Rozmazlování mužů

Ve vztahu je vždy jeden, který druhému plní, alespoň zpočátku, co mu na očích vidí. A málokdy to bývá muž, kdo rozmazluje. Spíše něžné pohlaví o něj pečuje, vaří pokrmy, které jsou jeho oblíbené, stará se o domácnost, aby se doma cítil dobře aj.

Svým způsobem mají ženy předurčenou starost o rodinný krb, zatímco muži se nezabývají podružnostmi a jdou „lovit“, aby se postarali o nasycení hladových krků. V dnešním, moderním světě to funguje trošku jinak, ale princip zůstává stejný. A jak jste na tom Vy? Pokud se jednoho dne cítíte již natolik unavená vším tím opečováváním, cíděním, ale také snahou být dobrou manželkou, milenkou, matkou, pak si vnitřně řekněte „dost“.

Řekněte rozmazlování dost

Ne však nahlas, že již toho máte dost. Do jisté míry si totiž za to můžete i Vy sama. Samozřejmě, partner může být z domu, kdy žil ještě u rodičů, zvyklý na obskakování. Jenže jste to pak Vy, zda převezmete zažitá pravidla, nebo je vezmete do svých rukou, a poupravíte. To, jak to nastavíte, či naopak necháte plynout na začátku vztahu, se pak jen těžko bude napravovat za pár let.

Rozmazlování mužů – kde pramení

To, že jeden druhému ve vztahu děláme radost, je pochopitelné. Protějšek se nám líbí, máme ho rádi, chceme pro něj to nejlepší, chceme, aby se s námi cítil dobře. Rozmazlovat pak můžeme různými způsoby, ať už hmotnými dárky, nebo službami. Začít můžeme s maličkostmi, a když spatříme zář v očích druhého, pak příště „přitvrdíme“ s překvapením, ať už co do výše financí, nebo rozsahu činností apod. A zde opravdu s jídlem roste chuť. Na příjemné si pak velmi lehce protějšek zvykne. A pokud ve Vašem snažení náhle polevíte, snížíte finanční hodnotu dárků, či rozsah činností, pak to ovšem budete Vy, kdo bude ten „zlý a špatný“. A zde pak může dojít k prvním vážnějším hádkám, i když třeba o malichernost.

Když žena musí zvládat vše

Přestanete-li náhle s veškerými činnostmi, službami, které jste manželovi poskytovala, pak se s největší pravděpodobností dočkáte výčitek, že stávkujete. Zprvu však mohou padat otázky typu: „Ty jsi dnes nic neuvařila?“, „Kde mám vyprané a vyžehlené košile na zítra do práce?“, „Jak to, že se všude po bytě, domě válí hračky?“, „Nelíčila jsi se a jsi v teplákách?“, „V lednici jsem nenašel své pivo, párky, ty jsi nešla nakupovat, nebo jsi zapomněla?“, A takto bychom mohli pokračovat. S Vaší jednoslovní odpovědí „Ne“, se však manžel příliš nespokojí. A to zvláště, pokud se situace budou opakovat. A nejspíš ani neuspějete, či se spíše nedočkáte ze strany partnera, manžela přívětivého výrazu, když mu sdělíte, že doteď jste se o vše starala Vy, tak teď je řada na něm. Spíše byste si zadělala na pořádnou hádku.

Péče o nemocného manžela

Když je muži špatně, je nemocný, pak to povětšinou dává patřičně najevo, bez ohledu na to, co je zrovna potřeba v domácnosti, s potomky aj., si vezme lék, a ulehne na gauč, či do postele. Ano, každého z nás čas od času přepadne nemoc, a přecházení rozhodně není tím z rozumných řešení. To, že manžela netaháte z postele, naopak ho necháte vypotit, odpočinout si, načerpat ztracených sil, uvaříte mu posilňující vývar, vymačkáte čerstvou šťávu z pomerančů, skočíte do lékárny aj., je od Vás milé. Jenže, co když jste Vy sama nemocná? Jak potom u Vás doma vypadá situace?

