Když těhotenství zničí sexuální život

V souvislosti s těhotenstvím se často hovoří o očekávání. Očekávání se však netýká jenom příchodu potomka, nového člena rodiny. Svým způsobem samotný pár očekává, jaká změna u nich během, a po těhotenství nastane.

 

Sexuální oblast v období těhotenství

Je pochopitelné, a je zcela na místě, že se žena v očekávání hlídá, zvláště pak, pokud se zpráva o těhotenství dostavila jako zázrak, po dlouhém snažení. Je také pochopitelné, že dosavadní průběh žití se u dvojice změní, a to již v momentě, kdy je ještě miminko v bříšku. Muži jsou na tom do jisté míry hůře. Nejenže se silnější pohlaví obává vážného vztahu, vstupu do manželství, ale především změny, která se může s ženou udát. Právě jeden z častých důvodů, proč se muži neradi vážou, žení, je obava ze změny.

Když období těhotenství přináší sexuální půst

Změna však nemusí být vždy k horšímu, je však zákonité, že k ní jednoho dne, dříve nebo později opravdu dojde. S postupujícím věkem, ale také prožitky a zkušenostmi se mění nejen něžné pohlaví, ale i muži, což si možná mnozí neuvědomují, či neřeší. Změna může přijít i v případě, že spolu pár „jen“ chodí, či sdílí společnou domácnost, tj. je bezdětný. A jaké největší změny se muži obávají? Jedním ze stěžejních strašáků partnerského vztahu je slábnutí lásky, respektive snížení četnosti sexuálních zážitků. Takové těhotenství, které trvá devět měsíců, může také znamenat devítiměsíční, ne-li delší sexuální půst. Můžete se dočíst, ale také slyšet od ošetřujícího lékaře, že těhotenství, jako takové nebrání tomu, abyste se s protějškem dál neoddávali něžnostem. Těhotenství však také může být rizikové, tj. vyžadující klidový režim. A pak jsou tu i zmiňované obavy, aby i přesto, že těhotenství probíhá, jak má, nedošlo k potratu. V neposlední řadě Vás mohou svazovat myšlenky a představy, ale také nechuť, či snad dokonce odpor k měnícím se proporcím těla. Shrnuto a podtrženo, můžete mít nespočet důvodů, méně, či více oprávněných, proč v období těhotenství vyškrtnout ze svého života milostné hrátky.

V jakých případech může těhotenství zničit sexuální život?

Těhotenství prožívá nejen žena, ale také muž, respektive dopady a důsledky těhotenství. Problém v partnerském soužití může nastat v momentě, kdy se partneři neshodnou v otázce sexu během období těhotenství. I když se samozřejmě nabízí, že v praxi to nejspíš bývá žena, která se brání pohlavnímu styku, zatímco muž žadoní, naléhá, tlačí, není to pravidlem, a může to být i přesně naopak. Ať už bude nespokojeným jedincem ve dvojici muž, či žena, zákonitě se negativní rozpoložení odrazí i na tom druhém. A je jen otázkou času, kdy do vztahu vstoupí spory a hádky, nebo dokonce nevěra. K tomu, aby došlo k hádce, ale také nevěře, stačí mnohdy málo, a to nejen co do situace, ale také času. Těhotenství, které obvykle trvá devět měsíců, a je nutno ještě přičíst dobu po porodu, je na jednu stranu dlouhou dobou.

