Vztah ženy k vlastnímu tělu

Jak hodnotíte Vaše vlastní tělo? Nebo se spíše ještě zeptáme, jak vnímáte Vaše vlastní tělo z hlediska atraktivity? Nepřipadáte si hezká? Věřte, že jen málokterá žena o sobě prohlásí, že je se svým vzhledem plně spokojená.

 

Stačí se však jen zkusit podívat na své tělo jinýma očima, třeba očima muže. Zatímco Vy si můžete myslet, že je Váš zadeček příliš velký, pro muže bude Vaše pozadí přímo neodolatelně sexy. Zatímco Vám se mohou Vaše ňadra zdát malá, nijak zajímavá, pro muže budou sladce roztomilá. A takto bychom mohli pokračovat s každičkou částí Vašeho těla.

Jaký je ženský ideál krásy

Co by podle Vás měla mít, či naopak nemít dívka, žena s označením ženského ideálu krásy? Nemusíte s odpovědí chodit nikam daleko, kdy prakticky všude na Vás útočí reklamy, upoutávky, fotografie žen, které vypadají bezchybně? Schválně jsme uvedli označení vypadají. Jejich dokonalost, o které si myslíte, že je jedinečná, bezchybná, může být skutečně jen reklamním trikem a tahem, a to jak na Vás, tak na muže. Co je ostatně účelem reklamy? Především fakt, aby byl daný inzerovaný produkt zakoupený, či inzerovaná služba poptávaná. Je tak poměrně logické, že autoři reklamy spíše sáhnou po kráse, líbivosti, rádoby dokonalosti. Nikdo se totiž dobrovolně nechce dívat na ošklivost, chyby, nedokonalost. Nebo je tomu snad u Vás jinak? Aby reklama mohla prodávat, musí zaujmout. A zaujme právě krásou, atraktivitou.

Porovnávání vlastního těla s ideálem krásy

Je pochopitelné, že jakmile spatříte reklamu, kde vystupuje krásná žena, ať už v jakémkoli médiu, začnete se s ženou, ať už vědomě, nebo podvědomě, srovnávat. Jakmile na ženě spatříte něco, co Vy samotné nemáte, co Vám chybí, Vaše nálada poklesne. Nebo se však také vyburcujete k tomu, že třeba začnete cvičit, držet dietu atd. Při porovnávání těla se pak každá žena zaměří právě na proporce těla, u kterého si myslí, že je v nějakém směru nedokonalé. A tak zatímco jednu ženu budou zajímat nohy, druhou zase zadeček, třetí ňadra atd. A co Vy sama? Co si srovnáváte s ostatními ženami, které považujete za dokonalé? Čím častěji se k takovému kroku uchylujete, tím je nutno říci, že jste svým způsobem masochistkou. I když si to možná nepřipouštíte, tak si libujete v tom, že se trápíte.

Vzor ženské krásy v současnosti

Jaký je Váš vzor krásy? Asi těžko bude Vaším vzorem žena plných, kyprých tvarů. Spíše se pod vlivem tlaku společnosti, a pod vlivem výběru slušivého oblečení v určitých velikostech, zhlédnete ve štíhlosti. Postava, kterou byste chtěla mít, může připomínat dívku, která ještě nedosáhla plnoletosti. Spíše jen ve výjimečných případech se může dospělá žena pyšnit ultraštíhlou postavou. Půjde však o to, jestli je možné hovořit o pyšnosti. Za ultraštíhlou postavou se mohou ukrývat zdravotní potíže, kdy nemusí jít jen o důsledky poruch příjmu potravin. Ke štíhlé postavě se můžete dopracovat i v případě, že se nebudete trápit o hladu, ale budete až přehnaně trávit čas v posilovně, nebo aerobní aktivitou. Myslíte však, že skutečně štíhlá postava vše vyřeší? Myslíte, že se štíhlou postavou se Vám splní veškeré sny a přání? Budete-li se honit za přeludem, budete-li se až příliš omezovat, pak se tento Váš krok může bezpochyby promítnout do psychiky, ale spíše špatným směrem, než pozitivním.

