako omezuje chuť na cigaretu a zabraňuje dalším zlozvykům, ke kterým se lidé uchylují při prožívání stresu. Navíc se při sexu** spalují kalorie.** Pokud se budete sexu věnovat celou hodinu, čím myslíme předehře i samotnému styku, spálíte tím asi 140 kalorií.

Orgasmus zabraňuje stresu

Prožitým orgasmem můžete velmi účinně snížit hladinu svého stresu. Čím častěji se budete milovat a dosahovat při souloži orgasmu, tím více bude v klidu a budete spokojené. Při sexuálních aktivitách dochází k utlumení mozkové oblasti, které běžně vyvolávají pocity strachu, stresu nebo úzkosti. Při prožívání orgasmu se do těla vylučuje velké množství endorfinů, které dokážou účinně tlumit bolest a snižovat stres. Pokud jste dlouhodobě ve stresu, nebo se po psychické stránce necítíte dobře, zasouložte si. Při sexu zapomenete i na migrénu nebo na menstruační bolesti. Veškeré bolesti Vás bleskurychle přejdou. Vyzkoušejte to, budete velmi mile překvapená.

Orgasmus Vás uvolní

Během orgasmu se v těle ženy odehrává celá řada chemických reakcí. Těsně před tím, než dosáhnete orgasmu, dochází až k mnohonásobnému zvýšení hladiny DHEA. Co to je DHEA? Jde o steroidní hormon, jehož funkce spočívá v tom, že zlepšuje funkce mozku, metabolismus tuků, kardiovaskulární systém, povzbuzuje imunitní systém a pomáhá ke zdravějšímu vzhledu Vaší pokožky. Dosahujte orgasmů co nejčastěji a budete vypadat stále mladá. Velmi kladným bodem orgasmu je to, že se při něm uvolňuje oxytocin, který působí jako neurotransmiter v mozku. Podle vědců je právě neurotransmiter tou hlavní látkou, která má vliv na dobré vztahy mezi lidmi. Ženy, které se sexu oddávají často, mají v krvi i vyšší hladinu estrogenu, což má za následek nižší hladinu nežádoucího cholesterolu.

Orgasmem posílíte imunitu

Mezi pozitivní stánky orgasmu patří i ta, že má pozitivní vliv na** imunitní systém**. Sexem a prožitým orgasmem zkrátka a jednoduše posilujete svou imunitu. Podle výzkumu lidé, kteří se pravidelně věnují sexu, mají až o celou jednu třetinu vyšší hladinu imunoglobulinu A. jedná se o protilátku, která pomáhá imunitnímu systému bojovat proti chřipce a nachlazení. Další výhodou orgasmu je, že se při něm tělo zpotí a vyplaví se z něj toxiny. Orgasmus doprovází hluboké dýchání a zvýšení srdečního tepu. To ukazuje na skutečnost, že tělem cirkuluje více kyslíku, který dokáže udržet tkáně i tělesné orgány zdravé.

Jak často si dopřávat sexu?

Chcete být zdravá a cítit se fit? Chcete vypadat mladě, zdravě a spokojeně? Pak byste si měla dopřávat jeden orgasmus denně. Nezáleží na tom, zda jej dosáhnete při souloži s partnerem nebo s milencem, či zda si jej dopřejete masturbací a hraním si se sebe samou. Pravidelný orgasmus Vás ochrání před infarktem, u mužů zabrání rakovině prostaty. Orgasmus jednou denně Vám prodlouží život a budete v psychické pohodě. Přesvědčte stého partnera, aby Vám tuto zázračnou léčbu dopřával a poskytoval denně. Nejenže jí posílíte své zdraví, ale také Váš vztah.

Důkazy o účincích orgasmu

Vědci již před mnoha lety začali upozorňovat na to, že orgasmus je zdraví prospěšný. Orgasmus je nejen tou nejpříjemnější částí sexu, která je očekávána a pro kterou se častokrát sex provozuje, ale je také prostředkem, jak se vyhnout celé řadě nemocí a jiným zdravotním problémům. Pravidelný orgasmus je pro zdraví lidí velmi prospěšný. Jako první se o jeho vlivu na zdraví člověka začal zabývat Alfred Kinsey, který již v padesátých letech zjistil, že muži, kterým jejich partnerky dopřávají orgasmu často a pokud možno pravidelně, žijí v podstatně menším stresu, jsou méně agresivní a jsou spokojenější než ti, kteří orgasmu nedosahují tak často, nebo pravidelně. Tento závěr, k němuž Kinsey dospěl, je platný i po šedesáti letech, neboť podle nových výzkumů se lidé, kteří se častěji věnují** sexuálním aktivitám**, těší pevnému zdraví a jsou psychicky v pohodě.

Účinky orgasmu u mužů

Orgasmus má samozřejmě dobrý vliv i na muže. Stejně jako ženám prodlužuje pravidelný sexuální život jejich život a upevňuje zdraví, tak pravidelné prožívání orgasmu ocení i jejich prostata. Studie, které byly na toto téma provedeny v roce 2004 prokázaly, že častá ejakulace u mužů, kteří jsou starší padesáti let, výrazně snižuje pravděpodobnost onemocnění rakovinou prostaty. To ostatně potvrzují i výsledky výzkumu, kterého se účastnilo třicet tisíc mužů. Autoři takového výzkumu zjistili, že ti muži, kteří často dosahují orgasmu, mají až o 30 % nižší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty. Podle vědců je to dáno tím, že častá ejakulace přispívá k pročištění prostaty. Jestliže si svého zdraví ceníte, vážíte a rádi byste udělali pro svou prostatu ještě něco navíc, vyjma pravidelného sexu a orgasmů, můžete se začít více hýbat, a omezit ve svém jídelníčku přísun červeného masa. Vhodná strava, pravidelný sexuální život a dostatek pohybu omezí pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty.

Orgasmus a delší život

Podle výzkumů, pokud si dopřejete až** 350 orgasmů** za jeden jediný rok, prodloužíte si svůj život v průměru o 4 roky. Jiné výzkumy tuto hranici dokonce posouvají a uvádějí prodloužení života až o 7 let. Muži, kteří se tímto řídili a počet orgasmů během roku dodrželi, se navíc cítili až o 8 let mladší, než byl jejich skutečný věk. Nemusíte orgasmu dosahovat pouze při sexu s partnerkou, ale pomoci si můžete samozřejmě  masturbací, což pro Vás jistě nebude žádný problém.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9314 (magazinerotika.cz#280)


Přidat komentář