Uspokojení sexuálních potřeb během těhotenství

Těhotenství je změnou stavu, kdy ovšem žena nemá žádný přepínací knoflík, na základě kterého by náhle přestala mít chuť, či potřebu se milovat. I žena, stejně tak muž má své sexuální potřeby, které se u ní mohou hromadit, nedojde-li k jejich uspokojení. Doposud jsme se bavili jen o souloži, pohlavním aktu. Klasický způsob milování, tj. vaginální sex však není jedinou možností, jak se zbavit přepětí, uvolnit se, udělat jeden druhému dobře. Pár má mnohem více variant milování, které může využít, chce-li ovšem. V tomto případě jde také o vůli, o tom, jak jeden druhému vyjde vstříc. Je tu však také taková maličkost, jako změna nálady, nevolnost, což se vše může promítnout do chuti se milovat. Není zase nic tak neobvyklé, když žena trpí nevolnostmi nejen během prvních pár měsíců těhotenství, ale prakticky během celého těhotenství. Má-li žena žaludek jako na vodě, a to stále, či se u ní objevují jen chvilky, kdy se cítí lépe, než obvykle, pak se jí nelze divit, že se jí nechce do činností, kterým se dříve třeba s rozkoší oddávala. Muž se však nemůže vcítit do situace ženy, do jejího těla, byť by byl sebe ohleduplnější, chápavější. A pro něj je pak těhotenství skutečně dlouhou dobu, kterou pak bere jako dobu čekací. Po porodu pak může muž spěchat, činit na ženu nátlak, aby se již konečně pomilovali, což žena plná nových pocitů, emocí, ale také poporodních bolestí, nebude zrovna nést libě.

Nechuť k sexu z důvodu obavy o dítě

Výše jsme zmínili pár důvodů, které mohou zapříčinit, že chuť do milování nebude taková, jako tomu bylo před otěhotněním. Dalším důvodem, kterého jsme se také dotkli, je obava o nenarozené dítě. Tento důvod, který způsobí nechuť k sexu, může být ze strany ženy i muže. I když je dítě chráněné, tj. nemělo by mu ublížit, pokud se bude pár milovat, jde zde především o přesvědčení, představy, ale i odpovědnost. Vyčítat si třeba po zbytek života, že kvůli jednomu sexu, došlo k potratu, či se dítě narodilo s nějakou vadou, není zcela jistě nic, co by si muž, či žena přáli. K případnému potratu, či jiným komplikacím, by shodou okolností mohlo dojít ze zcela jiných důvodů, ale páru by již nikdo nevymluvil, byť by se snažil sebevíce, že oni sami nepřispěli k problémům během těhotenství.

Změna postavy po těhotenství

Rozhodně ne každá žena nechá v porodnici veškerá kila, která nabrala během těhotenství. Praxe spíše bývá taková, že domů žena odchází s uzlíčkem štěstí, a ještě má pár kil navíc, se kterými se pak bude muset popasovat. Může se jedna o jedno, či dvě kila, ale také třeba o deset. Zhubnutí, respektive docílení původní postavy může trvat delší dobu, ale také se již původně štíhlá postava nemusí dostavit. Žena se celkově může zaoblit, a to především v oblasti boků a bříška, a její dívčí štíhlost získá ženských křivek. Jsou samozřejmě ženy, které jsou po porodu naopak ještě štíhlejší, než předtím, než otěhotněly. Tohoto faktu se může nejeden muž držet, a pak nutit ženu, aby zhubla, aby se sebou konečně něco udělala atp. Jistě, který muž by se nechtěl pyšnit krásnou ženou, kterou by mu ostatní muži záviděli. Pokud se však „najednou“ z krásné ženy stane normální, obyčejná žena, co do tělesných proporcí, může se muž dokonce cítit podvedený. Muž může být přesvědčen, že se mu kamarádi budou posmívat v souvislosti se změnou postavy jeho ženy. Hádky a nedorozumění pak mohou být na spadnutí, a dokonce i rozchod.

Když se z milenky stane matka

Plány a představy jsou jedna věc, realita však věc druhá. Pár si může plánovat, jaké to bude skvělé, až budou tři, a budou se procházet s kočárkem, podnikat výlety apod. Bude jim zřejmé, že péče o dítě přinese kopu starostí a zabere množství času. Než však dojde na lámání chleba, mohou žít ve vznášející se bublině, která však může prasknout hned po první probdělé noci. Ještě během těhotenství se mezi jedinci nemuselo nic změnit, ale náhle po porodu muž zjistí, že se z milenky stala matka. Dítě bude mít přednost před ním, a muž se bude cítit, že hraje vedlejší roli. Skloubit roli milenců a rodičů není jednoduché, a vyžaduje zapojení obou dvou. Může se však stát, že v důsledku těhotenství, respektive s příchodem človíčka na svět, se pár změní, a stejně tak i jejich společné soužití.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9331 (magazinerotika.cz#331)


Přidat komentář