Lesbický vztah

Jaké jsou lesbické vztahy? V čem se liší lesbické vztahy od vztahu heterosexuálních partnerů? Chcete se dozvědět více o homosexualitě a mýtech a faktech, které s ní souvisí? Tak čtěte dále.

Jaký je váš názor na vztah partnerů stejného pohlaví? Znáte někoho, kdo takovýto vztah má? Zkusme se nyní podívat na lesbické vztahy a to, čím se liší. Američtí odborníci se zabývali kvalitou vztahů heterosexuálních a homosexuálních párů a chtěli vyvrátit mýtus, že osoby stejného pohlaví nemohou vytvořit pevný a fungující vtah jako muž a žena. Zjistilo se, že** lesbické vztahy** jsou nejpevnější. V lesbických vztazích funguje dobře souhra partnerek a také řešení konfliktů. V této studii se zjišťovala odlišnost párů homosexuálních a heterosexuálních, interakce mezi partnery a jejich spokojenost ve vztahu. Ukázalo se, že homosexuální páry jsou v mnoha ohledech podobné párům heterosexuálním. Lesbické páry výrazně vynikaly v řešení konfliktů nad ostatními páry.

Lesbické vztahy v minulosti

Jaká je historie lesbických vztahů a kdy se vůbec ženy takto začaly označovat? Lesbos je třetí největší ostrov Řecka a nachází se v Egejském moři. Patronem tohoto ostrova byl antický bůh Lesbos. Právě na tomto místě se narodila velmi neobyčejná žena Sapfo. Sapfo byla velkou milovnicí umění, psala básně a písně. Sapfo také na tomto ostrově založila dívčí uměleckou školu. V této škole se shromažďovaly nadané dívky a společně se věnovaly umění. V tehdejší době bylo takovéto chování velice neobvyklé. Sapfo byla na tehdejší dobu velice pokroková žena.  Předpokládá se, že Sapfo měla ke svým žačkám až neobvykle blízký vztah. Také její básně byly na tehdejší dobu velmi pobuřující. O** sexuální orientaci** této výjimečné ženy se dodnes vedou spory. Podle historiků bylo pro tehdejší společnost velmi těžké přijmout takto emancipovanou ženu a nejjednodušším řešením bylo odsoudit ji za nemorální. Sapfo tak jako první píše o lásce mezi ženami a do této doby patří také vznik slov sapfismus a lesbismus. Tolik tedy k historii lesbických vztahů. Nyní se pojďme podívat na současné chápání homosexuálních – lesbických partnerství.

Lesbické vztahy v současnosti

Zatímco v Antice byl přístup k homosexuálním vztahům otevřenější, s příchodem křesťanství se mnohé změnilo. Křesťanství nabízelo pouze jednu možnost a to monogamní vztahy heterosexuálních párů. Vše ostatní bylo zavrženo. Náboženství ovlivňovaly pohled na homosexuály po dlouhou dobu. Změny nastávají až v 80. letech minulého století. V této době došlo ke spojení organizace lesbiček s feministickým hnutím. Dnešní lesbičky se mohou otevřeně přiznat ke své sexuální orientaci. Lesbické vztahy jsou velmi emocionální, bývají trvalejší a také nevěra není v těchto vztazích častá, jako je tomu např. u gayů. Také sex s muži je pro většinu lesbiček nepřijatelný. A co když chtějí partnerky děti? Ve spojených státech amerických, Velké Británii nebo Nizozemí mohou lesbické vztahy využít spermobanky. Mnohé žen tento problém řeší také tak, že se obrátí na svého kamaráda a poprosí jej o pomoc.