Nedostupný vzor krásy

Kolik kil máte navíc? Nebo se Vás zeptáme, kolik kilo chcete zhubnout? Hovoříme o jednom kilu, nebo třeba dvaceti, třicet? Čím méně kilo potřebujete shodit, či chcete shodit, tím více se přiblížíte k Vašemu vysněnému vzoru krásy. No, a samozřejmě naopak, čím více kilo navíc Vás sužuje, tím více se vzdalujete Vašemu snu, jak byste ráda vypadala. Vlastně Vy sama si určujete, jak moc se budete trápit. Skromnost se ve Vašem případě může týkat potřeb jídla. Nebylo by však lepší, kdybyste byla skromnější směrem k Vašim nárokům, co se týká Vaší postavy? Proč se chcete dobrovolně trápit? A budete se chtít přiblížit vzoru krásy z vlastního popudu, čistě jen pro Vás, nebo třeba pro Vašeho partnera? A ptala jste se vůbec partnera, zda Vás chce mít takovou, kterou chcete vy sama být? Něco jiného je, pokud je za důvodem Vašeho hubnutí právě partner. V takovém případě můžete cítit z jeho strany nátlak, vydírání, pohrůžky, že se s Vámi například rozejde, že si najde milenku atd.

Hmotností váha odpovídající ideálu postavy

Jedna věc je postava, druhá pak váha. Můžete mít totiž těžší kosti, a tak, ač byste na pohled vypadala na padesát kilo, ve skutečnosti můžete vážit o pěkných pár kilo více. V případě postavy máte jasno. Jak je to však u hmotnosti? Jaký je Váš hmotností ideál? Nejspíš se nebavíme o devadesáti, či osmdesáti kilech. Zvláště, když se dočtete v časopisech, kolik taková modelka váží. Není výjimkou, že se pak budeme bavit o hmotnosti kolem padesáti až šedesáti kil. Co pak pro Vás bude důležitější, vzhled postavy, nebo číslo, které Vám ukáže váha? Je možné, že budete chtít být dokonalá v obou směrech. Vzhled postavy je totiž vidět. A co se týká váhy, s tou se můžete pochlubit. Jistě, tak, jako si některé ženy ubírají léta, mohou si ubírat i kila. Jenže, co se týká kil, pak Vás samotnou by nejspíš netěšilo, kdybyste sice okolí šokovala nízkou hmotností, ale sama byste věděla, že pravda je někde jinde.

Spokojenost s vlastním tělem

Pokud se Vám podaří dosáhnout vysněné postavy, vysněné váhy, budete pak se sebou spokojená? Nebo si snad určíte ještě větší metu, kdy budete chtít zhubnout více? Můžete být hnána Vaším vlastním úspěchem, kdy Vám bude i okolí říkat, jak skvěle vypadáte. Jenže pak se také Váš svět může začít točit čistě jen kolem Vaší postavy. Nic jiného pro Vás nebude tak důležité, jako Váš vzhled. Budete se stále kontrolovat a hlídat v jídle. Budete pociťovat výčitky svědomí, pokud byste zhřešila. Pokud byste snědla něco z řekněme zakázaných potravin, pak byste se hned jala cvičit, či následující dny byste prakticky nic nevzala do úst. Tím se tak dostáváme k Vaší psychice, hlavě a vnímání Vašeho těla z Vašeho pohledu. Vaše oči Vás mohou klamat. Podíváte se do zrcadla, a nespatříte siluetu štíhlé ženy. Ve Vašich očích bude ona postava stále zakulacená, kdy se soustředíte na pidi tukové faldíčky, které jsou sotva patrné. Jenže ve Vašich očích budou ony špíčky ohromné.

Ženská krása očima mužů

Již výše jsme zmínili muže, kteří mohou mít zcela jiný názor ohledně ženské krásy, než Vy sama. I když se muž rád podívá na modelky, různé soutěže krásy, především pak disciplínu promenády v plavkách, neznamená to, že by chtěl žít se štíhlounkou ženou, bez tukových špíčků. Je velký rozdíl v tom, jak se na ženy muž dívá z pohledu vnějšího, ale také vnitřního, respektive praktického. Zatímco Vy řešíte kila, špíčky faldíčky, muži mohou Ve Vašich křivkách spatřovat atraktivitu a sexy vzezření. Muži opravdu mají radši, mohou-li ženu mít za co chytnout. To neznamená, že byste musela mít snad nadváhu. Byla by však škoda se vzdát ženských křivek, které činí každou ženu ženou. Nebo si snad myslíte, že postava jako tyčka, má co společného se skutečnou ženskostí, smyslností? Zachovejte si ty správné tvary. Nestyďte se a netrapte se tím, že máte boky, zadeček, stehna, bříško. Vše k Vám patří, a činí Vás ženou.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9305 (magazinerotika.cz#249)


Přidat komentář