Když pohlavní styk nepřináší potěšení

Jak jste na tom se sexuální spokojeností? Nemá Váš sexuální život chybu? Pak ovšem patříte k těm šťastnějším. Co však v případě, pokud Vám pohlavní styk nepřináší takové potěšení, jaké byste očekávala?

Míra spokojenosti pohlavního styku má vliv na kvalitu vztahu. Někteří jedinci však pohlavnímu styku nepřikládají tak velký důraz, jako jiní. V životě každého z nás jsou období, kdy přikládáme větší důležitost určité oblasti. I když intimní stránka tvoří nedílnou součást našeho života, ne vždy jsou možnosti, příležitosti, jak svůj sexuální život naplnit. Jinou míru důležitosti pohlavního styku přikládáme, když jsme samotné bez partnera, nebo když žijeme v partnerském, mileneckém vztahu. Jsme-li samotné, pak nemáme prakticky žádná očekávání. Jakmile se však seznámíme s partnerem, plánujeme si, jaké to bude, až spolu budeme v soukromí, a budeme se moci těšit ze vzájemné blízkost, něhy a milování. Rozčarování, zklamání pak může přijít, pokud se naše tužby nenaplní, ať už co do četnosti, nebo kvality.

Pohlavní styk s novým partnerem

Milování s novým partnerem může být úžasné, plné, přinášející Vám jedinečné vzrušující zážitky. Může se však také stát, že Vás milování nenaplní. Nemusí jít jen o nezkušenost, tápání při milování. Každý z nás totiž v sexu preferuje něco jiného, má jiné potřeby. U nového vztahu je důležité si hned na začátku ujasnit, co chcete, co dokážete tolerovat, a jaká bude Vaše míra dávání a braní. Nevyřčená slova a přáni se ve Vás mohou začít hromadit, čímž může dojít až k hluboké frustraci. Partner však nemusí nic pociťovat, protože se bude chovat stále stejně.

Hledání viníka nespokojeného pohlavního života

Dávat partnerovi hned vinu nemá v tomto případě smysl. Svoji roli spokojenosti Vašeho pohlavního života sehráváte i Vy samotné. Nic není ztracené, pokud byste ráda změnu. Stačí jen vědět, jak uchopit příležitost. Důležitá je především komunikace a otevřenost. Je však možné, že narazíte na partnera, pro kterého bude důležité jen jeho vlastní uspokojení. V takovém případě, pokud Vám partner neposkytuje míru požadovaného sexuálního uspokojení, si můžete pomoci také sama, nebo je možná čas na ukončení vztahu, který Vás nenaplňuje.

Pohlavní styk s dlouhodobým partnerem

Sex u dlouhodobého vztahu může fungovat. Řada párů se smíří s tím, že jejich sexuální život utichne spolu s každým rokem jejich společného žití. Čím déle jsou partneři spolu, tím více si mohou rozumět jako kamarádi. Paradoxně pak ztrácí o sebe zájem, jako milenci. Navíc, přijdou-li děti, mají partneři plno nových starostí, ale i radostí, které jim zaplní jejich prázdné místo, které by mělo patřit milování. Byla by velká škoda, kdybyste se smířila s tím, že Váš intimní život bude prakticky nulový. Jste-li s partnerem pět, deset a více let, tak svým způsobem zpohodlníte. Každý z nás má rád svůj klid a komfort, svoje pohodlí. Jen si promítněte zpátky, co vše jste byly schopné podniknout proto, abyste se setkaly se svým milým. Nehledě na panující počasí, nedostatečně komfortní místo, jste chtěly s partnerem být co možná nejvíce. Každou volnou chvilku jste si ukradly, abyste mohly být spolu. Možná, že si nyní říkáte, co se stalo, kam se poděla Vaše láska. Láska ve Vás stále přetrvává, jen je třeba ji znovu zažehnout.