Jak vnímá lesbické vztahy společnost

Lesbické vztahy jsou celkově ve společnosti vnímány lépe než vztah dvou mužů. I ženy, které jsou jen kamarádky, se často dotýkají a komunikují spolu touto cestou mnohem více, než muži. Oproti tomu dva muži – kamarádi, kteří by měli takto blízký přátelský vztah, by byli pokládání za gaye. Také pro muže je představa dvou žen, které se mazlí, velmi vzrušující. Psychologické studie zjistily, že ženy na rozdíl od mužů vzrušuje každý sexuální podnět. Ženy se dokážou vzrušit při pohledu na sex heterosexuálních partnerů i při lesbickém sexu. Pro muže je vzrušující pohled na heterosexuální sex, ale ne na sex homosexuální

A jak jsou homosexuální páry vnímány v České republice? Česká společnost je k homosexuálním partnerstvím tolerantní. Registrované partnerství je u nás povoleno od 1. července 2006 a také se uvažuje nad povolením adopce pro tyto páry. Odhaduje se, že u nás žije přibližně 1 až 5% osob s homosexuální orientací. I přes to, že je naše společnost k homosexuálům tolerantní, stále existuje mnoho lidí, kteří tato partnerství neuznávají. Studie, která byla uskutečněna v roce 1994, ukázala, že 80% gayů a lesbiček se setkalo s agresivním a urážlivým chováním. Vztah české společnosti k homosexuálům se však neustále zlepšuje a lidé se stávají více a více tolerantní.

Jaký je lesbický sex

Ženy vnímají doteky jiné ženy lépe, než je tomu u mužů. Lesbický sex se vyznačuje něhou a neagresivním chováním partnerek. Když muž sleduje sex dvou žen, představuje si především sám sebe a sex se dvěma ženami. Lesbický sex je velmi něžný a vzrušující. Každý muž si při jeho sledování přeje zúčastnit se. Také pro to jsou muži tak oblíbené lesbické show.** Lesbické show** se mohou lišit svou tématikou. Během těchto erotických show mohou být používány různé erotické pomůcky jako např. vibrátory nebo dilda. Pro každého muže je podívaná na 2 ženy v akci nezapomenutelným zážitkem.

Homosexualita – mýty a fakta

To, jakou budeme mít sexuální orientaci, si nevybíráme. Už po dlouhou dobu se vědci zabývají tím, zda je homosexualita záležitostí vrozenou nebo získanou. Výzkumy také ukázaly, že homosexuálové nejsou více promiskuitní, než heterosexuálové. Navíc se potvrdilo, že lidé s heterosexuální orientací za svůj život vystřídali mnohem více partnerů, než lidé s homosexuální orientací. Homosexuální rodiče jsou stejně kvalitní jako heterosexuální rodiče. Dokonce i v přírodě je homosexuální záležitostí běžnou záležitostí.

Jedním z největších mýtů o homosexualitě je ten, že je sexuální orientace volbou. Homosexualita není naše volna, je to především naše identita, která je z nejspíš z částí formována geneticky a zčásti vlivem dalších faktorů, jako jsou např. biologické procesy atd. Dalším mýtem je promiskuita homosexuálů, na což jsme se zaměřili již výše. Nesmyslný je také mýtus, že homosexuálové vychovávají homosexuální děti. Výzkumy už potvrdily kvality homosexuálních rodičů a vyvrátili tento mýtus. Naopak se zjistilo, že děti, které jsou vychovávány homosexuálními rodiči, jsou mnohem více tolerantní, mají méně sociálních předsudků, jsou empatičtější a nepodléhají generovým stereotypům. Dalším mýtem o** homosexuálech** je také to, že mají pedofilní tendence. Mnohé studie však vyvrátili tuto mylnou představu. Ukázalo se, že pouhé 2% chlapců byly zneužity homosexuály. Zbytek, tedy 98% útočníků, byli heterosexuálové. Také téměř 100% dívek bylo zneužito heterosexuálním muže. A nakonec časté tvrzení, že homosexualita je proti přírodě, je také lehce vyvratitelné. I v přírodě totiž můžeme sledovat známky homosexuálního chování u zvířat. Homosexuální chování se např. často vyskytuje u černých labutí, racků a divokých kachen. Homosexuální chování bylo prokázáno také u delfínů, bizonů, šimpanzů, slonů nebo žiraf. Samozřejmě, že mnohé mýty o homosexuálech budou přetrvávat. Větší množství informací může však přinést vyšší míru tolerance.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9273 (magazinerotika.cz#52)


Přidat komentář