Starost o domácnost

Také si lehnete, nebo i přes Váš limitující zdravotní stav, „alespoň“ vyperete, pověsíte, aby měl manžel čisté oblečení? No, a také uvaříte, aby měl pořádné teplé jídlo do žaludku? A „trochu“ poklidíte, aby nekomentovat nepořádek, a cítil se doma dobře? Ano, pak jste jistě obětavá, milující, …, ale pak proč si proboha stěžujete?! Když to totiž takto uděláte jednou při indispozici, pak od Vás bude očekáváno, že to uděláte i příště. Jste přeci silná žena. Vždyť to jsou přeci ženy, které rodí, protože muži by to nezvládli. Prohlášení, které je také zakořeněné. Jenže ejhle, pokud při další nemoci skutečně již nebudete moci vše obstarat. Těžko pak říci, zda se Vám dostane stejného servisu, jaký poskytujete Vy sama. Ve vztahu by měla být rovnováha. Na její nastolení je však třeba dvou, jak Vás, tak partnera.

Važte si sama sebe

Jedna věc, co nám bylo předurčeno, co od nás společnost tak trochu očekává. Druhá věc je, že každý z nás má svůj život. Život, který máme jen jeden. Život, který žijeme my sami, a nikdo jiný náš život nežije. Partnera, manžela klidně rozmazlujte, hýčkejte si ho, ale to samé očekávejte i od něho. Vždyť i Vy si zasloužíte jeho pozornost. Jako ženou, nejste o nic méně, než muž. A proč se snažit být tzv. superženou, která brilantně zvládá veškeré své role, ať už kamarádky, partnerky, manželky, milenky, matky. I superžena potřebuje načerpat energii, jen tak si sednout, dát si nohy na stůl, a vychutnávat horkou, lahodnou kávu a právě upečený koláč.

Proč své protějšky rozmazlujeme

Pomineme-li to, že o své protějšky ženy pečují nezištně, s láskou, a mnohdy si ani neuvědomují, že si tím vlastně podřezávají pod sebou větev, pak tu jsou i jiné důvody k rozmazlování, které mají svůj záměr.

Důvod k rozmazlování – nízké sebevědomí

A již se v podstatě opět vracíme k výše uvedenému, tj. vážení si sama sebe. Oslovil Vás muž, který rozhodně není škaredý, naopak je charismatický, sexy, kdy nejedny ženské oči, se na něj se zalíbením zahledí? Pak si říkáte, proč zrovna Vás si vyhlédl? Jste z Vašeho pohledu „obyčejná“, jste sice štíhlá, ale to je asi tak všechno, nebo jste naopak při těle? Vaše tvář je také normální, nic zvláštního na ni nespatřujete? Ať tak, či onak, pro daného muže jste atraktivní, působí zde přitažlivost, chemie. Jenže to Vám nestačí, a vždy, když kolem Vás projde, či v televizi uvidíte sexy dívku, ženu, která má to, či ono, tak se hned srovnáváte a jste z toho smutná? Říkáte si, že je jen otázkou času, kdy si muž najde hezčí, štíhlejší, chytřejší, mladší? A tak místo, abyste se zaměřila na sebe, na své nitro, jeho posílení, tak začnete partnera, manžela rozmazlovat.

Důvod k rozmazlování – povinnost

Je možné spatřit klasický rodinný obrázek, kdy matka dceru „zapřahuje“ do domácích prací, zatímco syna nechává, aby si jen tak žil, maximálně vynesl odpadky, uklidil si v pokoji apod. Takže již od malička je něžné pohlaví vychováváno k tomu, že role, které se jedno dne ujme, bude starost o manžela, domácnost, děti. A když žena dospěje, začne chodit s mužem, bydlet spolu, pak skutečně tuto roli vezme za svoji. Cítí to totiž jako povinnost, něco, co je automaticky „možná“ očekáváno. I když ve skutečnosti to třeba partner nevyžaduje. Jenže, to se pomalu dostáváme již na začátek. Kdo by se bránil něčemu příjemného a kompletnímu servisu. Asi málokdo. A pozdější citové výlevy, či vykřikování typu, že nejste služkou, a nebudete jí, je tak trochu házení hrachu na zeď. Nikdy však není pozdě „na nápravu“, jen to chce pozvolna, a neočekávat zázraky do dvou dnů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9272 (magazinerotika.cz#47)


Přidat komentář