Sexuální hrátky – experimentování v sexu

Pokud Váš pohlavní život skomírá, je možná ten vhodný čas na restart. Máte tu možnost, že můžete prožít první milování opakovaně. Záleží jen na Vaší fantazii a představivosti. Můžete experimentovat ve Vašem sexuálním životě. Výhodou je, že se nemusíte těsnit v autě, mrznout venku na lavičce. Můžete se těšit z hřejivého domova, pohodlné postele. Daný komfort Vás zhýčkal, a tak jste díky němu zpohodlněly. Je to paradox, ale čím větší pohodlí máte, tím méně se pak snažíte být v těsném objetí s milovaným mužem. Stačí si tento fakt uvědomit, a těšit se z možností, které nyní máte. Každý vztah je ve svém vývoji. Po všem snažení, honění se za výdělkem, uspokojování základních potřeb, máte vlastní domov, který jste jako mladí neměli. Nyní, když si ho můžete užívat plnými doušky, a těšit se z naplněnosti života, Vás dostihla ani ne tak lenost, jako únava. Zastavíte-li se, uvědomíte-li si tuto skutečnost, tak můžete zase začít. Váš start však bude o kus dál, čímž jste ve výhodě. Experimentujte, otevřete se novým možnostem. Pro začátek byste se mohli zbavit únavy, třeba společnou dovolenou, kterou dlouho odkládáte.

Výmluvy, které brání sexuální spokojenosti

Všichni jsme si zvykli na svalování viny ne směrem k naší osobě, ale k druhým. Je to pro nás ostatně jednodušší, než hledat vinu u sebe samých. Pomalu však přestáváme rozlišovat, kde je skutečná pravda. Pomalu začínáme věřit našim vlastním lžím, našim výmluvám. Výmluvy se však netýkají jen našeho provozního, ale také intimního života. Tím, že například řeknete partnerovi, že Vás bolí hlava, a tak nemáte chuť se milovat, může být jednou, dvakrát pravda. Jenže se může stát, že se k tomuto uchýlíte i v momentě, kdy se nebude jednat o pravdu. Výmluva však bude natolik při ruce, a snadná, že se pro ni sem tam rozhodnete. Dokonce to může zajít až tak daleko, že sama uvěříte Vaší výmluvě. Takové výmluvy však mohou být záhubou Vašeho spokojeného sexuálního života. Výmluvy mohou bránit tomu, abyste byla spokojená s pohlavním stykem.

Vzájemná důvěra v partnerském vztahu

Vše souvisí se vším, a tak k výmluvám patří i důvěra. Jak Vám samotným by se líbilo, kdyby Vám partner řekl lež? Cokoliv, co Vám partner řekne, považujete za upřímné, pravdivé? V tom případě mu důvěřujete. Důvěra a zároveň tolerance je základem úspěchu ve vztahu. Je prakticky jedno, zda Vy, nebo partner se uchylujete k výmluvám. Je třeba si však uvědomit, že na jedné straně jsou výmluvy, tj. vyřčená slova, a na straně druhé důvěra, tj. porozumění a tolerance. Jakmile se zboří tato úměra, může se zbořit celý Váš vztah. Nic není na tom, že nemáte zrovna chuť na milování, či Váš partner. Nikdo z nás není robotem, který by dokázal pracovat a fungovat na plný plyn. O tom samotný život není. Mějte tedy spojená očekávání s profesním životem. Co se týká soukromého života, tak slevte, a nemějte takové nároky. Jen díky tomu budete moci být stále překvapené, mile potěšené, když za Vámi partner přijde s návrhem něžných chvilek.

Vliv zdraví a atraktivity vzhledu na sexuální spokojenost

Jistě se shodneme na tom, že necítíte-li se fit po fyzické, anebo psychické stránce, tak se toto Vaše rozpoložení promítne do pracovního i soukromého života. Jakmile nás něco bolí, ať už fyzicky, nebo na duši, nedokážeme se v plné míře radovat ze života, přijímat to, co nám druhý nabízí. I v tomto případě vše souvisí se vším. Chcete-li se více těšit ze sexuálního života, tak pečujte o Vaše zdraví, ale také o Váš vzhled. Nebo jste snad nepolevila v tom, jak o sebe pečujete? V jakém oblečení doma chodíte? A jak jsou na tom Vaše vlasy a make-up? Snažíte se vypadat perfektně upraveně jen v práci, nebo i doma. Co to má co společného se sexuálním životem? Poměrně hodně. To, jak vypadáte, to, jakým způsobem vyzařujete, se promítne nejen směrem ven k druhým, ale také směrem k Vám samotným. Nejste-li spokojená sama se sebou, jak se můžete těšit z intimního života, kde je odhalené nejen Vaše tělo, ale i duše? A tak, určitě o sebe pečujte, i když budete s partnerem třeba deset, dvacet let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9301 (magazinerotika.cz#239)


Přidat komentář